Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Вени Марковски и свободата на личносттанови [re: Cтapaтa kpимka]  
Автор Cтapaтa kpимka (новак)
Публикувано10.08.04 22:42



А тази е от "Медияпул":

Във Великобритания намериха електронен архив на Ал Каида
10 август 2004

В резултат на полицейски операции във Великобритания, които се провели миналата седмица, са били иззети около хиляда компютърни диска, съобщава в сайта си телевизия Cи Ен Ен.

С анализа на информацията, която се съдържа на дисковете, в момента се занимават експертите на британските и американските специални служби. Те се надяват да намерят в тях информация за членовете на Ал Каида, действащи на територията на тези страни, а също и вероятните планове на организацията.

Поредицата от операции във Великобритания, Пакистан и САЩ стана един от най-силните удари по Ал Каида. В хода на работа полицаите и сътрудниците на специалните служби задържали множество хора, свързани с мрежата на Осама бин Ладен и иззеха компютри с информация за дейността на терористите.

Най-важният функционер на организацията, задържан в Лондон, е Иса ал Хинди. Него го подозират в подготовка на терористичните атаки от 11 септември 2001 г. срещу САЩ. По мнение на следствието, той се е занимавал със събиране на данни в Ню Йорк и Ню Джърси през 2000 и 2001 година.

В настоящето, опирайки се на получена информация, специалните служби на САЩ издирват неговите съратници на територията на страната.

Друг заподозрян за непосредствено участие в подготовката на терористичните атаки стана задържаният в Пакистан компютърен спец Мухамад Наим Нур Хан. В неговите файлове бяха открити информация, снимки и изображения, които дадоха повод на американското Министерство на вътрешната сигурност преди десетина дни да повиши нивото на терористична заплаха във финансови центрове по Източното крайбрежие.

Сред възможните средства за извършване на терористичните атаки във файловете се споменават представителните лимузини и скоростните катери в ню-йоркското пристанище, а също и вертолетите на туристическите компании.

Американските власти признаха, че част от откритата от пакистанските служби информация във файловете на Хан е остаряла, отпреди 2-3 години, но същевременно изтъкнаха, че обикновено Ал Каида събира предварителна информация за планиране на удари, която непосредствено преди операция актуализира.



Тема Re: Лаф да става.нови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано10.08.04 23:59



Господин Марковски,



Странно е как въпреки, че квалифицирате цитираната статия като поръчкова, манипулативна и пр., още във второто изречение на вашия постинг отговаряте с манипулация:А към хората, които не разбират за какво става дума и, например, ползват Windows, MS Internet Explorer, Outlook Express, без да вземат никакви мерки за защитата на компютрите си. Впрочем, това е много удобно за всяка полицейска държава.

Без да познавам добре ОС Линукс (в многообразните и дистрибуции и техните версии), мисля, че и неразбиращите потребители на тази ОС и open source софтуер са заплашени от съизмерими рискове като колегите си ползващи Microsoft-ски софтуер, ако също не вземат никакви мерки за защита на компютрите си.

Убеден съм вие сте наясно, че въпросите за компютърната сигурност не се оставят в ръцете на обикновения потребител, или поне НЕ Е РЕДНО да са негов прерогатив и зaдължение. За това дори и в системата на държавната администрация си има хора и отдели, отговорни за осигуряване защитата на съответната мрежа. И ако те са недостатъчно квалифицирани за да направят нужното за защита на инфраструктурата като нещо цяло, според мен е без значение с каква ОС и софтуер е комплектован отделния вътрешен компютър, оставен също "неподготвен".

За това и вашето твърдение: "Пък и аз твърдя, че има съчетание от рискови фактори и искам да видя някой, който може да ги обори - всичките заедно: Windows/Internet Explorer/OutlookExpress са неотразима комбинация за превземането на всеки компютър." ми звучи по-скоро като демагогия.
Наличието на фирми и организаци с имплементирани и използвани доста сложни IT решения, базирани изключително върху Microsoft продукти и устояли на редица злонамерени атаки, най-малкото покава, че "дявола не е толкова черен", колкото го описвате.
Чували сте - "няма правилен начин да свършиш нещо погрешно"- за това аз смятам, че нещата опират най-вече до познания и квалификация на IT персонала.

Съгласен съм с вас, г-н Марковски, че цитираната статия е далеч от професионално написана такава, и също смятам, че е по-скоро поръчкова.
За това и не ми допада вашия отговор- на една манипулация да се отвърне с друга.

Аре със здраве


Тема Re: Лаф да става.нови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор Cтapaтa kpимka (новак)
Публикувано11.08.04 04:13



Наличието на фирми и организаци с имплементирани и използвани доста сложни IT решения, базирани изключително върху Microsoft продукти и устояли на редица злонамерени атаки, най-малкото покава, че "дявола не е толкова черен"

Тук се говори не за фирми и организации, а за родната администрация. Ако не ме лъже паметта, в нашата държавна администрация мнозинството от видимите от Интернет машини използва под една или друга форма open source. Мнозинството! Следователно ИТ-отделите знаят за какво става дума. Но решението за използване на скъп MS Windows е не на ИТ-отделите, а на decision makers. И оттам идва и далаверата, срещу която всички сме длъжни да се борим. Пък и вече има алтернатива, не е като преди 5 години, когато Линукс работеше основно в графичен режим:-)



Тема Re: Лаф да става.нови [re: Cтapaтa kpимka]  
Автор Goose ()
Публикувано11.08.04 08:05



Когато имаш мрежа с 1 единствена входна точка просто не ти е необходим firewall на всяка машина, за да се защитиш от външни атаки ;-) всичко това се елиминира на входа ;-)



Тема Re: Лаф да става.нови [re: Mитko]  
Автор Goose ()
Публикувано11.08.04 08:26



Митко, пропускаш да споменеш, че за тези пари получаваш и поддръжка за съответната операционна система. При OpenSource никой не ти гарантира, че новооткритите дупки при OpenSSH примерно, а и не само там, ще бъдат закърпени ... Сметни колко ще трябва да плати държавата за подобна поддръжка и за отворения код, колко ще струва обучението на кадрите с нова среда, колко ще струва и прехвърлянето на наличните бази и архиви към отворения код? Някак си всички подминавате тези въпроси, всички гледате само, че се дават някакви пари годишно за някаква система ... Хаиде, 90% от хлапетата дето нямат идея за какво иде реч ги разбирам, но ти поне имаш достатъчно опит с клиенти, за да можеш да оцениш колко струва поддръжка на даден продукт и колко струва една миграция ... Подминаването на точно този аспект от проблема от двама ви с Вени, който също е запознат с това, си е чиста демагогия.

Редактирано от Goose на 11.08.04 08:50.



Тема Re: Лаф да става.нови [re: Cтapaтa kpимka]  
Автор Goose ()
Публикувано11.08.04 08:54



Знаеш ли кога ще ползувам отворен код за външна система, ако имам алтернатива? Определено поне аз бих предпочел AIX + Tivoli SecureWay и квото и да е след това отгоре, пред *bsd, за линукс изобщо не говоря ;-)

p.s. На тема сигурност на уиндоуса - имам 4 външни машини, които работят от февруари 2000-та до момента без да са кърпени и все още никой не е успял да сглоби нещо друго освен ДоС по тях ;-) Така че старото правило важи с пълна сила, колко е стабилна една ОС зависи преди всичко от администратора и ;-)



Тема Lelle mallleнови [re: Cтapaтa kpимka]  
Автор Th3 edge ()
Публикувано11.08.04 10:47



Tuka savsem se otplesnahte. Haresva mi diskusiqta. Ama i Veni i Mitko se praviat na udareni - ne otgovarqt na vuprosa mi :)))))). Kakto i da e, az postignah tova koeto iskah - diskusiq po temata ot horata koito tova neshto shte zasegne. Dano popitai i nas predi da go napravqt

Everlasting


Тема Re: Лаф да става.нови [re: Cтapaтa kpимka]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано11.08.04 15:33



Именно!

Нали точно тази админситрация за която говорим в момента е критикувана заради присъствието на Microsoft продукти и технологии в техния двор.
Лайтмотива е, че те са несигурни, бъгави и не стават.
Е, очевидно стават!

Аре със здраве


Тема Поддръжканови [re: Goose]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано11.08.04 15:49



Някой ще ми преведе ли какво означава в случая думата "поддръжка"? Какво точно получавам от Майкрософт в повече, че нещо не ми е много ясно? В офиса все още имаме десетина уиндоуси, които са купени съвсем законно, но досега никой от Майкрософт не е дотичал да ми оправи синия екран, да ме почисти от вируси, да ми поправи някой омазал се документ или да направи каквото и да е за мен. Единственото, което съм видял от тях е една фактура. Ако под подръжка разбираш телефонна версия на knowledge базата, то тя едва ли струва толкова, пък и я има в Интернет.

Митко



Тема Re: Поддръжканови [re: Mитko]  
Автор Goose ()
Публикувано11.08.04 16:36



Получаваш гаранцията, че когато изникне проблем в ОС-а някой ще се занимава да го реши, няма да ти се налага да четеш листи като побъркан и да гледаш кое днес са изпляскали от лаинукса и да тичаш да актуализираш ssh от едно место, kernel от друго lpr от 3-то и X от 4-то ... И имаш гаранция, че като отвориш проблем някъде има кой да се занимае с него, не ти казва "Ние не носим отговорност за софтуера, който сте си инсталирали".
Всички (или поне почти) които пускат някаква дистрибуция на лаинукс ти предлагат или сам да се биеш с проблемите с него, или да им платиш, за да ти ги решават те. Аз определено не бих се доверил да инсталирам нещо на повече от 20 компа, за което никой не ми гарантира, че следващата седмица ще се поддържа от производителя му




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.