Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:56 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Знаете ли от какво се получава този проблемнови  
Автор Cluster ()
Публикувано17.08.04 10:20



Здравейте,
Обръщам се към вас като интернет доставчици с надеждата, че сте се сблъсквали с един проблем, който явно е доста често срещан, но за сметка на това труден за разрешаване... Говоря така, защото го имаше в моята мрежа и измина около половин година, докато го установят и премахнат. Обаче сега при един приятел от друга мрежа се случва абсолютно същото, и там също се чудят... Надявам се този път да не измине пак толкова време до откриване на решението...
Значи става въпрос за следното:
Има два варианта - или когато човек download-ва даден файл той спира до 99% и не може да се дозареди (остават няколко байта), или обратното - когато пробваш да upload-ваш се качват няколко байта, и пак зацепва. Това не се случва с всички файлове, а само някои "избрани по неизвестни критерии". Освен това проблемът не е персонален, на потребителя, а ако един не може да качи или изтегли дадено mp3 примерно, то и останалите от мрежата не могат...
Накрая в моята мрежа се наложи да сменят нещо, но не помня какво, и точно това се надявам да ми помогнете да разбера...
Моля ви, ако сте се сблъсквали с абсолютно същия проблем и знаете на какво се дължи, пишете!



Тема Re: Знаете ли от какво се получава този проблемнови [re: Cluster]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано17.08.04 11:03



Зле конфигурирано прокси. За да разберете дали е от това, пробвайте дали същият ефект се получава с ftp, а не с браузер.

Митко



Тема Re: Знаете ли от какво се получава този проблемнови [re: Mитko]  
Автор Cluster ()
Публикувано17.08.04 11:32



Здравейте Митко, благодаря ви, че лично вие ми отговорихте, но... не е това причината. Всъщност точно с FTP клиент се upolad-ва, а поне когато проблемът беше на лице в моята мрежа никога не съм ползвал (и все още е така) прокси. Нито пък ме прекарват през такова без да разбера (имаше само един момент, с цел достъп до арената). Така че... надявам се на други предложения!

P.S. Извинете, без да искам отговорих преди малко с другия псевдоним, който ползвам понякога в клубовете!



Тема Re: Знаете ли от какво се получава този проблемнови [re: Cluster]  
Автор Jacket (shpongled)
Публикувано17.08.04 11:38



ping -t -l 1500 "ip на gw" и виж дали имаш загуби. Можеш да пробваш и с 5000 и с 65000. За проблема с ъплоуда може да се провери дали няма устройство работещо на hd и претоварено в едната посока.



Тема Re: Знаете ли от какво се получава този проблемнови [re: Cluster]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано17.08.04 11:40



Другата възможност е загуба на пакети, но това не обяснява защо и други потребители не могат да изтеглят въпросния файл, а с други файлове нямат грижи.

Митко



Тема Re: Знаете ли от какво се получава този проблемнови [re: Mитko]  
Автор Jacket (shpongled)
Публикувано17.08.04 11:44



А и не става ясно (поне аз не разбрах) за интернет ли става дума, или за някакъв локален сървър?



Тема Re: Знаете ли от какво се получава този проблемнови [re: Jacket]  
Автор Cluster ()
Публикувано17.08.04 11:47



Ами да ти кажа (както и Митко правилно твърди) не е загуба на пакети, защото когато един файл не мога да изтегля аз, това е така и с всички останали потребители. Предишният админ на мрежата ми (вече не се занимава с нея, и затова не мога да го попитам каква беше причината) също пробва с някои проблемни файлове, и също не можеше да ги изтегли докрай. Има обаче една интересна подробност: винаги се проявява един от двана проблема. Т.е. е "или-или". Или не може да се изтегли докрай някой файл , или (след намеса от страна на поддръжката на мрежата) се получава така, че не може да се upload-не докрай. Не знам според вас кое устройство може да предизвиква този проблем и да има такова поведение?



Тема Re: Знаете ли от какво се получава този проблемнови [re: Jacket]  
Автор Cluster ()
Публикувано17.08.04 11:51



Ами .. става въпрос за файл .. всъщност този проблем се наблюдаваше при мен (и сега при приятеля ми) винаги при download или upload от/към някой сървър в България, но съм почти сигурен, че що се отнася до тези проблемни файлове това би било така и при опит с локален сървър или такъв в чужбина.



Тема Re: Знаете ли от какво се получава този проблемнови [re: Cluster]  
Автор Defekta (непознат )
Публикувано17.08.04 12:44



Probval li si s linux da tegli6 ,kak se darji ? Spored men problame si e ot samiqt Router



Тема Re: Знаете ли от какво се получава този проблемнови [re: Defekta]  
Автор Cluster ()
Публикувано17.08.04 13:03



Ами, не съм... но май моя админ, който преди година-две отстрани проблема ползваше точно линукс... т.е. не зависи от това. Иначе възможно е да си прав относно рутера, аз се надявам да има някой, който се е сблъскал с точно същия проблем, и може да каже със сигурност какъв е... за да може това момче, което в момента не можа да качва (а доскоро да тегли) нормално да "светне" техниците си, защото очевидно не е лесно да са разбере къде точно и каква е причината за това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.