Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:45 30.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Асоциация на LAN интернет доставчицитенови  
Автор malak_ (непознат )
Публикувано18.08.04 13:08



Някои спомена в този форум за такова нещо. Това не е толкова лоша идея. Възможните плюсове са :
1. Възможност за създаване на евтини Backup връзки.
2. Централизирано 24- часово наблюдение на магистралните линии
3. Взаимо- помощ при извънредни ситуации.
4. Сериозен глас пред КРС.
5. Професионално обучение на кадрите
6. Уреждане на спорове между фирмите доставчици.
7. Създаване на PTP вътрешна мрежа.
и др.



Тема Re: Асоциация на LAN интернет доставчицитенови [re: malak_]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано18.08.04 14:29



Никъф шанс. По-скоро ще се изядем от колкото да си помагаме. А и никой няма да се навие да организира това. Не че не съм навит да участвам в подобна организация, но просто ме съмнява че някой ще успее да я създаде. Не че не му е дошло времето вече...

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: Асоциация на LAN интернет доставчицитенови [re: 4l]  
Автор malak_ (непознат )
Публикувано18.08.04 14:55



Че ще се изядем - така е )) Но организирането на такова нещо не е чак толкова трудно - Въпрос на желание . Ако имаш някакви прдложения кажи ?
На мен не ми е проблем да подготвя документацията и общите работи . Скоро ще ги публикувам тук.



Тема Re: Асоциация на LAN интернет доставчицитенови [re: 4l]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано18.08.04 14:58



Първата работа на една такава асоциация би била махането на 95% от кабелните мрежи.

Аз бих участвал, но само ако членовете предоставят поне:

- лиценз
- заверен счетоводен баланс от предходната година
- банкова референция

Митко



Тема Re: Асоциация на LAN интернет доставчицитенови [re: Mитko]  
Автор mixcho (новак)
Публикувано18.08.04 16:31



...vsichko iasno.... samo edno,kvi sa tia referenciii....krediti li she she se davat.....na targove li she se hodi...nekvi obshtestveni porachki...



Тема Re: Асоциация на LAN интернет доставчицитенови [re: mixcho]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано18.08.04 18:15



Така се прехвърля на някой друг (в случая - на банката) отговорността да провери доколко субектът е легитимен.

За какво ми е да се сдружавам с някой, за когото въобще не е сигурно, че след 6 месеца ще може да си плати сметките? В момента ви е лесно - няма офис, няма данъци, няма осигуровки, няма застраховки, няма дори най-обикновен касов апарат. То дори регистрирана фирма няма. За да си легитимен (а не можеш да участваш в каквато и да е асоциация, ако не си), ще трябва да поемеш поне двойно повече разходи, отколкото поемаш сега. А няма никаква гаранция, че ще можеш. Ако някоя банка гарантира за теб, тогава ще съм спокоен.

Митко

P.S. Това е само тема за размисъл. На мен ми е ясно, че асоциация между несъществуващи субекти не може да има, а и да проима, тя ще наследи основните им характеристики и на свой ред ще е също така несъществуваща. Просто ви показвам, че имате да решавате поне сто други проблема около собственото си съществуване, преди да мислите за създаване на по-мащабни структури. Ако се обединят Пенчо и Генчо с Гошо и Пешо, няма да се получи по-авторитетна Асоциация, а просто Пенчо, Генчо, Гошо и Пешо.



Тема Re: Асоциация на LAN интернет доставчицитенови [re: Mитko]  
Автор malak_ (непознат )
Публикувано18.08.04 18:25



Митко за лиценза съм съгласен - но за останалите неща не. А какво имаш пред вид под "несъществуващи субекти"!? - за момента го приемам като незнание от твоя страна кои - кое )) ( нищо лично разбира се ) .



Тема Re: Асоциация на LAN интернет доставчицитенови [re: malak_]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано18.08.04 21:04



1. Данъчен номер
2. Булстат
3. адрес на офис (собствен или с договор за наем)
4. банкова сметка и ДДС сметка
5. регистрация на търговски обект в общината (според новата наредба търговски обект е всяко място, където се приемат плащания, включително и офисите. Според старата наредба офисите минаваха "метър").
6. фискализиран касов апарат
7. регистрация на трудовите договори в НОИ

Лицензът е изискване за конкретната дейност, но горните 7 неща са задължителни за всеки търговски субект (ако се съсредоточа, ще се сетя и за още 7). Ако ти липсва някое от тях, значи не съществуваш в правния мир. В този смисъл 95% от LAN мрежите не съществуват и не могат да се легитимират.

Митко



Тема Re: Асоциация на LAN интернет доставчицитенови [re: Mитko]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано18.08.04 21:36



Митко не е хубаво да поставяш всички под един знаменател. Вярно е че 90% от лановете се изграждат от хора които дори нямат регнати фирми, но мислиш ли че те и ще искат да участват в такава асоциация? А такава трябва да има при всички положения и аз съм твърдо за, само че това с банковите референции е глупаво. Иначе за всичко останало съм съгласен.



Тема Re: Асоциация на LAN интернет доставчиците [re: Mитko]  
Автор malak_ (непознат )
Публикувано18.08.04 22:11



Забрави справка от даначното за платени данъци за близките 5 години))
А сега сериозно : лиценза е абсолютно достатъчно - който го е взел е предоставил достатъчно документи на КРС и няма смисъл от повече бумащина.
А и лиценза сам по себеси е доказателство за фирмата, че иска сериозно да се занимава с това. Други предложения?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.