Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:16 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Искам нормален международен трафик!нови  
Автор Meйджъp™ (пън)
Публикувано21.08.04 21:07



Моят доставчик е Wisbg, но това едва ли има някакво значение, защото от подобни проблеми с международния нет са ми се оплаквали и хора от други мрежи.

От какво съм недоволен лично аз:
Не стига, че нямам достъп до сървърите на АренаБГ (която е полу-мафиотска структура, изнудваща доставчиците на рекетьорския принцип, но все пак държи най-добрите места в българското инет пространство), но вече нямам и нормален международен трафик (влошава се от известно време, но пикът е последните два дни, в които направо си скъсах нервите да рефрешвам страници и да се свързвам с кю-то). Все пак трябва да отбележа, че имам 4х скорост в дата.бг, фрий.евро.нет и още няколко умрели бг-сървъра, като някаква компенсация може би, но това далеч не е достатъчно за човек, който в крайна сметка ползва "неограничен" интернет...

И тук излиза главният проблем, който не е само мой проблем, ами и на много други потребители на интернет:
Мнозинството доставчици пуснат бонус-скорост към някой български сървър и мислят, че са си свършили ангажиментите към клиентите, а международният трафик никакъв го няма. Знам, че е скъпо, но в крайна сметка като не получавам най-доброто от българския интернет, не заслужавам ли поне международният нет да ми е със сносно качество?? Не искам някакви космически скорости, искам просто да го има, когато ми трябва!
Май наистина трябва да изчезнат фрий-сървърите, както предложи някой из темите, за да се нормализират нещата... :/

Както и да е ... Не съм вярвал, че проблем с нета, различен от дропещ диал-ъп, може да ме изкара извън нерви до такава степен, но нейсе...
Пък може би пак се е скъсал някой оптичен кабел на територията на Тринидад и Тобаго и чакаме да доплуват дотам, за да го възстановят. Ако е така, пак се връщаме на непреходния възглас "Да го ду*а БТК-то"!

Поздрави на Wisbg! Като цяло съм прилично доволен от услугата - докато не започнаха проблемите с международния трафик, предлаганото качество беше доста над средното ниво ;-)





Тема Re: Искам нормален международен трафик!нови [re: Meйджъp™]  
Автор Bълk (Дремещ)
Публикувано22.08.04 02:28



не ми стана ясно какво искаш ти .. ту ти е зле за пиратски софтуер ту ти е зле за ИцЯ ...и пак си доволен .... абе като жена си дет не знае в коя дупка да поиска.



Тема Re: Искам нормален международен трафик!нови [re: Meйджъp™]  
Автор минaвaщ (nobody)
Публикувано22.08.04 08:33



Е, както някой друг пък беше казал, добрият нет струва пари. Приготвяш 60 лв, и няма проблем - фирми като БТК и Евроком ще ти предложат достатъчно стабилен международен, макар и наистина не с космически скорости (Дано все пак наистина скоро да затворят фрии-тата, за да вдигнат още скоростта, макар че за хора без по-специални изисквания, и сега си е добре, поне в сравнение с нета в случаи като твоя).



Тема ne znamнови [re: Meйджъp™]  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано22.08.04 10:55



какъв ви е все проблема на вас :> все сте нещо недоволни. Еми като сте, има и други доставчици.
Там, където хората имат някакви проблеми с международния (нямало го и други подобни) според мен работат на доставчика нещо не е чиста.

Аз за 30 лева взимам близо мегабит български (до допирните си точки с провайдъра) половин мегабит към фрийтата (всички до едно, с еднаква скорост) и всяка точка на България, и скромен международен - 64 кбита.
Виждал съм и за 15 лева "нет" доста по-бърз от моя. Казвам нет понеже имам предвид български, което за мен не е нет. За тези пари международен няма да видиш, просто външния нет струва пари.

Думата неограничен, говори за неограничен по количество нет. Никъде не виждам думата гарантиран. Плати си за гарантирана скорост международен и тогава ела да искаш нормален международен. Или иди да ги съдиш, ако имаш пари, и най-вече - договор. Макар че вероятно ще похарчиш повече по делата и т.н., отколкото струва тоя целия провайдър. :>

От всички човешки глупости, най-голямата е, да вървиш срещу себе си. умишлено.


Тема Re: Искам нормален международен трафик!нови [re: минaвaщ]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано22.08.04 11:13



Стига си повтарял това с FREE-тата щото е глупаво... Ти ли ще ми докараш после такава международна скорост ? На мен ми трябва да имам 10МВ/с скорост...

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: ne znamнови [re: Osogovetz]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано22.08.04 11:16



Правилно... При мене хората за 35лв. имат 1Мбит навсякъде в БГ и 96Кбит международен... по принцип скоростите са негарантирани, но почти не се случва да падат...

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: Искам нормален международен трафик!нови [re: минaвaщ]  
Автор Meйджъp™ (пън)
Публикувано22.08.04 13:40



Точно от "фирми като БТК и Евроком" съм видял най-големия х*й, тъй че без еФтини реклами, моля! Сякаш за тях е измислена приказката "по-скъпо и по-тъпо"...





Тема Re: ne znamнови [re: Osogovetz]  
Автор Meйджъp™ (пън)
Публикувано22.08.04 14:09



Проблемът е, че другите са още по-зле.
И стига с тези оправдания "скъп бил международния". Ами скъп е, ама я виж като се навъди по-сериозна конкуренция как набързо ще "поевтинее", та пушек ще се вдигне.





Тема Айде айде [re: Meйджъp™]  
Автор P2 (непознат )
Публикувано22.08.04 16:56



Взе да ми писва да слушам за тая силна конкуренция. Къде е тя и кога ще дойде.
Първо беше Май, после стана Юни а мина Юли и вече свършва Август нея никаква я няма. Лошото е, че няма и изгледи скоро да се появи. Тонове вестникарска хартия се изхаби за разните мижави фирмички като CableBulgaria с оптичните им пръстени и халки а пък и колко се изписа по форумите. И какво става с тях, виждате ли на какво положение са им клиентите. Айде олимпииските игри започнаха, някаква промяна???
Ами другите, чехи или унгарци какви бяха. Всичко въздух, само празни приказки в тая държава. Ще чакаме БТК да свали цените по свое желание
Сега някой умник пак ще се появи и ще хвърли пак бомбата с нещо от рода - до 2 месеца ще видите какво става.
Айде тоя път такива да си мълчат, че вече 8 години слушам подобни глупости.



Тема Re: Айде айде [re: P2]  
Автор минaвaщ (nobody)
Публикувано22.08.04 17:16



В отговор на:

Ами другите, чехи или унгарци какви бяха. Всичко въздух, само празни приказки в тая държава.



Унгарци са (Pantel Net) и не е само въздух - трасето към тях е факт от около месец вече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.