Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 26.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема има ли доставчик от който да сте доволни?нови  
Автор ivx (Troglodyt)
Публикувано03.11.04 01:48



имам чувството че всички са боклуци

|| Obey obey, do as I say ||


Тема Re: има ли доставчик от който да сте доволни?нови [re: ivx]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано03.11.04 10:36



Има едно официално социологическо излесдване, което нямам право да цитирам, но според него 54% от потребителите у нас са недоволни от доставчика си. За мен това е необяснимо - щом не са доволни, би трябвало да го сменят. Но ако сменят, сменят, сменят и въпреки това остават недоволни, значи някъде има нещо сбъркано. Сбъркан е чипът, както каза един наскоро и бе освиркан (освиркан бе пак заради чипа, ама той заради същия този чип въобще пребивава в България, така че оправия няма ...)

То и аз не съм доволен, че колата ми вдига едва 200 км/ч и бих искал да вдига 1000, но някак си съм се примирил, че ако искам 1000 км/ч, ще трябва да се возя на самолет, а не на лека кола и не ругая производителите на автомобили, че са боклуци, щом не искат да ми произведат по-бърза кола за същите пари. Даймлер-Крайслер са произвели както моята скромна кола, така и самолета Еърбъс, значи могат, ама не искат, гадовете ...

Митко



Тема Re: има ли доставчик от който да сте доволни?нови [re: ivx]  
Автор DLCl (може и по-добре)
Публикувано03.11.04 10:45




абе да бяха само те...така е в тая дупка-който не му харесва: Аерогара София!
П.С Между другото какво очакваш да ти кажат тук? Сега ще ти обяснят как трябва да си им благодарен, че изобщо ти вземат парите и се занимават с теб

"No" simply means begin again at a higher level!


Тема Re: има ли доставчик от който да сте доволни?нови [re: Mитko]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано03.11.04 11:54



Клиентите на подобни услуги в България са принципно недоволни. Каквото и да им дадеш. Само допреди 3-4 години, никой не беше чувал за лан. И дайъл-ъп клиентите бяха отностително благи в това отношение - сравнително лесно се постига максималното качество осигурено от технологията и за всички проблеми обвиняваш БТК и скапаните телефонни линии (в 90% от случаите наистина си беше така). Сега в момента първо че самия достъп до крайния клиент е по-ненадежден, второ че за проблемите с преноса си си виновен сам. Обаче клиента не може да се усети че в момента плаща по-малко пари от колкото би плащал по онея години с модема, за десетки пъти по-висока скорост. И че в такъв случай не може да очаква 24/7/365 100% гарантирана скорост. Просто хората са забравили (а някой не са и виждали) какво е да се закачаш на 14400 по скапан пращящ телефонен кабел и като са чули нещо от сорта на "имам едно приятелче в Дружба дето за 15 кинта тегли с 3-4 мегабайта в секунда..." и естествено решават че за 15 лева и те трябва да имат толкоз.
Аман

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Дай на мен...нови [re: Mитko]  
Автор Erman ()
Публикувано03.11.04 14:17



...да пробвам да вдигна с твоята кола 1000 км/ч. Току-виж съм успял.

-----------------------------------------
Кое ви накара да се обърнете към лекар?


Тема Re: има ли доставчик от който да сте доволни?нови [re: ivx]  
Автор Spoken ()
Публикувано03.11.04 19:56



Ами естествено е да няма доволни, а само оплакващи се. Доволен може да бъде само човек, ако получава услугата без да си плаща за нея. До тука ли го докарахме да сме супер-доволни, когато някоя фирма просто си върши работата, което по принцип трябва да се случва при всяка една фирма.
Ако искаш да разбереш кои фирми са добри - прегледай из форумите и забележи кои са онези, които почти не се споменават от клиенти - те са най-добрите. Защото е абсолютно логично да споменеш някоя фирма само тогава, когато не си доволен от нея. Противоположният случай, както казах, не мисля че трябва да се изтъква, освен от работещи в дадените фирми или смучещите поне отчасти на аванта.



Тема Re: има ли доставчик от който да сте доволни?нови [re: 4l]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано04.11.04 02:26



В тона на твоето изказване бих отбелязал следното... Хората искат да имат скорост "като приятелчето в Дружба" поради факта че преносната мрежа в повечето случаи е аналогична... Оттам нататък зависи от политиката на доставчика относно цените и скоростите, които предлага и не на последно място как е изградил мрежата и как я поддържа... Затова преди когато имаше само Dial-UP достъп никой не искаше повече защото просто нямаше как да го получи... Единствено се говореше че еди кой си имал цифров телефон и скоростта му била с 2К повече мамка му...

Интернета, какъвто и да е, не е безплатен ! И той се гради с пари !


Тема Re: има ли доставчик от който да сте доволни?нови [re: Spoken]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано04.11.04 02:33



Съгласен съм, че в повечето случаи, някой споменава някоя фирма тук във форума, когато не е доволен от услугата... Тогава никой не го упреква... Обаче, когато някой реди суперлативи това е реклама... Въпреки че може да е реклама и в двата случая... Мислех си да напиша още нещо, но може да прозвучи като реклама и затова ще се въздържа

Интернета, какъвто и да е, не е безплатен ! И той се гради с пари !


Тема Re: Дай на мен...нови [re: Erman]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано04.11.04 08:32



Колата ми, както и практически всяко друго 4-колесно транспортно средство, може да постигне 1000 км/ч само "локално", ако например я хвърлиш от високо.

Митко



Тема Re: Дай на мен...нови [re: Mитko]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано04.11.04 08:58



Мите, по-добре не дей... Не си заслужава... И без да дига 1000 пак върши работа :)

Интернета, какъвто и да е, не е безплатен ! И той се гради с пари !



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.