Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:03 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Обявявам конкурснови  
Автор Aпoлoн (Феб)
Публикувано21.11.04 14:59



Обявявам конкурс за най-скапан ЛАН доставчик. Наградата е бутилка коняк "Плиска", специална резерва "Черноморско злато".

Моят фаворит са nadejda.net

Проблемът може и да е в мен, защото нямам база за сравнение. Просто не ми се струва обаче нормално да нямам интернет между 48 и 120 часа ежемесечно. Както и да има сривове в скоростта - постоянно си играем на "Тука има - тука нема".

Не ми се струва нормално и една фирма, претендираща за сериозност да няма офис, стационарен телефон или пък човек, когото да напсуваш в лицето, когато ти писне съвсем.

Не ми се струва нормално двата мобилни телефона, които са дадени на абонатите да са изключени.

Не ми се струва нормално фирма, която е обявила на сайта си, че е лицензирана, да не сключва писмен договор с абонатите си. Майтапът е, че са сложили подобие на договор на сайта си. Който договор също е пълен майтап.

Не ми се струва нормално доставчикът да ми гарантира "максимална скорост". Редното е да се гарантира минимална скорост - тоест да знам за какъв минимум плащам. Иначе и човекът платил 5 лв и този с платен абонамент от 50 могат да получат едно и също - точно нула.
Схващате ли идеята - отиваш в магазина и плащаш 10 лв за парче салам. Плащаш на продавача да ти отреже максимум 700 грама. Пък той ти реже колкото му дойде от сърце.

А останалите доставчици какво ще кажете?

И моля за предложение за поне мъничко по-свестен доставчик в Надежда !



Тема Re: Обявявам конкурснови [re: Aпoлoн]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано21.11.04 19:18



"Проблемът може и да е в мен, защото нямам база за сравнение."
Аз като имам такива съмнения, първо ги проверявам и отстранявам, преди да рева по форумите.

"Просто не ми се струва обаче нормално да нямам интернет между 48 и 120 часа ежемесечно. Както и да има сривове в скоростта - постоянно си играем на "Тука има - тука нема."
Ех, защо ли не са преподавали уроци по ping и traceroute във втори клас? За домашно отстрани този пропуск. А относно липсващия нет 48 часа в месец, който има 744, само ще ти кажа... голям праз! Хората в Сомалия от глад измират, а ти се святкаш, че си нямал нет 2 дена в някакъв си месец.... Господи мили, как ли са живели родителите ми и техните родители в продължение на толкова десетилетия без Интернет? Аз ако съм на мястото на твоя провайдер, веднага те откачам.

"Не ми се струва нормално и една фирма, претендираща за сериозност да няма офис, стационарен телефон или пък човек, когото да напсуваш в лицето, когато ти писне съвсем."
Това е поредното доказателство за налично психическо разстройство при теб. Като нямат офис и телефони, как си ги намерил, много интересно? А това за псуването е нещо хиперидиотско. Значи така, а? На теб ти трябват хора от поддръжката просто за да си ги псуваш профилактично? За сведение, и аз работя като поддръжка, макар и в друг град и в друга фирма, и много добре се оправям с майсторите на псувнята. Я слез на земята бе, провайдерите да не са ти машини? Ти искаш разбиране, когато имаш проблеми, а в замяна на това ти какво даваш? Като те гледам, много си вежлив нещо, а?

"Не ми се струва нормално двата мобилни телефона, които са дадени на абонатите да са изключени."
И на мен не ми се струва нормална готовността ти да псуваш на тях, ама не съм тръгнал да рева по форумите, нали? И що да не си изключат телефона хората? Ало, ами докато 90% от клиентите ме разкарват по 10 километра да им изключвам firewall-ите, да им пиша настройките, да им чистя вируси и дори да им включвам изкараните кабели от картите, ще си изключвам телефоните и другото дори би било нелогично. Като имат в мрежата само зарибени момченца като теб, аз на тяхно място направо ще си ги спра за вечно телефоните, докато се научиш като ти отговоря да ми рецитираш пингове след "Добър ден".

"Не ми се струва нормално фирма, която е обявила на сайта си, че е лицензирана, да не сключва писмен договор с абонатите си. Майтапът е, че са сложили подобие на договор на сайта си. Който договор също е пълен майтап. "
Сериозно ли? Да не лъжеш, или само аз така си мисля? В продължение на две седмици бях на гости на мой приятел в София и лично видях договора му с Надежда.нет. И за информация, договорените скорости се изпълняваха на 100% и в най-натовареното време.

Само така ли ми се струва, или мнението ти е пълно с клевети, господине? Съветвам те, преди да пристъпваш към опетняване на нечие друго име, да се запознаеш със "становището" на Наказателния кодекс относно клеветите и обидите. Ще ти бъде от полза при положение, че засегнатата страна реши да използва лостовете на съдебната система за отстраняване на нанесените морални щети.



Тема Re: Обявявам конкурснови [re: Aпoлoн]  
Автор Илko ()
Публикувано21.11.04 19:25



Примера ти не е много точен - за да е верен парчето от 700 грама трябва да струва 200 лева. Ти даваш 10 и не може всеки път да искаш 700 грама защото няма как да стане - нали все някой трябва да ги плати тези 200 лева. Принципа е, че не на всеки му се яде салам всеки ден

А в конкретния случай с доставчика ти - той най вероятно със по малко от 700 грама иска да изхрани всички клиенти ...

Абе най добре вземи направо един кашон с коняк - барем стигне. Ще има много първи награди ...





Тема Re: Обявявам конкурснови [re: checho]  
Автор Aпoлoн (Феб)
Публикувано21.11.04 21:59



Урааа, най-после "смислен" отговор. Смислен, ама почти. Всъщност, като се замисля - хич!

1. Като казах, че нямам база за сравнение, имах предвид, че нямам база за сравнение в България. Иначе имам. Ама в малко по европейска страна.

2. Що ме пращаш в Сомалия бе братле? Що ме пращаш в годините на баба ми и дядо ми (Бог да го прости, баба ми е още жива, ама на легло)? До толкова ли стигат силите на сегашните провайдъри? На нивото на петдесетте години на миналия век? Това обяснява нещата.

3. Демек - по точка трета - ами трудно ги намирам. Много трудно. И харча толкова пари за абонамент, колкото и за мобилен телефон, та да се свържа с тях. За псуването може и да е хипер идиотско, ама нали като имам пробле, някой трябва да ми го реши? Нали за това плащам.
Провайдърите не са ми машини. Ама са поели задължение да доставят нещо. И като го няма, трябва да има поне някой, който да обясни защо го няма.

Искам не разбиране, а Интернет. И в замяна на това давам ПАРИ. Сещаш ли се какво е това? Това е нещо, за което аз работя! За което аз осигурявам нещо на други хора. И го правя както трябва!

4. А ти, момченце, ще ходиш по адреси да оправяш чужди бакии, защото за това ти се плаща. Сещаш ли се? Оттам идат парите за саламчето.

5. и последно - ако надежда.нет покаже договор, който аз съм подписал, може и в пандиза да лежа. Ама няма. Не ми дрънкай за Наказателен кодекс. Защото надежда.нет са вътре с двата крака. И защитници като тебе не вървят в съда. Работите с "бля-бля" не се оправят.



Тема Re: Обявявам конкурснови [re: Илko]  
Автор Aпoлoн (Феб)
Публикувано21.11.04 22:02



Бе аз коняка съм го прежалил - на, седи на витрината и чакам получателя. След конкурса ще ми остане поне радостта, че не съм най-големия идиот (тоест - че не съм най-прекарания).



Тема Re: Ти си мастаааанови [re: checho]  
Автор Soul_Glo (...glowing...)
Публикувано21.11.04 22:40



Абе checho евала момче! Досега се чудех кой ще ни сложи в ред нас, недоволните юзъри! Да им се не види, ти кабел до тях си им прокарал, проверяват си пощата и теглят от сървъра безплатно, а пък и протестират! Ама да мрат - ето им интернет клубовете! Ти като си толкова голям спец по законодателството, чувал ли си момчето ми за Закон за защита на потребителите и правилата на търговия (ЗЗППТ), а? А и НК ми цитираш, аз ще ти помогна: чл. 146. (1) (Изм - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 21 от 2000 г.) Който каже или извърши нещо унизително за честта или достойнството на другиго в негово присъствие, се наказва за обида с глоба от хиляда до три хиляди лева. В този случай съдът може да наложи и наказание обществено порицание.
(2) Ако обиденият е отвърнал веднага с обида, съдът може да освободи и двамата от наказание.


Ти нещо такова да виждаш тук?? Та казвам ти, прочети ЗЗППТ и тогава пиши, ама май от висене по кабелите нямаш време! А към другите юзъри - как не си знаете пинга, наизуст бе хора!



Тема Re: ти в надежда.нет ли си?нови [re: checho]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано21.11.04 23:53



щото ако си там, искам да те питам за някои от настройките дето правите като връзвате някой комп.



Тема Re: ти в надежда.нет ли си?нови [re: Troll_]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано22.11.04 07:02



Не. Не съм обвързан професионално с никой от бизнесите в София.



Тема Re: Обявявам конкурснови [re: checho]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано22.11.04 09:04



Изказваш се в защита на някого, обаче неподготвен!

Ех, защо ли не са преподавали уроци по ping и traceroute във втори клас?
Не е длъжен клиента да знае и разбира от твойта работа (приемам, че си админ). Той няма услуга, ти знаеш защо.

А относно липсващия нет 48 часа в месец, който има 744, само ще ти кажа... голям праз! Хората в Сомалия от глад измират, а ти се святкаш, че си нямал нет 2 дена в някакъв си месец.... Господи мили, как ли са живели родителите ми и техните родители в продължение на толкова десетилетия без Интернет? Аз ако съм на мястото на твоя провайдер, веднага те откачам.
Ако така си печелиш клиентите... горко им. Като им показваш, че има и по-лошо... това е хитра тактика... за оплюване обаче. Защо не показваш, че може и по-добре да е, а и не само да показваш?!



И що да не си изключат телефона хората? Ало, ами докато 90% от клиентите ме разкарват по 10 километра да им изключвам firewall-ите, да им пиша настройките, да им чистя вируси и дори да им включвам изкараните кабели от картите, ще си изключвам телефоните и другото дори би било нелогично. Като имат в мрежата само зарибени момченца като теб, аз на тяхно място направо ще си ги спра за вечно телефоните, докато се научиш като ти отговоря да ми рецитираш пингове след "Добър ден".
Щом ти се плаща за това, ще ги държиш включени, ще се разкарваш и ще благодариш за обаждането. Това е принципа. Когато спрат да ти плащат можеш да сефтосаш и ти или да си изключиш телефона. А ако имаш работа в момента можеш да кажеш да те потърсят след 20 минути примерно... въпрос на култура и възпитание. И отново - клиента не е длъжен да ти разбира от работата. Длъжен е единствено да плаща. Другото е твой бонус.


П.С. Нищо лично, ама не ме здържа просто... И това не се отнася персонално до теб, а по принцип за всеки, който мисли по този начин.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Обявявам конкурснови [re: Aпoлoн]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано22.11.04 09:12



Казано е "Куче, което лае, не хапе!". Ти само лаеш. Лошо няма, че казваш на останалите за лошата услуга. Обаче ти още ли си към тях? Като дойде времето за плащане защо не се скараш и не спреш да плащаш? Алтернатива винаги има. Друг ЛАН... БТК... Щом си още при тях, значи си доволен.

Аз лично съм клиент на СКК. Компанията има лиценз. А аз нищо не съм подписвал... Значи трябва да ги съдя ли?

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.