Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:59 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Отговоринови [re: one user]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано07.10.04 00:27



Според мен, освен че си ЕДИН ЮЗЕР, си и голям комплексар !!! Не се обиждай, но ще ти кажа, като съм сигурен, че и другите ще ме подкрепят, че нещо ти куца в расъжденията... От изказванията, които постваш сам склонен да смятам, че нищо ама абсолютно нищо не разбираш !!! Не обичам по принцип да ги говоря на когото и да било тези неща, но ти си го просиш... Също така се чудя защо изобщо се опитвам да обяснявам неща които ЕДИН ЮЗЕР няма да ги разбере ?!?!? Все пак ще ти кажа, че не може да пледираш, че разбираш нещо и после да кажеш, че закъсненията например нямат значение... Ебем ти и разбирача... После казваш, че не можело да се пусне оптика до всеки... Да не си мислиш, че на мене оптиката ми влиза директно в PC-то ??? Преди това има Медия Конвертор ако не знаеш !!! Е, не, че не може да се пъхне директно, но се надявам да разбереш какво имам предвид... Също и какво имам предвид под това, че ЛАН-а СИ Е ЛАН А АДСЛ-а НЕ Е ЛАН... Щом не може да ги разбереш какво повече може да говорим ??? Просто по-добре иди се скрий някъде за да не береш много срам... Айде със здраве :)

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: Ало, ланаджиите, светът не се върти около васнови [re: one user]  
Автор Frysco (бесен лададжия)
Публикувано10.10.04 00:29



Ами като си толкова доволен от АДСЛ-а на БТК, какво те бърка тебе Ethernet-а?Какво ти пречи на тебе като домашен юзър/един юзър при това-не е даже и фирма/, да си използваш АДСЛ-а това че ние си обсъждаме гръмозащити, пингове и т.н?БТК да не е твоя фирма та си толкова ядосан на наглоста на ланаджии като мен?
Щом си доволен от АДСЛ-а, ползвай си го, жив и здрав бъди, аз няма да си разплета чорапите от това че не искаш да чуваш за Ланаджии...

А ако държиш да знаеш с какво ние мислиме тази технология за по-добра от DSL-а, просто ни попитай и няма да има толкова много флейм...

И двете технологии съществуват и се ползват, съответно и двете технологии са достатъчно добри за да служат за доставка на интернет.Принципите има са различни, който е учил компютърни мрежи знае това онова за терминали и т.н., затова и знае че има разлика, но целта и на двете е една и съща.Това коя е по-добра, коя е по-скапана опира вече единствено до подръжката.А там вече има пропуски и в двата вида мрежи...
Относно вирусите-в ЛАН всички компютри по принцип са със споделени общи ресурси и много от съвременните вируси използват дупките във тази час на Уиндоус за да атакуват системата.Но разбира се това не значи че ти като клиент на БТК и АДСЛ технологията си защитен от самата технология срещу вируси-нищо подобно, просто там няма как да те атакуват тези вируси който атакуват по ЛАН, там обаче могат да те атакуват други вируси, зависи какви сайтове разглеждаш.А в ЛАН можеш да се защитиш надежно от вирусите атакуващи компютъра откъм споделените ресурси, можеш да избереш и операционна система различна от уиндоус.Това е до култура на потребителя, също както и при АДСЛ-а.Нещата и в двата случая опират до елемантарни познания, който рядко ги има-много хора още с купуването на компютъра си прекарват и интернет и разчитат на антивирусна, която в повечето случаи е чисто символична програма, заемаща ценни ресурси на компютъра.Също така рядко се използват защитни стени и рядко се настроиват грамотно.
Така че и тук нещата не са кой знае колко сравними защото говорим за различни видове вируси...
За надежността на линията.
Пак опираме до две различни неща-при ЛАН имаме усилвател-разпределител или на наш жаргон суич максимум през 100 метра един от друг, всеки от тях иска свое захранване което се взима или от свободните чифтове по линията или локално.Първия вариант е несравнимо по надежден ако е изпълнен както трябва.Всеки от тези суичове е уязвим на напрежение по линията-в днешно време нещата са се променили и за разлика отпреди година имаме сигурна защита от напрежение или гръмотевици иначе казано.Остава единствено да се замогнем и да сложим навсякъде скъпи управляеми устроиства, да се запасиме срещу крадците, който както знаем насита нямат и щракаме със пръсти заедно с клиентите си.Софтуера за управлението на една мрежа също е много напреднал, няма нужда споменавам името на нашия приятел Б.Б. и неговото любимо на мен и много колеги творение, което е спестило хиляди мъки на клиентите, чиито проблеми са се решавали от едно обаждане.
Докато при АДСЛ линията как е-това е добрата стара технология позната на всички като DIAL-UP, или терминална мрежа с модулируем сигнал, през градската телефонна линия.Просто е развита до сравнително много по-високо ниво.Но иначе си остава същата.Там не съм запознат в детайли със подръжката, софтуера и хардуера, но доклкото имам наблюдение се използват скъпи системи.
Както и да е, и там както и при горните две точки от този отвратително дълъг пост, стигам до извода-малко са нещата по коио могат да се сравнят двете технологии.Според мен всеки е свободен да използва която желае и аз няма да седя и да рева от мъка ако клиентите ми помегнат масово към БТК-просто ще си извадя изводите, че не съм бил предложил достатъчно добра услуга за тях.Но засега не го правят-защо ли???


бегай ше паркираам...

Тема Re: Ало, ланаджиите, светът не се върти около васнови [re: Frysco]  
Автор one user (непознат)
Публикувано10.10.04 10:53



В отговор на:

Ами като си толкова доволен от АДСЛ-а на БТК, какво те бърка тебе Ethernet-а?Какво ти пречи на тебе като домашен юзър/един юзър при това-не е даже и фирма/, да си използваш АДСЛ-а това че ние си обсъждаме гръмозащити, пингове и т.н?БТК да не е твоя фирма та си толкова ядосан на наглоста на ланаджии като мен?



Не съм казвал, че съм на ADSL (Разбира се, няма съмнение, че не съм и на лан), но наглостта си е наглост. Тя дразни, и подобна дискусия очевидно беше наложителна поради самозабравянето ви. А иначе, ADSL беше просто пример - ако вземем, например, кабелен интернет, и него можем да го сравним с почти същите резултати (Макар че и той си има своите недостатъци, далеч съм от мисълта да твърдя обратното, но въпросът тук е как е в сравнение с ЛАН-а).
В отговор на:

Относно вирусите-в ЛАН всички компютри по принцип са със споделени общи ресурси и много от съвременните вируси използват дупките във тази час на Уиндоус за да атакуват системата.Но разбира се това не значи че ти като клиент на БТК и АДСЛ технологията си защитен от самата технология срещу вируси-нищо подобно, просто там няма как да те атакуват тези вируси който атакуват по ЛАН, там обаче могат да те атакуват други вируси, зависи какви сайтове разглеждаш.А в ЛАН можеш да се защитиш надежно от вирусите атакуващи компютъра откъм споделените ресурси, можеш да избереш и операционна система различна от уиндоус.Това е до култура на потребителя, също както и при АДСЛ-а.Нещата и в двата случая опират до елемантарни познания, който рядко ги има-много хора още с купуването на компютъра си прекарват и интернет и разчитат на антивирусна, която в повечето случаи е чисто символична програма, заемаща ценни ресурси на компютъра.Също така рядко се използват защитни стени и рядко се настроиват грамотно.



Точно така. Компютрите са със споделени ресурси, и винаги има рискове от вируси, дори човек да не отваря страници. Докато при другите технологии, можеш да хванеш вирус само ако сам сам налетиш на него. Тук наистина е въпрос на грамотност. Но не съм съгласен с мнението ти за антивирусните, файъруолс, и т.н. Първо, вирусите в повечето случаи са една крачка пред защитите. Но това как да е. Другото, по-важно е, че аз може просто да не искам да използвам такива програми. Не ми е приятно да си товаря компютъра с файъруол, антивирусна и куп други боклуци. След като една технология (LAN) ме задължава да ги използвам, ако искам да нямам вируси, то тя просто не може да бъде добра.
В отговор на:

Според мен всеки е свободен да използва която желае и аз няма да седя и да рева от мъка ако клиентите ми помегнат масово към БТК-просто ще си извадя изводите, че не съм бил предложил достатъчно добра услуга за тях.Но засега не го правят-защо ли???



Този въпрос е коментиран хиляди пъти. Причините могат да бъдат най-вече ниските цени, високата скорост към пиъринг-а, неинформираност по отношение на алтернативите (И недостатъците на ЛАН-технологията) и много други неща. Но при всички случаи наличието на пътници и за този влак не е причина за прекалено самозабравяне, каквото се наблюдава напоследък. Това ми беше идеята, и причината да започна дискусията.



Тема Re: Отговоринови [re: Kartoff]  
Автор one user (непознат)
Публикувано10.10.04 10:54



В отговор на:

но ще ти кажа, като съм сигурен, че и другите ще ме подкрепят



Кои други - останалите ланаджии ли? А ти какво очакваш да кажат: "Ние сме неудачници"?
В отговор на:

не може да пледираш, че разбираш нещо и после да кажеш, че закъсненията например нямат значение.



Знам много добре, че закъсненията имат значение. Работата е там, че 50-60 милисекунди закъснение не са от значение (Друг е въпросът, че и да са, ти ще ми предложиш ли по-нисък пинг към международните сайтове?), стига човек да не иска да си играе на игрички. Така или иначе има много по-важни неща, като стабилност, сигурност (Да не се повтарям) и т.н.
В отговор на:

Да не си мислиш, че на мене оптиката ми влиза директно в PC-то ??? Преди това има Медия Конвертор ако не знаеш !!!



И какво общо има медиа конверторът? Така или иначе аз просто не знам някоя лан-фирма да има оптика до всеки блок (не казвам до всяко рс).
В отговор на:

Също и какво имам предвид под това, че ЛАН-а СИ Е ЛАН А АДСЛ-а НЕ Е ЛАН... Щом не може да ги разбереш какво повече може да говорим ???



Какво има да се разбира? Ланът си е лан, по-точно local area network и нищо повече. Има ли още някой, който да оспори, че просто тази технология не е предназначена за (качествена) доставка на интернет?

Редактирано от one user на 10.10.04 11:29.



Тема Re: Отговоринови [re: one user]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано10.10.04 13:19



По въпроса за закъсненията щв ти кажа, че имам клиенти, които ако им се вдигне пинга до zone.com да речем над 220мс почват да звънят и да питат кво става... Това за оптиката го каза все едно не може да се докара оптика до всеки блок... Може разбира се !

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: Ало, ланаджиите, светът не се върти около васнови [re: one user]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано10.10.04 15:46



По отношение на вирусите, разликата между DSL и LAN е единствено в скоростта, с която става заразяването, но не и във вероятността това да се случи. Вирусите сканирват цялото адресно пространство наред, като просто си избират някаква мрежа, от която да започнат. Тъй-като DSL вероятно използва реални IP адреси, вероятността да бъдеш заразен е съвсем същата.

Щеше да има разлика само ако DSL операторът използва вътрешни IP адреси, тъй-като всеки два абоната се виждат през негово устройство, което (може би) би могло да филтрира някои опасни портове.

Следователно за да има въобще някаква разлика между LAN и DSL по отношение на вирусите, трябва да се случат едновременно две неща: 1. да се използват вътрешни IP адреси и 2. операторът да филтрира пoтенциално опасните портове. Тъй-като в България единственият DSL оператор не прави нито едното, нито другото, то DSL абонатите въобще не трябва да се чувстват по-защитени. Дори напротив - голяма част от ЛАН-овете работят с вътрешни IP адреси, което значително намалява вероятността от зараза.

Да обобщим: вероятността да бъдеш заразен от вирус е функция само и единствено на следните три параметъра:

А. софтуер (операционна система, антивирус, защитна стена)
Б. колко време компютърът ти е свързан с мрежата
В. колко други компютри имат пряк достъп до твоя

Параметри А и Б си зависят от потребителя. Следователно при еднакво потребителско поведение, вероятността от зараза зависи само от това колко други потребители на мрежата със заразени компютри имат желание да те заразят. Ако имаш реален IP адрес, това са поне няколко милиона и колкото и да им е бавна връзката до теб, въпросът не е дали, а кога ще те заразят. Ако имаш вътрешен IP адрес, тогава това са само (част от) абонатите на твоя доставчик и макар да имат бърза и неконтролируема връзка до теб, те не са чак толкова много.

Затова най-добре си обърни внимание на тези компоненти, които зависят от теб и не разчитай някой друг да те пази, защото мога да ти гарантирам, че не го прави и най-вече - че няма как да го направи.

Що се отнася до разликите между LAN и DSL, те са само две - възможната максимална скорост и надеждността. Както няма пълно щастие, така няма и перфектна технология. Всяко едно предимство се заплаща с някакъв друг недостатък и всеки е свободен да избира какво и срещу какво да изтъргува.

Митко



Тема Re: странно....нови [re: one user]  
Автор xonix (a game)
Публикувано10.10.04 18:03



напълно споделям мнението ти!
само ти се чудя на енергията, с която ограмотяваш LAN доставчиците. смятам че трябва да си научат урока от пазара. може да шмекеруват колкото си искат, но клиентите им просто се отказват и това е неминуемо. да не говорим че АДСЛ-а може да става само по-добър, докато те отдавна са достигнали максимума на възможностите си. имаха време да се освестят, но си го загубиха в глупости. да не говорим че големите беди за ЛАН-овете тепърва предстоят...

огромната разлика при ЛАН и БТК е че ДСЛ-а (като технология и като реализация на услугата) е предвиден за десетки хиляди клиенти със съответната скалируемост и съответните икономии от мащаба. едва ли някои от ЛАН или кабелните доставчици има идея какво означава това. тези които оцелеят ще трябва да го научат и то много бързо. приказките за Firewall, антивирус и ала-бала са излишни

Fear has killed more men than time


Тема Re: странно....нови [re: xonix]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано10.10.04 18:22



Чудно защо ли клиентите ми не само не се отказват ами нарастват с доста прилична скорост.
А това за вирусите е най-голямата глупост която може да я каже само абсолютна ламуга. Едно XP с последните ъпдейти и коя да е антивирусна и заразяването остава само спомен. Що не земеш да спиш с по 5 мадами на ден без презерватив и после да ревеш че си хванал сифилис?
Това че от 1000 лан доставчици 950 са пълна скръб не означава че тази технология няма бъдеще. Изобщо всеки които си позволява да прави крайни и обобщени изкавания е явно накакъв неудачник и комплексар



Тема Интересно :)нови [re: xonix]  
Автор phalaaxx ()
Публикувано10.10.04 18:44



Кога точно ЛАН доставчиците стигнаха до предела на възможностите си? И колко по-добри могат да стават ДСЛ технологиите?
Аз пък си мисля, че на една каруца ако и сложиш лети джанти, електрически огледала, ABS, климатик... ще стане много по-удобно и красиво превозно средство, но пак в основата си е каруца :)
Имам познат в Австрия, който не пропуска възможност да си напсува ДСЛ-а :-)
Хората по цял свят го използват, нали? Друг въпрос е дали им харесва... При това положение си представям аз колко доволен бих бил със българското му изпълнение. Е, все пак нямам лични впечатления, но дори да ми се наложи аз самият да мина на АДСЛ съм много далеч от мисълта да отпиша кварталните ланове.

Ако някой търговец сега предложи на пазара нови, уникални по вида и възможностите си телевизионни антени, дали хората ще се откажат масово от кабелните си оператори?
Предлагам, ако това стане, да заформим една дискусия в клубовете тук, и публично да оплюем всички кабелни оператори и да им кажем че са идиоти и че са на изчезване.



Тема Re: Интересно :)нови [re: phalaaxx]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано10.10.04 19:20



В отговор на:

Ако някой търговец сега предложи на пазара нови, уникални по вида и възможностите си телевизионни антени, дали хората ще се откажат масово от кабелните си оператори?
Предлагам, ако това стане, да заформим една дискусия в клубовете тук, и публично да оплюем всички кабелни оператори и да им кажем че са идиоти и че са на изчезване.




Тук без да искаш си много близо до истината. Съвсем скоро някой (БТК) ще предложи цифрови телевизионни антени, които в доста голяма степен ще направят кабелните оператори ненужни, тъй-като ефирната телевизия вече ще предоставя десетки канали с DVD-качество. Много е възможно при това положение кабелните оператори наистина да се окажат на изчезване, а аз със сигурнст ще се откажа от кабела си.

Митко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.