Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:51 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема www.bgmreja.com ???нови  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано06.08.04 22:52



Намерих в пощата си рекламки на този доставчик, та да ви питам - някакви мнения за тях?
- Скорости
- Поддръжка
- Даунтайм
- Коректност
Не непременно в този ред, но това се сещам в момента?

Welcome to the real world


Тема мнение от красно селонови [re: Mopфиyc]  
Автор citron bg (екс ПитБул)
Публикувано07.08.04 01:03



според мен са добри. Първи доставчик са ми, и не мисля да се отказвам от тях. ISP им е Fast BG. През Yahoo! messenger осъществявам VoIP без да ми накъсва разговора (с провинцията, и с чужбина); на free server-a им има доста забавления (ъ-ъ-ъ сещаш се какво имам в предвид, дето е за възрастни), не е пълен колкото data.bg, и няма юзърски директории- което си има плюсове и минуси; в ценова политика за моя квартал са най- изгодни, а съм на най-ниската такса. Support-a е 24 часа, веднъж съм се обръщал към тях (по мейл), отговориха ми безплатно. Младежи, още им се работи . Като цялостно мнение- палец нагоре. Препоръчвам ги и на приятели. Все пак мнението ми може да е субективно, щото както споменах са ми първия доставчик, и няма с кого да ги сравня.

Понастоящем бултериер


Тема за даунтайм-анови [re: Mopфиyc]  
Автор citron bg (екс ПитБул)
Публикувано07.08.04 01:10



аз съм пауър юзър (захранването на суича е у нас), и при гръмотевици дърпам шалтера (понякога дори когато завали). На който не му харесва- да вземе захранването у тях. Това може би дразни някой, замислял съм се да броудкаствам съобщение преди да изключвам... ама все пак нямам акции във фирмата за какво да се тормозя...

Понастоящем бултериер


Тема Re: www.bgmreja.com ???нови [re: Mopфиyc]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано07.08.04 03:11



Аз пък искам да кажа, че досега такива аматьори не сам виждал... Да ме извиняват тези които са към тях, но ако не сте опитали няма как да знаете каква е разликата между отделните доставчици... Та да си дойдем на въпроса - работата е там, че те избщо не се замислят как си опъват кабелите (казвал сам им го не един път) по дървета, стълбове и кадето се сетиш... Останал сам с впечатлението че ако могат даже няма да врързват кабелите никаде, но не става - ще паднат на земята (абе май за тях е все едно). Суитчовете също ги слагат кадето падне... Другото, което сам забелязал е, че от центъра от кадето тръгват кабелите, та чак до последната точка имат само надземни трасета от FTP кабели... Не мога да разбера как може да пуснеш примерно 7Км дулго трасе и да нямаш опорна точка ?!?!? Не знам ти каде живееш но... Пък и това с изключването на захранването как ви звучи ? Значи ти ще угасиш тока на суитчовете, но кабелите ще продължат да са закачени, а тогава какво мислиш че ще стане ? Откаде идат пораженията ? Да не би от захранването ?

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема за кабелитенови [re: Kartoff]  
Автор citron bg (екс ПитБул)
Публикувано07.08.04 05:36



правилно си забелязал за "хвърчащото" изпълнение . Аз веднага си набих дюбели и така фиксирах кабела с опора към стената, и стана стабилно. Още като ми прекарваха кабела ми предложиха да го извършат инсталаторите- носеха бор-машина, но предпочитам да си го направя сам. Опорната мрежа не ме интересува как е изпълнено- аз съм юзър, и гледам да има сървиз. Кой както посее такова ще пожъне- ако е зле, да му мисли поддръжката, няма да има мира. А колкото до поражението от гръм- файдата е хората да се усетят, и да си извадят кабела от ЛАН картата. А аз изваждам захранването конкретно да предпазя останалите ми уреди закачени в ел. мрежата които са на същата фаза. Картоф, ти ли беше постнал едни снимки, направи ми впечатление едно умо решение, да оголиш изолацията, и да свържеш екранировката със заземена шина (на снимката беше в асансьорна шахта)

Понастоящем бултериер


Тема Re: www.bgmreja.com ???нови [re: Kartoff]  
Автор WlSP (WISP)
Публикувано07.08.04 13:10



Да колега, и аз го забелязах това... Наскоро пристигнаха и в нашия квартал, но външното им изпълнение е трагично. Не че ме интересува кой как си прави мрежата, но това страшно разваля имиджа на останалите фирми - хората не знаят кой кабел на кого е. Гледаш кабел по стълбове на уличното осветление, вързан с изолирбанд, оттам през улицата на клона на едно дърво, оттам през другата улица в едни храсталаци и обратно през същата улица на друг стълб, а там се мъдри кутия висяща на една страна... Ако някой от бгмрежа чете тука - вземете се стегнете малко, това е направо подигравка!



Тема Айде, айде, всичките сте един дол дренкинови [re: WlSP]  
Автор aнти-лaн фeн (новак)
Публикувано07.08.04 13:17



Да не би да не обсъждате всичките поредната буря, забивания на суич-ове и така нататък? Не ставате за нищо, освен ако не почнете да прокарвате кабелите под земята, да купувате скъпо оборудване и т.н. Но това няма как да стане, понеже тогава цените ще станат като на АДСЛ, кабелни и т.н., и никой няма да иска към вас да се върже (Особено като спрат и free-тата, а вие и качествен международен не можете да предложите, може би със съвсем малки изключения).



Тема Re: www.bgmreja.com ???нови [re: Kartoff]  
Автор Frysco (неразбиращ)
Публикувано07.08.04 14:33



Тва не са ли тея със 100 битовата мрежа бе????



Тема Re: за кабелитенови [re: citron bg]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано07.08.04 17:29



Аааа не сам го постнал аз това... Та значи ти каде по точно живееш ?

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: www.bgmreja.com ???нови [re: WlSP]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано07.08.04 17:56



Правилно е, че развалят имиджа на тези които се стараят да направят нещата както трябва... По принцип и на мене не ми пука, кой как си опъва кабелите, но както казах те прекаляват, и минават всякакви граници на нормалното... Напълно сам съгласен цхе по този начин се подиграват с нас... При мене има следния интересен случай - Дърво > стълб > дърво > по задната страна на 18 етажен блок > по предната фасада на следващия блок зад него (20 етажа) > на другия край Switch > 14-ти етаж на предния блок ДИРЕКТНО по диагонал с обикновено FTP... Баси мамата Аз сам си играл 3 дни за да прекарам нормално трасе до въпросния блок, да сложа Switch, да накова 8 кабела по стената, а те кръц - от задния блок по най-краткия път и готово После идват и си връзвт кабелите с телчици от надробено FTP за моите (досега сам им откачил поне 5 такива кабела) и то да не казвам през какво разстояние... Утре като ми падне кабела заради това, че техния виси на него дали ще дойдат да го оправят ? Не вярвам... Да се научат да си коват кабелите със скоби както трябва !!! Още първия кабел който им откачих си седи така и никои не е дошъл да го оправи, а това беше преди месец... Точно поради тези причини, ако продължават така ще им изрежа кабелите... Обадих им се, казах им, че ще го направя, казаха че "екипите били заети" и като са свободни ще пратят някой да види... Още никои не е дошъл...

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.