Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:48 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: 100 реални клиента?нови [re: Mитko]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано01.09.04 12:38



Ми точно това имах предвид.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: 100 реални клиента?нови [re: 4l]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано01.09.04 15:29



Предположих, затова и те "поправих". Но както виждам, това не се разбира от никого, което въобще не ме учудва и още веднъж доказва, че такова едно формирование е безсмислено. Много е лесно да кажеш какво искаш да бъде направено за теб, но когато нещата се обърнат и трябва да кажеш какво ще направиш ти, тогава се оказва, че отговор няма. Виж горния "отговор" на _малък, който вместо да си отговори, ме пита мен.

Използвам случая да му отговоря и на него: Идеята не е моя, а твоя, така че не аз, а ти трябва да кажеш с какво ще бъдеш полезен за останалите. И не само ти, а и всеки друг, който желае да членува. Аз разбира се твърдя, че с нищо не можеш да бъдеш полезен (не само лично ти, но и останалите). Ако смяташ че не съм прав и че можеш да бъдеш полезен, опиши как. Аз ще трябва да отговоря едва когато (ако) реша да участвам.

Митко



Тема за Kartoffнови [re: malak_]  
Автор Mrejar (непознат)
Публикувано02.09.04 20:48



Аз друго не мога да разбера. В Лагера са писнали от тебе, хората бягат като попарени, чужди кабели режеш, GlobalLAN.net никакъв го няма, да не продължавам, че мога да продължа много.....и на целия тоя зор в Дира няма празно място от твойте постинги. И за каква фирма и какво сдружение ми говориш, като нямате нито офис, нито телефон......въобще......аз съм изумен от постингите ви като цяло, не само от твоите. И Митко се опитва да ви го набие в главите, че не могат да се сдружават фантоми и гаражи и хора, които са крадци и мошеници, а вие сдружение, та сдружение. Ми, има такова, нарича се "организирана престъпност", членувайте си там.
А с Митко и останалите ще работим.



Тема Re: за Kartoffнови [re: Mrejar]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано03.09.04 01:44



Кой ти каза че ни нема :) Просто малко сайта липсва сега :)

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Картоффнови [re: Kartoff]  
Автор Mrejar ()
Публикувано03.09.04 10:47



Ще си позволя да ти отговоря и на двата поста тук.
За рязането на кабела: Аз не мога да си представя що за човек трябва да си да сложиш стол насред площада и да си мислиш, че никой няма да седне на него. Кое ти дава право, от друга страна да твърдиш, че нямам право да ползвам твоите кабели. Нали по същата логика и ти ползваш или можеш да ползваш моите. Трето: като си толкова "обидчив" на тема "кабела си е мой" драсни една бележка: "Този кабел е на Картоффа и той не желае да му го ползвате за свои цели." и всичко ще е наред. Четвърто: Нали не е нужно да ти напомням древни поговорки от рода на: "Каквото повикало, такова се обадило." или "Не причинявай на хората това, което не искаш те да ти причиняват" или с прости думи , ако не си разбрал, " всеки има клещи и всеки може да реже. Само, че докато ние, сериозните фирми сме заети с приготвяне на стратегии как да работим и да се разширяваме, колко пари и кога да се инвестират, то такива като тебе режат кабели.
Пето: Готов съм да ти се извиня публично тук, ако ми кажеш голям и сериозен доставчик, на който:
1. Не му работи сайта
2. Сайта му се хоства бог знае къде, но не и в ресурсите на самия доставчик, което може да означава само, че хората нямат доверие на тези ресурси.
3. Мейл адреса на лицето за контакти е в топ, абв. мейл.бг или навсякъде другаде но не и на мейл сървера на доставчика, което може да означава липса на такъв.
4. Нямат представителен офис.
5. .......................
6. ........................
7 . ........................... и прочие, и прочие.

И пак да попитам:.... за каква асоциация говорехме.....????



Тема и друго....нови [re: Mrejar]  
Автор Mrejar ()
Публикувано03.09.04 10:56



искахме да се видим, говорихме по телефона с теб ли, с друг ли, имаше уговорена среща и ....... никой. Ако сме разговаряли с теб оставам без коментар. Ако сме разговаряли с друг, то не е зле да оправите настройките на вътрешната си мрежа и след това да пишеш небивалици в Дира.

Това го приеми като някоя от точките в предишния пост.

А сега ме извинете, но мен наистина ме чака работа.



Тема Re: Картоффнови [re: Mrejar]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано04.09.04 00:27



Пууу виж как ги знаеш нещата :) Мога да кажа, че аз същите неща съм ги повтарял още преди много време (имам предвид това за сайтовете и другите подобни неща) Като повдигнахме въпроса за рязането, ще кажа че досега ми се е случвало само един път през живота да режа кабел... На мен обаче няколко пъти са ми рязали кабелите, като един път даже цял сноп от 10 кабела... Аз не съм казал че е задължително да се режат кабели... На това
"Четвърто: Нали не е нужно да ти напомням древни поговорки от рода на: "Каквото повикало, такова се обадило." или "Не причинявай на хората това, което не искаш те да ти причиняват"
Мога само да отговоря, че точно това, е един от принципите по които човек трябва да се води и аз също залагам на него... Точно поради тази причина никога не закачам мой кабел за други кабели, (с изключение на 3 случая когато съм го вързал за кабелната) а си го кова по стената като поп, макар това да ми струва няколко часа труд отгоре... После идва някой, и минава разстоянието, което аз съм си играл цял ден да го кова, за 15 минути, и то да не казвам как... Добре знаеш кого визирам в тази ситуация, и точно заради тях написах накои неща, които смятам всички са чели... Но няма да крия, че днес срещнах с един човек от същата тази фирма, за когото мога да кажа само добри неща, и успях да се разбера с него...

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: Картоффнови [re: Mrejar]  
Автор ETG ()
Публикувано04.09.04 02:54



"...Кое ти дава право, от друга страна да твърдиш, че нямам право да ползвам твоите кабели. Нали по същата логика и ти ползваш или можеш да ползваш моите. Трето: като си толкова "обидчив" на тема "кабела си е мой" драсни една бележка: "Този кабел е на Картоффа и той не желае да му го ползвате за свои цели." и всичко ще е наред...."

Интересна гледна точка.

P.S. Макар и не единствена. Досега не съм отказвал на молба да бъде ползвана част от моята инфраструктура от другиго, стига да не ми пречи. Когато аз обаче повдигнах такъв въпрос (макар и не точно такъв, защото ставаше въпрос за общо трасе, което аз изграждам наполовина, а другата половина "конкуренцията", и аз поемам ангажимента за устройствата, които да разделят мрежите) се оказа, че идеята е: "Моето си е мое, чуждото ще го делим."



Тема Re: и друго....нови [re: Mrejar]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано04.09.04 07:57



Опа, това за небивалиците за мен ли се отнася ? Понеже гледам си си отговорил сам :) А ако искаш да кажеш, че някой е искал да се види с мен, аз защо нищо не знам тогава ?

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Не докосвай чужди кабелинови [re: ETG]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано04.09.04 09:52



Спазвайте горното правило и в дългосрочен план ще си имате по-малко проблеми. Като казвам "не докосвай", имам предвид буквално - не се връзвай, не ги използвай за опора, не ги помествай, не минавай отгоре и т.н. Ние неведнъж сме рязали чужди кабели по тяхна вина. Има ли чужд кабел в нашия сноп, при първата промяна в топологията той си отива, като може дори да бъде извхърлен - никой няма да си даде зор да проверява кабелите един по един и ако някой не служи за нищо, ще бъде сметнат за стар или на отказал се клиент. А може и нарочно да бъде изхвърлен за да не тежи, за да не дърпа нашия кабел при вятър, сняг или промяна в температурата, за да не индуцира шум или гръмотевици и т.н. Накратко - ако си вържете кабелите за чужди такива, поемате не малък риск. Не е хубаво да се използват и чужди крепежни елементи (скоби, куки и т.н) пак по същата причина - те са изчислени за дадени параметри и никой не е длъжен да поема риска от претоварване, само за да се направи на добър колега.

А що се отнася до съвместна инфраструктура, тежко и горко на този, на когото му е хрумнало да реализира такава идея.

Митко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.