Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:52 06.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема БТК се закани на ЛАН мрежите...  
Автор Terko (Smile!:))
Публикувано26.09.04 23:49



В днешния брой на в. Сега се четат интересни неща.
Цитирам:

От днес БТК предлага по 1 месец безплатен Интернет-достъп на клиенти, които сключат договор за т. нар. ADSL услуга по време на Пловдивския панаир. ADSL предоставя широколентов достъп до Интернет и като технология е нов за България. При него достъпът до Интернет се предоставя през телефонната линия, като двете могат да работят паралелно.
БТК ще изземе до 2 години около 70% от пазара на широколентовия достъп до Интернет, каза Робъртсън. Така сегашните LAN мрежи ще се развиват само като локални мрежи от компютри, чиито притежатели ще си разменят файлове, а не мрежи за предоставяне на достъп до Интернет, каза той.

Линк към статията


Интересно...

Welcome to the dreamland :)

Тема Re: БТК се закани на ЛАН мрежите...нови [re: Terko]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано27.09.04 00:33



Пфууу мама му стара, защо пак БТК се спряга, като тоя дето ще казва, кой за какво ще си ползва мрежата ??? Тука намирисва нещо... Аз, ако слушам БТК... :) А, АДСЛ, е остаряла технология... Никога не може да се мери по скорост с етернет технологията

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема 2 години?нови [re: Terko]  
Автор vladux (от гората)
Публикувано27.09.04 00:40



В отговор на:

БТК ще изземе до 2 години около 70% от пазара на широколентовия достъп до Интернет, каза Робъртсън.



Изглежда, че тези се канят да "работят" по-дълго от авиокомпания "Балкан".



Тема Re: 2 години?нови [re: vladux]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано27.09.04 00:53



Колкото и да работят, с тия АДСЛ-и до никъде няма да стигнат...

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: Дрън-дръннови [re: Kartoff]  
Автор fadlan (ISP)
Публикувано27.09.04 06:46



Аре де. Нова технология със стари медни чифтове и централи от на баба ми времето
Ще поживеем да видим това чудо.



Тема Re: Дрън-дръннови [re: fadlan]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано27.09.04 09:37



Те сигурно си мислят, че ще постигнат нещо, защото в някои други държави хората го ползват... Но както знаем в България всичко е различно...

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: Дрън-дръннови [re: Kartoff]  
Автор Terko (Smile!:))
Публикувано27.09.04 09:59



Мен ме притесняват най-вече откритите им амбиции за установяване на монопол, монопол, който в момента е разбит. Никак няма да се радвам 70% от пазара да се държи само от една компания. Е, всъщност, те май нямат начин засега да направят нищо друго, освен да се мъчат с пазарни действия да влияят на пазара.
Интересува ме, има ли начин да оскъпят интернета на доставчиците, да направят с пазарни методи живота им по-труден?
Мислите ли, че имат шанс да прокарат в парламента собствен текст, който да затрудни работата на ЛАН мрежите? Мисля си, че имат достатъчно пари и влияние, за да го направят...
Общо взето, някой може ли да ми каже какви биха били вредите от агресивна намеса на БТК на пазара.

Welcome to the dreamland :)


Тема Re: Дрън-дръннови [re: Kartoff]  
Автор vkanev (Vectra C18NZ)
Публикувано27.09.04 13:24



Няма какво да си мислят. Те вече са го постигнали. АДСЛ била стара технология, a етернета е от най-най-най-новите технологии (1973 е първият успешен тест на етернет, през 1982 3com продава първите етернет устройства, през 1983 IEEE публикува 802.3. Разработката на АДСЛ стандартите мисля, че започва някъде в края на 80те години). И в крайна сметка какво значение има преносната среда? Услугата може да е качествена и когато върви върху етернет, но както знаете от собствен опит това се постига малко по-трудно. Най-малкото защото при етернет м/у клиента и доставчика има несравнимо повече на брой устройства отколкото при АДСЛ-а. А всяко устройство е потенциален проблем.



Тема Re: Дрън-дръннови [re: Terko]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано27.09.04 14:24



Никъф шанс БТК да направят нещо

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: я ела в Пловдивнови [re: 4l]  
Автор xonix (a game)
Публикувано27.09.04 15:31



заповядай в Пловдив. на щанда на БТК, да видим дали няма да си промениш мнението... може би малко мъдрост няма да ти навреди

Fear has killed more men than time

Редактирано от xonix на 27.09.04 15:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.