Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Идеитенови [re: Cтapaтa kpимka]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано08.08.04 13:19



Ако ми позволиш да вметна нещо, по повод последния ти постинг- мненията на някои хора наистина се чуват по-надалече и по силно, но не защото са по правилни, а защото изказващите ги са на по-висок пиедестал (разбирай длъжност, служба). Ако начело на българското интернет общество беше друга личност, а не г-н Марковски, това, което ти казваш щеше да е вярно за него, дори и мнението в тази хипотетична ситуация на В.М. да е по-правилно.

Обърнал ли си внимание какво се случва в момента с една друга личност- Иван Славков- Батето. Председател на това и онова, пожизнен член на МОК, ала-бала; и в един момент всичко това е на път да изчезне, да му бъде отнето. Докато беше във "върховата" си позиция просто нямаше кой да му се противопостави, а сега, след като се сгромолясва, зъбите са наточили както расовите песове, така и последните помияри.

Спомням си една сентенция- "каквото и да ти говорят, знай, че става дума за пари". И според мен тя е релевантна и към предмета на тази дискусия.
Това обаче не е непременно лошо! Ако с отстояването на позицията си г-н Марковски и компания постигнат и реализират тези си намерения, и това помогне малко или повече за по-голяма сигурност и спокойствие- аз бих ги подкрепил, без значение, че те може би ще имат и някакви финансови печалби.

Аре със здраве


Тема Re: Идеитенови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано08.08.04 15:45



Абсолютно си прав за това. Само че не съм убеден че има начин как да се следи информацията в интернет. И още по малко - това нещо да го прави частна фирма.



Тема Грешки?!нови [re: Cтapaтa kpимka]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано08.08.04 17:42



По отношение на мненията на Вени и подобните си сбъркал глагола - те не се котират, а се пласират.

По отношение на Рейзъра също си в грешка. Аз съм свидетел как започна от една заличка с по-малко 10 (ако добре си спомням) компютъра и как за около 2 год. залата се разшири може би 7 или 8 пъти, а за броя на компютрите и предлаганите услуги да не говорим. Просто си личеше, че се мисли като се прави нещо. Човека си е намерил пазрна ниша и клиентела и си работи. Това че някой не е чувал за него не значи че горното не е вярно.

Само за протокола да отбележа, че не се познаваме лично, а просто имаше период в който бях редовен клиент в неговия клуб. Говоря в минало време, защото вече съм далеч от там и не знам изобщо как му върви бизнеса.

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: Идеитенови [re: Cтapaтa kpимka]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.08.04 18:06



Като гледам как се пени Вени Марковски по ТВ, как напомня, че бил казал това-онова, ама никой не му обърнал внимание - силно се съмнявам, че някой се е заинтересувал от мнението му у нас, камо ли в странство


... и Panasonic


Тема списание "Тема"нови [re: Cтepн™]  
Автор Cтapaтa kpимka (новак)
Публикувано09.08.04 08:09



Ако се съди по интервюто му в сп. "Тема", проблемът, който описваш не е на дневен ред. А ако някой не е обърнал внимание на предупреждения, това си е негов проблем.



Тема Re: Идеитенови [re: RazoR]  
Автор Cтapaтa kpимka (новак)
Публикувано09.08.04 08:14



Доколкото чета, не става дума изобщо за "частна фирма, която да следи информацията в Интернет." Явно си измисляш нещо, което ти е изгодно, за да защитиш тезите си срещу Марковски:-))



Тема Re: Идеитенови [re: Cтapaтa kpимka]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано09.08.04 08:19



Да бе, Вени са го взели на заплата на държавата. Сигурно е отишъл и казал - пичове, земете направете некъв отдел да следи информацията в нета че ми е малко терсене така и не се чувствам сигурен, пък аз с квото мога ще помогна - безвъзмездно разбира се



Тема Mislqнови [re: Cтapaтa kpимka]  
Автор Th3 edge ()
Публикувано09.08.04 08:38



che temata se otdalechi dosta ot temata koqto zasegnah. Iskah prosto da razbera 2 neshta. Dali kulturata na bulgarskiq internet potrebitel se e vdignala i dali Mitko i Veni mislqt che tova koeto pravqt ili iskat da napravqt e moralno i normalno za edna strana v koqto ujkm imame svoboda na lichnostta i slovoto.

Po povod na purvoto - haresa mi che ima tolkova hora koito malko ili mnogo shvanaha ideqta za postinga i me podkrepiha. Haresa mi i tova kak drugata strana sled kato ne moja da zashtiti tezata si zapochna da se zaiajda na drebno. Samo Mitko malko ili mnogo zapazi dobriq ton. Ama toi puk ne otgovori na vuprosa mi i uporito go izbqgva - moralno li e ili ne e. Nqkolko puti se opita da mi kaje che nqma da e tova koeto si mislq, ama postingte na "Starata krimka" suvsem qsno spored men pokazaha che shte e tochno neshto takova. Ne moga da namerq postigna deto se kazvashe "vseki moje da vidi HOPovete po traceto, kakvo ako stanat s edin poveche".

Mislq che e vreme Mitko da kaje mnenieto si - moralno li e ili ne e i da prikliuchvame. Qsno e che ideqta e na bratqta amerikanci i che toi iska samo za uchastva v razpredelenieto na parite ama trebva da imam nqkakvo grajdansko mnenie.

I edin posleden vupros. Nqkoi spomnq li si za poslednata 1 godina da e imalo seriozen probiv v sigurnostta na darjavnata administraciqili dr firma ( edinstveniq publichno izvesten sluchai e saita na presidenta, koito se poddarjashe ot ?????? )

Everlasting


Тема Re: Изненадвам се малко ...нови [re: Cтapaтa kpимka]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано09.08.04 09:01



Дрън-дрън, но не го отричаш.

Темата е на първо място защото надолу наливаш масло в нея с още 4 заядливи постинга.

Хайде да спреш ненужните приказки и да дс говорим за техничарски работи, а?



Тема Re: Вени Марковски и свободата на личносттанови [re: Th3 edge]  
Автор azazelo (хаймана)
Публикувано09.08.04 10:52



"Центърът ще се занимава с предотвратяване на атаки срещу критичната инфраструктура, намаляване на риска от кибер-атаки и минимизиране на щетите и на времето за възстановяване от такива атаки ."
Цялата тази работа започва да заприличва все повече на романа на Дж. Оруел
"1984".
Всички знаем как се постигат изброените по-горе работи, със следене подслушване, промишлен, икономически и т.н. шпионаж.
Създаването на един такъв център ще даде на някой възможност да има достъп до промишлени,търговски и лични тайни.Доколкото имам спомен личната и частната собственост бяха неприкосновенни.
По принцип не е лошо да има такъв център, който да се доближава до спец. службите на МВР,МО и т.н.,но трябва и да има правна мярка която да гарантира на гражданското общество техните права.
Както е например с подслушването (поне на хартия) има правни норми и т.н.
Та не би било лошо и за това да се измислят такива неща, все пак да не се връщаме 15-16 години назад, когато държавата чрез ДС дишаше във врата на всеки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.