Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ISP ще вдигате ли цените,защото  
Автор us_bg (truly)
Публикувано20.09.04 16:01



Наредбата за разполагане на кабелни разпределителни мрежи за радио- и телевизионни сигнали публикувана в Държавен вестник преди месец по точно Чл. 21 от текста забранява изграждането на въздушни кабелни линии в населени места с жилищнокомплексно застрояване. Кабелните оператори вече вдигат цените,те твърдят, че имат допълнителни разходи и заради по-високите такси, които плащат на БТК за ползване на подземната инфраструктура.
Бих искал да Ви попитам дали и Вие ще вдигнете цените?



Тема Re: ISP ще вдигате ли цените,защотонови [re: us_bg]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано20.09.04 23:35



Ние, поне засега не мислим да правим такова нещо... Не знам дали наистина ще стане...

Опа, чакай чакай... Наредба за радио и телевизионни сигнали ?!? Ние не пускаме такива :)

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...

Редактирано от Kartoff на 20.09.04 23:39.



Тема Re: ISP ще вдигате ли цените,защотонови [re: Kartoff]  
Автор The One (избраният)
Публикувано21.09.04 16:15



Чел ли си точният текст ?
Аз не съм го, та това ме интересува.
Ако наистина е написано така - ще трябва да го променият.

And the death shall not have dominion!


Тема Re: ISP ще вдигате ли цените,защотонови [re: The One]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано22.09.04 00:02



Добре де, каде да го прочетем това ?

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: ISP ще вдигате ли цените,защотонови [re: Kartoff]  
Автор T_o_m_m_y (минаващ)
Публикувано22.09.04 10:31







Тема Re: ISP ще вдигате ли цените,защотонови [re: us_bg]  
Автор nqkojN (непознат)
Публикувано22.09.04 11:37



Споко ISP. Тази наредба не се отнася до вас, а до кабелните телевизии. Пише си го в името й.
За LAN, засега, май има само една ОЛ 217, в която общо взето няма големи изисквания.
Ако обаче се появи подобна наредба и за LAN, съдържанието и няма да е много по различно. Все пак става въпрос за опъване на кабели.

Мислете какво ще правите, когато големите оператори започнат да си ползват лицензиите за телефония и вземат "последната миля". Тогава ще останат ли LAN-нове?



Тема Re: ISP ще вдигате ли цените,защотонови [re: nqkojN]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано23.09.04 00:17



?!?! Нещо не те разбрах май... Какво искаш да изразиш с това: "Мислете какво ще правите, когато големите оператори започнат да си ползват лицензиите за телефония и вземат "последната миля". Тогава ще останат ли LAN-нове?" Лицензи за телефония...? Последна миля...? Нямало да останат ЛАН-ове ?!? Кво общо има между двете неща (едното е пренос на данни, другото пренос на глас) ? Обаче така и така телефонията вече се пуска по същите тези ЛАН... ЛАН винаги ще има...

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: ISP ще вдигате ли цените,защотонови [re: Kartoff]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано23.09.04 13:11



Доколко разбирам има предвид това, че съвсем скоро изтича монополът на БТК върху последната миля, т.е. върху старите медни (телефонни) кабели. Операторите с лиценз за глас ще получат достъп до тези кабели, ще сложат един DSL в края и готово - имаш глас и данни по един и същ, вече съществуващ кабел.

Накратко - ще могат и те да предлагат DSL, а не само БТК

Митко



Тема Re: ISP ще вдигате ли цените,защотонови [re: Mитko]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано23.09.04 20:38



Добре, но не би ли трябвало тези оператори да се договорят предварително с БТК за да използват техните кабели ? Пък и колко скорост може да се докара до клиента по един кабелен модем... Все пак нещата вървят нагоре :)

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: ISP ще вдигате ли цените,защотонови [re: Kartoff]  
Автор cluster_bg (m@ni@c)
Публикувано23.09.04 20:59



Ти сигурно по-добре и от мен знаеш, че предназначението на ЛАН-а не е интернет достъп. И също така, че това не е най-разпространения вид достъп до интернет в цивилизованите страни.
А това, че тук нещата стоят по друг начин... Ами те тук в България много неща не са както трябва.
Скорости за Интернет в България?! СМЯХ В ЗАЛАТА!!!
Тук имаме пийринг и малко, колкото да не е без нищо.. Интернет. Но за това не си виновен ти..
Както и да е. Въпроса е кой какво качество и при какви условия предлага. Не мисля, че кварталните ЛАН мрежи имат кой-знае какво бъдеще след като навлязят повече оператори на пазара. Но пък дотогава явно има много време



Тема Re: ISP ще вдигате ли цените,защотонови [re: cluster_bg]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано23.09.04 22:08



Добре де, кажи ми ти тогава какво смяташ има бъдеще ? Пък после аз ще ти кажа някои неща...

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: ISP ще вдигате ли цените,защотонови [re: us_bg]  
Автор nqkojN (непознат)
Публикувано23.09.04 22:27



Mитko (www.bol.bg) правилно ме е разбрал.


За останалите:
Нима като продавате 256кб/с. и 1000МБ за 50лв. (цената е измислена) ми гарантирате такава скорост до/от най-отдалечените кътчета на нета.
А и при последнатя миля няма да плащам отделна инсталационна такса за кабел специално за нета.

Колко от по-малките ЛАН-ове ще издържат глобите за неспазване на ОЛ.
А незаконните няма да бъдат търпяни още дълго време.



Тема Re: ISP ще вдигате ли цените,защотонови [re: Kartoff]  
Автор cluster_bg (m@ni@c)
Публикувано24.09.04 18:51



То аз какво смятам не мисля, че е от значение.. Но според мен интернета през мрежата за фиксирана телефония ще се завърне... Естествено не под формата на Dial-Up, а като ADSL ...
Е, има и вариант, в който ЛАН мрежите започват да се изграждат качествено, с вътрешно окабеляване на блоковете, оптики и т.н... Но дали ще е достатъчно рентабилно? На мен това ми се струва по-скоро като утопия.

Кое ме кара да мисля така?
Ами.. може да е малко повърхностно.. но с две думи:
free-тата не са вечни... и е ясно, че скоро няма да ги има. А 99% от ЛАН мрежите предлагат peering, който се ползва предимно за достъп до фрийтата.... Хубаво, ще си пуснеш локално фрий.. ама там все няма да има нещо.. второ евро или арена няма да направиш... като се кооперират повече доставчици за фрий... почва да се получава малко големичко фрий сървърче.. а големи предполагам си съгласен, няма да има...
Минава се на peer2peer, ама.. то тогава пък си трябва и повече интернет.... а не peering. И съответно почват да се търсят алтернативи с по-добра скорост.. Ти вдигаш скоростта, за да са доволни клиентите.. ама почва да ти струва все по-солено да поддържаш мрежата с по-големите скорости... Пък и т.к. това все още си е кварталният ЛАН, в който доста кабели си висят ей-така между блоковете... Как да кажа.. малко или много е податлив на времето и атмосферните условия. Конкуренцията при големите започва да се засилва.. и цените им падат... и ти ще смъкнеш колкото можеш, но те са големи (най-вече телекомите визирам... но както се разбрахме, ще си поживеем още година - две без алтернативи..) - могат да си позволят по-ниски цени от теб.. та нали от тях купуваш?! А предлагат една доста по-сигурна мрежа. Сега ще кажеш.. като мине багера и скъса кабел... Е, да... ама вероятността за това е много по-малка отколкото Пешо да реши, че може да извади адаптера на суича от контакта или да му се скапе контакта (за което Пешо няма вина) или някой зъл съсед "без да иска" да среже кабела, който минава покрай балкона му....
Ми май това си мисля.. може и друго да си мисля.. ама сега не ми се мисли...
То за мен е характерно, че понякога седя и си мисля, а понякога само си седя... И сега мисля, че достатъчно мислих и е време да си поседя



Тема Виж cluster_bgнови [re: cluster_bg]  
Автор fadlan (непознат )
Публикувано24.09.04 20:58



Вижте сега - ако Вие или някой друг предпочита АДСЛ от БТК, вместо ЛАН достъп това си е негова лична работа, нали за това е конкурентен пазара. Но от мнението Ви виждам друго - чисто заяждане към ЛАН-а. Нека Ви напомня, че ако не се бе появил достъпа по ЛАН, Интернета в България още щеше да е на 2-3 к DialUp, през любимия телеком...
Колкото до надежността на технологията - прав си за незаконните мрежи, но неслагай всички под един знаменател, защото когато доставчикът си знае работата и не се цигани, а слага протектори на всяка жица проблемите от гръмотевици са рядкост (говоря от опит). За скоростите - също има гаранци. Аз например гарантирам, че като си вземеш 256 kbps от нашата мрежа, получаваш такава връзка гарантирана на не по-малко от 90%! И знаеш ли защо го правя - защото клиентите ми са доволни и аз печеля от това.
И ако всички искаме в тази държава да има свестен Интренет да не плюваме по мрежите, защото ако няма конкуренция, няма да има и качество.

Приятна вечер.



Тема Re: Виж cluster_bgнови [re: fadlan]  
Автор cluster_bg (m@ni@c)
Публикувано24.09.04 21:19



Тук съм абсолютно съгласен с теб. И не съм сложил всички под един знаменател - има 1% които са по-добри от останалите. И аз в момента съм на ЛАН, държа да отбележа, че съм доволен от това, което получавам за цената, на която го получавам.
Конкуренция трябва да има, съгласен съм. Но уви, все още твърде малко са добрите мрежи. А относно гръмозащитите - те пак не ти гарантират, че при кофти време няма да забие някой суич. Просто вероятността намалява.. донякъде.
Просто мисля, че ако ЛАН-овете продължават да се развиват както масовите квартални мрежи.. едва ли бъдещето им е много розово.
Не искам да се заяждам с никой. Още повече - аз съм доволен от това, което получавам. Засега. Но и не може да ме убедиш, че има изрядни мрежи... на които всичко им е наред... То това си е абсурдно да се помисли дори.

Само за дайъл-ъпа не съм съгласен.. рано или късно щеше да му мине времето.. То ЛАН-овете се появиха точно, щото стана много скъпо и бавно през телефона

Редактирано от cluster_bg на 24.09.04 21:23.



Тема Re: Виж cluster_bgнови [re: cluster_bg]  
Автор fadlan (непознат )
Публикувано24.09.04 21:38



Радвам се, че се разбрахме. Абсолютно съм съгласен. Проблеми ще има докато БКТ (пак опряхме до тях) не разрешат да ползваме шахтите, за да няма повече висящ ЛАН. Но за момента положението е такова. И нан нас не ни е много приятно да катерим тавани и стълбове. За щастие при добре изградена (с качествени компоненти) мрежа проблемите които споменаваш са рядкост.
За това смятам, че в технологията има бъдеще, стига големите да не решат да картелират пазара...

Поздрави!



Тема Re: Виж cluster_bgнови [re: fadlan]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано24.09.04 22:18



Така е... И аз смятам, както по рано казах, че ЛАН-а има бъдеще... Или по-скоро етернет технологията, която ние за по лесно наричаме ЛАН :) Не напразно големите фирми, които произвеждат оборудване, са дали примери по сайтовете си как топологично бу трябвало да изглежда такава мрежа... Просто на този етап все още не сме дорасли да си позволим да го правим по тоя начин... Но натам вървят нещата...

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: Виж cluster_bgнови [re: Kartoff]  
Автор fadlan (ISP)
Публикувано24.09.04 23:07



Прав си Картоф. Разбира се, че има бъдеще. Миналият декември бях за празниците в Париж и ми стана много любопитно като видях, че Интернета в кооперацията в която бях отседнал в едно парижко предградие е чрез това на което ние в България казваме "ЛАН"
Разбира се бе подземен, но се надявам, че от гилдията ще успеем да се преборим за правото да ползваме заветните подземни канали...



Тема Re: Виж cluster_bgнови [re: fadlan]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано25.09.04 01:00



И аз силно се надявам на това... Всички знаем, че има страни, в които още при построяването на блока се полагат кабели тип UTP. FTP. SFTP или каквито там реши проектанта... За момента у нас започнаха освен телефонните, електрическите и някои други жички, да слагат такива за СОТ и коаксиални за телевизия... А такива каквито ни трябват - ние да се оправяме После защо имало кабели по блока от вън ? Ами щото вътре няма място за други, пък и като са замазвали са напълнили тръбите с гипс :( Пък да не говорим, ако решиш да правиш нови... Е за тва нема скоро да приличаме на тези които спомена :(

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.