Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:10 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Тема Дилеманови  
Автор van7 (непознат)
Публикувано11.08.04 23:39



Колеги, изпавен съм пред следния проблем. В момента съм свързан към доставчика ми чрез Wireless на 2.4 GHz. Канала, който ползвам е 2 Mbit. ping-a е околo 25-30 msec. Проблема е,че устройството е почти на границата на капацитета си. Въпроса е дали да разделя трафика т.е. входящия да е през сателит, а изходящия да е през Wireless-а. В този случай ъплоуд-а ще е на около 25% от капацитета на Wireless-a. Казаха ми,че през сателита пинг-а е от 30 до 100 msec. Вярно ли е това и до какво би довело едно по-голямо забавяне на времената.
Предварително благодаря на всички, които имат мнение по въпроса.



Тема Re: Дилеманови [re: van7]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано12.08.04 10:07



Защо ли това с Wireless и Satelite ми зву4и несериозно... ?

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: Дилеманови [re: van7]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано12.08.04 10:43



По-добре не го прави... Купи си читави радиоустройства.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: Дилеманови [re: 4l]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано12.08.04 11:03



Фори е прав... Ако не можеш да докараш по друг начин, по-добре си вземи дпуги устройства... Не знам ти какво ползваш но...

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: Дилеманови [re: van7]  
Автор novobranec (може би?)
Публикувано12.08.04 22:39



Излъгали са те пинга през сателит е м/у 300 и 600 ms но това какво значение има за точиларите чудо голямо че файла ше се източи 600 ms по късно или n*600 ms ако ти е по изгодно и не ползваш real-time приложения какъв ти е проблема?



Тема Re: Дилема [re: van7]  
Автор Jacket (shpongled)
Публикувано13.08.04 00:07



Нали се сещаш и че през сателита губиш пиъринга. Най-малкото няма да виждаш нито едно българско фрий. Не че е голяма загуба, но за някои май все още нета е филми и мп3 :)



Тема Re: Дилеманови [re: Jacket]  
Автор van7 (непознат)
Публикувано13.08.04 16:08



с пиринга може би няма да има проблем след като това ми се предлага от доставчика ми. Проблема е че доста от клиентите ми са деца, които играят онлаин. Става въпрос за пренос на 20 км. от София. Устройствата са Ориноко на 2.4 GHz. и вече са натоварени на мах.
доставчика е НЕТИССАТ.



Тема Re: Дилеманови [re: van7]  
Автор Defekta (непознат )
Публикувано14.08.04 17:05



Ima wireless-i na 5.3GHz koito sa na dosta 4itavi ceni i realno za 20 km 20Mbps si gi ima6 garantirano pri natovaren kanal 20Mbps ima6 latency 10~12ms.
S dve dumi za 1500$ komplekta drugo ne ti trqbva 4e i VOIP-a varvi 4udesno.
Samo neznam KPC kakvo re6i za 5.2, 5.3, 5.8 GHz 4estotnata lenta.I za satelita ne e nika lo6 variant samo 4e da dodidat da go pusnat i da kaje6 da haresvami.



Тема Re: Дилеманови [re: Defekta]  
Автор van7 (непознат)
Публикувано15.08.04 08:36



Това го знам, но на копитото дават да се качва само 2.4 GHz wireless-i.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.