Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 30.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема flood по lan-a! какво да правя?нови  
Автор Mapтин (някой си...)
Публикувано14.10.04 19:29



аз съм 10.0.1.18
някой ще обясни ли защо непрекъснато zone alarm-a засича показаното на картинката и освен, че съм блокирал всички локални Ip адреси, трябва ли да се обаждам на ISP-то да взима мерки? нима те не виждат?



Готино е да си важен, но по-важно е да си готин...

Тема Re: както повечето тук знаят,нови [re: Mapтин]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано15.10.04 01:50



хит.бг не се вижда навсякъде, та ще праскам наизуст:
1. с тоя адрес ти не си на Интернет, а на ЛАН.
2. обади се на админа да нае*е умниците.
3. работата на ИСП-то не е да се прави на полицай, а да дава интернет (макар че в твоя случай не е ясно какво точно дава)
4. надали зон-аларма е най-добрата защита. (щом си блокирал всички локални адреси, значи не шерваш по ЛАН-а и можеш да разкараш всичко без ТСП-АйП-то от нетуорка).



Тема Re: flood по lan-a! какво да правя?нови [re: Mapтин]  
Автор one user (непознат)
Публикувано15.10.04 08:16



Да не си се включвал в LAN - сам си си виновен



Тема Re: flood по lan-a! какво да правя?нови [re: Mapтин]  
Автор WlSP (Metro ESP)
Публикувано15.10.04 08:53



И къде тука видя flood? За 15 минути 12 заявки, ти на това флуд ли му викаш? Нещо май параноя те гони, в мрежата винаги вървят такива неща, я поради случайно пуснати сървиси на някои машини, я поради лошо настроени...
Веднъж един си беше забранил с FW адреса на gateway-а, опитвал се да му хакне компютъра, видиш ли.



Тема Re: flood по lan-a! какво да правя?нови [re: WlSP]  
Автор Mapтин (някой си...)
Публикувано15.10.04 10:29



а факта, че едно и също IP си сменя host name-a за секунди и се връзва към мен постоянно, не е ли съмнително?

Готино е да си важен, но по-важно е да си готин...


Тема Re: flood по lan-a! какво да правя?нови [re: Mapтин]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано15.10.04 11:53



Пич ако си в която и да е мрежа с над 100 компютъра и си пуснеш Зоне Аларм ще ти се завие свят и ще получиш душевно разстройство. И независимо дали си в корпоративна мрежа или обикновен ЛАН по мрежата ще видиш толкова желани и нежелани заявки че изобщо няма как да разбереш дали те флудят или не. Изобщо ползването на такъв файруолл е супер безмислено. Стигат ти едни пълни ъпдейти на операционната система срещу хакери и една добре обновявана антивирусна. Всичко друго е само допълнителен страх и ужас особено ако не си много запознат с работата на програмата. След като за 2г в мрежа от над 1000 машини никой не успя да ми хакне 2те XPта след като всеки знаеше че са админски смятай дали е нужно да имаш такъв тип защита. Вярно че като сложа файрулл виждам достатъчно опити, но мисля че не е важно да гледаш опитите а да направиш така че колкото и да се опитват да барат дебелия.

ПС. А one user явно е имал неприятно анално преживяване като малък сързано с лан мрежите за което мога само да гадая, няма по какъв друг начин да обясня неприязанта му към ЛАН-овете. Само за протокола да отбележа че кабелен потребител без фиксове за RPC и DCOM експлойтите хваща вирус точно за 2 минути след активирането му в мрежата. Така че е нормално dial-up да е най сигурния в това отношение заради бавната си скорост. Нали знаеш че най сигурния начин да не хванеш СПИН е да си спиш сам, така че много ясно че с връзка 2к няма как да хванеш вируси.

Редактирано от RazoR на 15.10.04 11:54.



Тема Re: айде пак... [re: RazoR]  
Автор xonix (a game)
Публикувано15.10.04 14:27



МЕГАЛАН да не е някакъв турски провайдер?
много бързо стигаш до задния двор бе братче. успокой топката, говори с жената и все нещо ще измислите. без да съм специалист смятам, че своеволното публично онаниране по форумите не води до желаното успокояване.

Fear has killed more men than time


Тема Онаниране не знам, ама харакири - със сигурностнови [re: xonix]  
Автор one user (непознат)
Публикувано15.10.04 15:20



Сам си казва, че имал опити за хакване, и че съответно без файъруол не става - по идеален начин доказва твърдението, че лановете са ужасна технология. И го прави без ни най-малко да подозира. Е как да вземаш насериозно такива ***** ******* ****



Тема Re: Онаниране не знам, ама харакири - със сигурностнови [re: Fluti]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано15.10.04 15:54



Ха ха ха :) Много правилно ! Е*** ти и единия усер... Кретен... Май ти липсват малко години... Особено тези през които е трябвало да научиш някои неща относно това какви глупости да не говориш...

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: любопитно сравнение... самосъхранение [re: Fluti]  
Автор xonix (a game)
Публикувано15.10.04 16:44



То по твойта логика и електричеството е ужасна технология - само да бръкнеш в контакта и те хваща ток и може да ритнеш камбаната :)


с тази разлика, че потребителите са се научили да не бъркат в контактите, защото знаят че ще изтрещи тока. сега ЛАН доставчиците остава само да ги научите че и с Интернет-а става така. Като пипнеш ЛАН-а и светва.

Fear has killed more men than time



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.