Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:03 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема wisbg на всеки дъжд мрежата им я неманови  
Автор the_dude_78™ (underdog)
Публикувано07.08.04 00:24



баси трети или четвърти път ми се случва вече. толкова ли е трудно?
днес нямам нет от 17 и 30 (може и от по-рано да е)
до сега още е така- демек ще го оправят утре (обадих им се в 18 и 15 и казаха че работят)
т.е към 15-16 часа без интернет

трагедия е това

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.


Тема Re: wisbg на всеки дъжд мрежата им я неманови [re: the_dude_78™]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано07.08.04 08:27



А споменаха ли думата буря? Аз съм съвсем на друго място и при съвсем друг доставчик, но когато има проблеми с интернета по време на дъжд и се обадя те ми казват, че сигурно е от бурята.

Не знам другите потребители как реагират на подобни отговори, но аз лично питам "Каква буря? Навън дори и вятър няма, а само малко вали" и те почват да пелтечат....

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: wisbg на всеки дъжд мрежата им я неманови [re: hadministratora]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано07.08.04 09:41



Абе кво да ви кажа. Както и да е изградена мрежата ако е въздушно я забрави. Примерно вчера в бурята, защото при нас имаше святкане сериозно ни отпадна един клон по които не е имало проблеми от 4-5 месеца. Имаше 7-8 изгорели порта на няколко блока, отделно имаше супер гадни токови удари. Е, вярно че техниците работиха до 11 вечерта докато отстранят всички проблеми но това просто не трябва да се случва. Но ако БТК продължават да не разрешават ползването на подземните им комуникации не знам какво ще правим.



Тема Re: wisbg на всеки дъжд мрежата им я неманови [re: RazoR]  
Автор zlmage (digger)
Публикувано08.08.04 14:11



Че е по-малко надеждна - така е. Но не е съвсем "забрави". Ние имахме всичко общо 1 повреден DSL в Дървеница и 2 порта на PNA суйчовете в Овча Купел. Тия в Овча Купел дори подозирам, че се повредиха от объркана ел. инсталация при клиент, но това ще стане ясно през седмицата.

Защити от пренапрежение, заземяване и т.н. могат драстично да намалят пораженията.

А подземните ни трасета никога не са имали проблем, но дори когато БТК дават достъп до каналната мрежа цените са впечатляващи...



Тема Re: wisbg на всеки дъжд мрежата им я неманови [re: zlmage]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано08.08.04 15:49



Всичко е до късмет при въздушните. Каквото и заземяване да си направил, тресне ли кофти направо ситуацията си е забрави. Които и каквото да ми говори това е положението. Имам 2 квартала въздушни и 5 подземни. Е познай дали някога съм имал проблеми с подземните, като изключим един прегризан от плъх кабел.
А всчко нещо си има цена, не че наема на БТК е малък но проблема е че в момента не разрешават официално пускането на нови трасета дори на сериозни клиенти като кабелни телевизии и големи доставчици.



Тема Re: wisbg на всеки дъжд мрежата им я неманови [re: RazoR]  
Автор zlmage (digger)
Публикувано09.08.04 11:14



Имаме клиент в Дървеница, бл. 43 на който по време на петъчната буря са се повредили и телевизора и телефона!

Невероятно но факт!

В случая явно не е било само защити и заземяване, а сме извадили и късмет :-)



Тема Re: wisbg на всеки дъжд мрежата им я неманови [re: zlmage]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано09.08.04 12:39



Че на мен миналото лято след поредната буря ми гръмнаха телевизора, колонките и лан картата. Телевизора и лана разбирам ама чак пък колонките...

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Много тъжна история! [re: the_dude_78™]  
Автор ·Лили· (готина)
Публикувано15.08.04 00:39



И аз имам подобни проблеми от време на време, и то точно когато качвам нещо важно или свалям някоя друга дреболия и не съм я пуснала през ГетРайта!
И да се оплача, проблема не е в кабеляка, защото при мене е един симпатичен лилав кабел само 10 м до точката за достъп, а някъде по самото трасе на доставчика! Направо ми идва тогава да ида до Варна и да лупна някой дебел чичко с чантата ми!
Искаш ли да ти публикувам оплакването при мене?
Ако става, пиши ми на адрес


Успех с доставчика, дано повече не ти се случва!
В крайна сметка ако нямаш с него договор за определен срок го смени! Вече има толкова много!
Чао, Лили

----сигнатура----
Виж моите страници !
----край----

Тема Re: Много тъжна история!нови [re: ·Лили·]  
Автор r@iden (минаващ)
Публикувано15.08.04 04:59



Tochno taka Lili. I az tova ne moga da si obiasnia? V kvartala na vaprosnia chovek, otvoril temata ima pone 4 provider-a na LAN. Zashto oshte sedi pri tia "wisbg на всеки дъжд мрежата им я нема " a? Ili pak neshto se zaiajdame. Pisna mi !Vkliuchete se kam drugi, ima takiva. Ama veche avantata svarshi. Ottuk natatak vseki otkazal se (i obratno varnal se) klient shte plashta nova tax-a. Zaradi horata ot 13X blok.

In computer business everything is zeroes and ones. You are either zero or one.



Тема Re: А на мен...нови [re: the_dude_78™]  
Автор Bosko Balaban (стрелец)
Публикувано15.08.04 09:39



... международният ми го няма през пет минути... Не, че ми е изтрябвал толкова, но кю-то ми дропи на поразия, пък и чат пат се налага да отворя някое сайтче и трябва да го чакам да зарежда по 10-15 минути... Що така?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.