Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:10 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Копувам - Продавам Лан мрежи  
Автор TheLozMan (Mr.)
Публикувано18.12.04 23:04



шегувам се, разбира се че не продавам , само копувам

публична тайна е че всички се ослушваме кой колко клиента има и дали евентуално някой не продава някуде нещо

в тази връзка бих искал да ви попитам според вас кои са критериите според които се определя цена на клиент, моля сходелете възгледите си ?

www.grundig.com


Тема Re: Копувам - Продавам Лан мрежинови [re: TheLozMan]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано19.12.04 11:10



Цената на клиент зависи от следните показатели:
1. Дали е смукач и по цял ден не излиза от фрее сървърите, или ползва Интернет за сериозни неща.
2. Какви цени и за какви услуги плаща, както и това, дали плаща навреме.
3. Какви претенции има за качеството на услугата и дали ще ме разхожда за глуповати "проблеми" от рода на "тегля само с 1000k/s от фрее сървъра".
4. Дали е компетентен и дали можем да се разберем с две приказки, или ще се налага да се плаща на съпорт да обяснява как се влиза в IRC.

Също така, цялостната цена на мрежа според мен зависи от следните неща още:
1. Какви кабели се ползват - UTP / FTP / оптика.
2. Къде са разположени устройствата - дали са по дърветата в пластмасови кутии, дали са по клиенти или на друго място.
3. Какви са устройствата - изцяло 100mbit или частично 10mbit
4. Каква е топологията на мрежата (идеалният случай е когато минимален брой хора да зависят от едно устройство, а не като спре тока някъде да пада мрежата в 2 квартала)
5. Кой захранва устройствата с ток (адаптори при клиенти или по друг начин). Виждал съм конкуренти да работят с 220V по двата свободни чифта на UTP жичка - направо викам ченгетата при такъв случай.
6. Състояние на кабелите, начин и място на прекарване.



Тема Re: Копувам - Продавам Лан мрежинови [re: checho]  
Автор Netwlan (Провайдър)
Публикувано19.12.04 12:59



В общия случай това което си написал няма никакво значение цената на мрежата се калкулира само и единствено от броя на реалните абонати и месечните такси като усреднена стойност.
Калкулиране на техниката се извършва само при мрежи с над 200 абоната където е възможно да има нещо повече от 1 linux .
Формулата е елементарна :
Х -- брой абонати
У -- усреднена месечна такса
Z -- цената на интернета който мрежата употребява

Мрежа = (X*Y-Z)*10

Добрия Интернет струва пари!!!


Тема Re: Копувам - Продавам Лан мрежинови [re: TheLozMan]  
Автор Lord Of lnternet (PastMaster)
Публикувано19.12.04 13:22



Аз искам само да запитам - кОпуваш ЛАН мрежи. Дотук добре. Но от ЛАН мрежа до ЛАН мрежа има разлика огромна. Конкретизирай и дай предложение.



Тема Re: Копувам - Продавам Лан мрежинови [re: TheLozMan]  
Автор БaбaKoлeдa (дразнител)
Публикувано19.12.04 16:53



кУпувам. Учи се в първи клас .



Тема Re: Копувам - Продавам Лан мрежинови [re: Netwlan]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано19.12.04 17:26



Eхааа, по тая схема некой ако ми извади толко пари направо да идва да ме купува :) Майтап, формулата е добра но за големи мрежи е неприложима.

В интерес на истината аз се ръководя единствено от начина на изграждане на мрежата и от това доколко стратегическа е тя за развитието ми.
Т.е ако така или иначе ще я асимилирам до 6 месеца цената ще е ниска, а ако е от значение за пробиването ми в даден квартал мога да преговарям за цена. По такива формули изобщо не се ръководя



Тема Re: Копувам - Продавам Лан мрежинови [re: Lord Of lnternet]  
Автор TheLozMan (Mr.)
Публикувано21.12.04 01:13



Мисля че не е нужно да ме "е*аваш" за правописната ми грешка

КОНкретизирам :
купувам всяка една мрежа която някой ми предложи, като имам предпочитание да е с над 99 клиента, за районите на покритието ми над 40 клиента

иначе няма разлика между мрежа и мрежа - всичко се подменя с единен стандарт.....и адаптерите от клиентите се махат, а ако някой път хвана някой да използва 220 Волта по фтп /баси/ ще ходя да му тегля една "лекция " и ще му продам едно централно захранване без печалба

www.grundig.com

Редактирано от TheLozMan на 21.12.04 01:19.



Тема Re: Купувам - Продавам Лан мрежинови [re: TheLozMan]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано21.12.04 13:57



В отговор на:

а ако някой път хвана някой да използва 220 Волта по фтп





Да не намекваш, че и такива случаи е имало? Баси, има ли чак толкова луди хора?!?

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_

Редактирано от Colombino на 21.12.04 14:00.



Тема Re: Купувам - Продавам Лан мрежинови [re: Colombino]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано21.12.04 16:28



Има има, и аз сам чувал... Представям си как им работи мрежата на такива хора...

Интернета, какъвто и да е, не е безплатен ! И той се гради с пари !


Тема Re: Купувам - Продавам Лан мрежинови [re: Colombino]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано21.12.04 16:48



Веднага се сещам за мрежата на технолинк преди 2 години... Имаше такива моменти там тогава

Надеждата умира последна...
Но все пак умира



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.