Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:35 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дай на мен...нови [re: Kartoff]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано04.11.04 10:31



Абе за вършене - върши. Ама нали говорим за пустите му 1000 км/ч, а аз поне не се сещам за друг начин колата ми да литне, освен вертикално в локалната (кварталната) пропаст. Другият начин е да й сложа реактивен двигател и крила, но нито Даймлер-Крайслер ще се съгласят да го направят без пари, нито локалният им дистрибутор Балканстар ще е в състояние да го реализира, макар че шеф им е бившият министър на транспорта и сигурно разбира от тези работи ...

Нейсе. Мисля, че всички вече схванаха идеята.

Митко



Тема Re: има ли доставчик от който да сте доволни?нови [re: Mитko]  
Автор sunsande (непознат )
Публикувано04.11.04 14:13



Едвам се осмелих да натисна бутона за отговор на един толкова уважаван интернет доставчик като вас.

Моите наблюдения показват, че има случаи, когато качеството е възможно - описал съм ги тук


- историята стана дълга и незнам дали ще имате време за нея - не е като да става дума за 1000km/h а за доста по-малки неща - едно време беше да не се праща команда за прекъсване на модема. Сега може би да не се продава канал с ограничен обем на по-голям брой хора хора или нещо подобно.

почитания,
sunsande



Тема Re: има ли доставчик от който да сте доволни?нови [re: Spoken]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано04.11.04 19:53



има и още по-лесен начин - просто адекватните доставчици нямат нужда да пишат по долнопробни форуми и да правят маймунджелъци. то не бе мерене на пишки в тоя форум, то не бе чудо. не бях влизал от година и сега заварвам СЪЩОТО. ту едните отгоре, ту другите. и си серат едни на други в устите. бахти детските леймърски истории. да говорим за тинейджъри, разбирам, а то това кочове на по 30+ години с претенции, че са наистина напред с материала... даймлер крайслер, самолети, дрън-дрън... тъй е то, гешефтарския манталитет не се променя...

|


|

Тема Боклуци са си, но едва ли чак всичкинови [re: ivx]  
Автор Colombino (Компетент)
Публикувано05.11.04 19:34



И не е проблем, че не може да са добри, а просто са мърлячи.
Предишният ми доставчик (

имаше страхотен нет. Обаче ужасна поддръжка. Като ти зачезне нета петък вечер и забрави до неделя вечер. Ми мое ли да даваш нет на 100 блока и да имаш само двама души дето работят когато имат време. Сигурен съм, че без съществено да си увеличат разходите могат да имат значително по-добра поддръжка.
Сегашният ми доставчик () е поддоставчик на евро. Дърпам с няколко М от евро, ама сайта не струва. Аз съм пробвал да качвам филми и по някаква неясна причина не можах. Уж съм нямал място. Ми като ми е толко малка квотата как другите качват?!?
Та за доставчика - момчето е мераклия и като нещо се преебе става и на минутата го оправя. Обаче външния нет под всякаква критика. Едно ICQ не може да се закрепи понякога. Питал съм го да плащам по-висока такса, но да ми пусне по-широк външен канал, но не ще - няма търсене и не му се правят усложнения за един клиент.
А аналогията на Митко с колата е пълна глупост. Никой не иска от него да вдига 1000. Ще си кажа исканията, пък той да каже какво покрива и кое е 1000':

1. Постоянна връзка - няма ден, няма нощ, няма бури и светкавици. В краен случай ремонт по най-бързия начин. И да не горят компове. - това ми искане е най-сложно. Но тук да кажем не търся 100%, а максимум. Текущият ми доставчик покрива поне своевременния ремонт.
2. Достъп до всички ресурси в България. До локалните от порядък на МБа. - изпокараха се тва доставчиците като цигани и си направиха мръсно на клиентите един-другиму, но не казаха поне успели ли са да си вземат клиенти. Ако не са успели да вземат да се разберат, че от това никой не печели.
3. Външна връзка, която става за употреба. Понеже това е скъп ресурс може да се диференцира по цени. - Ей по тая точка моя издиша тотално.
4. Услуги - телефония, irc, игри, поща, поддържан сайт, ... - И тук моя е на 0. Май проблемът е по-скоро от липса на компетентност, отколкото от висока цена.
А кабеларките често са монополисти в даден район и дори да си готов да дадеш пари не можеш да получиш по-добра услуга. Когато не са монополисти е по-зле, щото взаимно си правят номера и пак клиента го отнася.


System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: има ли доставчик от който да сте доволни?нови [re: ivx]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано06.11.04 01:41



И все пак ще кажа, че не знам за другите, ама аз съм доволен от мойте доставчици... Но това по никакъв начин не ме освобождава от мисълта за трети доставчик...

Интернета, какъвто и да е, не е безплатен ! И той се гради с пари !


Тема CableBG през Евроком ТВнови [re: ivx]  
Автор harka ()
Публикувано06.11.04 10:04



от 3 месеца съм се вързал към Евроком и съм много доволен - цял ден ми е пуснат компютъра и съм регистрирал едва 5-6 пъти когато нета спира или става много бавен за повече от 1 минута.

Есествено сутрин между 9 и 11 и вечер скоростта пода на 1/2 от това, което е през останалото време, но пак нямам проблеми при зареждане, а само при сваляне на по-големи файлове (над 3 МВ напр.)



Тема Re: CableBG през Евроком ТВнови [re: harka]  
Автор минaвaщ (nobody)
Публикувано06.11.04 10:24



Международният трафик е направо плачевен, иначе за връзката съм съгласен - наистина сравнително рядко прекъсва (Въпреки че точно в момента пак скапаха нещата в моя квартал...).



Тема Re: Боклуци са си, но едва ли чак всичкинови [re: Colombino]  
Автор zlmage (digger)
Публикувано07.11.04 11:41



1. Постоянна връзка - няма ден, няма нощ, няма бури и светкавици. В краен случай ремонт по най-бързия начин. И да не горят компове.



Ако си в покритие разбира се...



Тема Re: Боклуци са си, но едва ли чак всичкинови [re: zlmage]  
Автор Colombino (Компетент)
Публикувано07.11.04 14:23



Нямат покритие в Дружба-1.

А това звучи меко казано идиотски:


Какви са преимуществата?
Скорост. ( То само спрямо телефон може да се нарече бързо )

Постоянен достъп без телефонни сметки
24 часа в денонощие, 365 дни в годината.

Комфорт. Сърфирате в Мрежата и не мислите за телефона.

Спестете много пари от телефонната си сметка! Общувайте свободно с приятелите си по света.

Интернет е свободна медия за свободни хора. Насладете се на свободата ... >> ( Бла-бла, ние нали не сме виждали инернет )


Тия хора не могат ли да разберат, че не се конкурират с DialUp-а, а с други доставчици като тях. Само като прочета какви са им 'предимствата' и ме хваща яд.

На нормалната тарифа ( Маратон Стандарт - 36 лв )
скоростта им в е смешна - 40KBa/s за България ( толкова ниска май никой няма вече ) и 6KBa/s за външна.

Луксозната тарифа ( Маратон Мултимедиен - 66 лв ) само удвоява външната и съвсем малко повече българската връзка - все още доста далече от приетото в момента за бързо.

Тежкарската ( Маратон Експрес - 228 лв. ) няма смисъл да се обсъжда.

Бих се съгласил да се downgrade-на при тях ако имат следните предимства:

Достъп до всички български сайтове, в т.ч. Арена.
Добър пинг да не ми дропи ICQ-то.
Трафикът се вдига в часове на ненатовареност значително над обявените скорости, а те са минимумът когато всички маймуни са на клона.
Downtime-а е наистина малък и това е споделено от доста клиенти.


System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Боклуци са си, но едва ли чак всичкинови [re: Colombino]  
Автор zlmage (digger)
Публикувано08.11.04 08:35



Добър пинг да не ми дропи ICQ-то.
Трафикът се вдига в часове на ненатовареност значително над обявените скорости, а те са минимумът когато всички маймуни са на клона.
Downtime-а е наистина малък и това е споделено от доста клиенти.

Не си в покритие. Иначе ти гарантирам, че нито ICQ нито нещо друго ще ти дропи, както и че downtime е от порядъка на минути месечно - независимо дали гърми, вали или има снежна виелица.

Скоростите ще са 2 пъти по-високи след седмица, но това е отделен въпрос - ставаше дума за стабилна връзка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.