Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 25.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Вени Марковски и свободата на личносттанови [re: RazoR]  
Автор Cтapaтa kpимka (новак)
Публикувано04.08.04 07:02



Мислех си да ти отговоря, тъй като за разлика от теб ги познавам лично. Но после видях, че Митко Ганчев не си е направил труда да свърши тази работа. Следователно мнението ти е без никакво значение, а хората са наясно, че пишеш глупости.
По името и прякора ще те познаят, RazoR (дебил).



Тема Re: Вени Марковски и свободата на личносттанови [re: Cтapaтa kpимka]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано04.08.04 07:32



Някак си не ми отива да отговарям на човек, 90% от мненията на който са във възхвала на Марковски и бол.бг. Всеки има право на мнение и моето е че ако Вени не се бута така нагло в държавната администрация от бол.бг ще остане само сянка. Не че не е останало но това е друга работа. Навремето един шеф на голямо ИСП беше казал че ако енергията която Вени хвърляше да мисли как да източи некой лев и как да бъде на първа страница отиваше за развитието на бол.бг в момента в БГ доставчикът щеше да е само един. Аз за разлика от теб не го познавам лично но все си мисля че като слушам глупостите които говори един човек мога да разбера каква му е идеята. А на такива лакеи като теб им пожелавам да се разтапят всеки път като идола им блесне от новините.



Тема Re: Хайде, денови [re: Cтapaтa kpимka]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано04.08.04 09:16



Искрено се извинявам за "леката" грешка - явно неправилно съм разбрал идеята на обществото! Иначе казано аз си мислех, че е обедиение на потребители каквито "Вярно е, че нямаше много", а то било на "компютри и модеми".

Щом е така аз имам тук някъде един PCI модем - ще го потърся тия дни и ще му кажа къде да членува, че да си спомни какво е туй Интернет.

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: Вени Марковски и свободата на личносттанови [re: Mитko]  
Автор Goose ()
Публикувано04.08.04 10:36



Центърът ще се занимава с предотвратяване на атаки срещу критичната инфраструктура, намаляване на риска от кибер-атаки и минимизиране на щетите и на времето за възстановяване от такива атаки
С други думи - правиме си консултантска компания на тема сигурност, по възможност - с държавни пари и гарантирана клиентела

Ще се извършват изследвания и разработки на проекти, насочени към предизвестяване за появата на нови кибер-опасности (вируси, възможности за хакерски атаки и т.н.).

Пак ще преоткриваме топлата вода на локално ниво ... Има достатъчно големи имена в бранша, които го вършат от години, с организирани структури из целия свят, и определено не виждам начин някакъв си локален център да свърши работата дори на тяхното ниво, да не говорим за нещо друго ...

Поне според мен това е само поредният опит за закачане към бюджета на частни лица без изобщо държавата и аз като данъкоплатец да имам нужда или полза от това.



Тема Re: Изненадвам се малко ...нови [re: дядo Koлeдa]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано04.08.04 10:38



Господин Марковски редовно чете тук и поства но под други имена.
Може да го срещнете под следните псевдоними:

Старата кримка
Олд Файърхенд
Чернописец храбър
..и още много други

Наблюдавам развитието му и трябва да призная, че анонимните диалози които води с гордо изправения зад измето си Митко Ганчев са похвални. Митко държи официалната позиция, а другия преминава в персонални нападки и удари под кръста след като срещне аргумент или факт които не може да пребори. Няма тактика с която могат да бъдат надприказвани.

Призовавам подобни ялови спорове които вмирисват клуба да останат за клуб "Политика". Професионалните проблеми които имаме са достатъчни.
Да се фокусираме върху тях.



Тема Re: За идеите....нови [re: __LOVER__]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано04.08.04 10:44



5.
Ами тез ми ти държавни организации нали уж имат компетентни системни администратори дето вземат по една чанта с пари. Нека те да си мислят за сигурността.


Поправка, в ДА системните администратори хич не вземат много пари - водят се експерти, според стажа младши, старши и тн. (заплатите по рангове май ги имаше в някакъв закон - поразтърси се и ще видиш какво имам предвид). А в една средна фирма (да не говорим за вносна) парите са понякога в пъти повече.

Welcome to the real world


Тема Сократес личността и правото на неприкосновенностнови [re: Cokpaтec]  
Автор Th3 edge ()
Публикувано04.08.04 15:50



:)))) Знаете ли, в един момент се отчаях че няма да срещна разбиране. Мислех ли че темата е за друг клуб, но има неочаквано развитие.

Искам да се извиня че започнах така остро. Може да не съм пресъздал идеята си и собственото си хващане и за това толкова късно хората започнаха да пишат тук.

А сега повода за недоволството ми: "Идеята" на Вени Марковски и "ИНТЕРНЕТ" обществото за център за кибер тероризъм. Според мен идеята съвсем не е на Вени. Просто човека гледа да извлече облага от цялата работа. Всичко ще направят братята американци. И конференцията с която да кажат как се правят нещата и ще ни кажат какви закони да си направим за да може държавата да следи за кибер-терористи. Е как точно аджеба ще предотвратяват тези атаки ако не контролират и не следят определени неща. Много ми хареса това за RSA и за криптирането. Едва ли някой терорист ще пусне некодирано и в прав текст съобщение за такова нещо. Просто в един момент управляващите или правоимащите може да се изкушат да използват информацията не по предназначение. Всички си спомняме скандала за злоупотребата със специални разузнавателни средства преди време. И тук идва въпроса - Кой ще пази пазачите. Къде ще бъде гражданския контрол. Само не ми казвайте че Интернет Обществото и Вени ще го осъществяват. Иначе нямам нищо против Вени и Митко да си играят на политици и да взимат пари от американците.

А сега за Сократес. Кажи ми приятелю как ще се почувстваш ако докато си в банята и се къпеш под душа, или правиш секс с жена си / приателката си и някой те гледа? Как ще се чувстваш ако някой ти подслушва телефона ? Същото е и с интернет и следенето на кореспонденция и др неща. Остави ти че ще четат фирмена информация и че със сигурност ще се злоупотребява с нея, за политически и икономически цели. Това имах предвид под анонимност - правото на личната неприкосновенност.

Мисля си обаче че колкото и да си говорим тук Вени ще вземе парите и ще направи каквото си иска. защото в България няма гражданско общество и никой не взима предвид мнението на хората. Поне така мисля аз.

А темата пуснах тук в този клуб защото винаги съм мислел че това е най-реномирания клуб а и темата е свързана с Интернет и доставянето му. Все пак е хубаво от време на време да има нещо различно от това как да си направя LINUX рутер и как да си намеря Интернет за 10 лв.

Everlasting


Тема Re: Изненадвам се малко ...нови [re: Ahab]  
Автор Cтapaтa kpимka (новак)
Публикувано05.08.04 06:30



Дрън-дрън.
А споровете са ялови. Изненадвам семалко, че тази тема продължава да бъде на първите места в клуба, при това със значителна преднина по брой мнения, отколкото "професионалните" теми.
Провайдерите изглежда обичат клюките не по-малко от Ззлоба.



Тема Re: Всъщност,нови [re: Fluti]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано05.08.04 10:06



Като спомена за партиите, може би ще ти е интересно да научиш, че на последните няколко парламентарни избори сме правили едновременно онлайн кампаниите и на СДС, и на БСП. На последните президентски избори правихме едновременно три кампании, едната от които очевидно по-успешна :) Под кампании разбирам всичко - планирането и позиционирането на рекламите, изработването им, дори измислянето на лозунгите и посланията, както и цялостната онлайн стратегия (форуми, сайтове, чатове и т.н.).

Почти всички големи партийни централи и партийни лидери използват нашите услуги, а всеки знае, че интернет доставчикът има възможност да си подслушва клиентите когато и както иска, без никой да разбере. Предоставяли сме достъп и за нуждите на НАТО, МВР, разузнаването и контраразузнаването, за митниците и за какво ли още не. А аз лично съм настройвал навремето компютрите и връзката в кабинетите на Министър-председателя и на Министъра на вътрешните работи и съм един от малкото хора, сядал и на двете "най-секретни" бюра в държавата (седял съм и на

, ама без компютъра :). Досега не е изтекла и байт информация, а щом тези хора и институции ни имат това доверие ...

В този ред на мисли, щом толкова се притесняваш за сигурността на кореспонденцията си, откъде си сигурен, че не използваш един и същ доставчик с твоя най-голям, зъл и страшен конкурент? Реално погледнато, както и да го въртиш и сучеш, трафикът в крайна сметка ще мине поне през едно устройство на БТК (било като интернет, било като МАН или наета линия) и ако някой има голямото желание да го прихване, ще го стори дори без никакъв център по сигурността.

Единственият "сигурен" начин да си пренесеш информацията е да си я напишеш на листче и да си я носиш в джоба, но и тогава някой може да те спре на улицата и да ти удари два шамара. Живееш в несигурен свят, приятелю, свиквай с тази мисъл.

Митко

Редактирано от Mитko на 05.08.04 10:14.



Тема Mitkooooooooooнови [re: Mитko]  
Автор Th3 edge ()
Публикувано05.08.04 11:05



Usardno izbqgvash vuprosa koito zadadoh. Mislish li che e etichno da se rovish v lichniq jivot na horata. LICHNIQ. Ne me interesuva kude si sedql. Ne me interesuva kakvo si pravil. Ne me interesuva koi te podpira otzad ili zad chii grub se kriesh. Iskam ednoznachen otgovor s da ili ne na vuprosa: Etichno i moralno li e da se rovish v lichniq jivot na horata.

Zashtoto spored men e edno i sashto da ti podslushvat staqta ili telefona i da ti chetat elektronnata korespondenciq i da snifqt trafika. Edno i sashto e samo deto ednoto sa 0-li i 1-ci a drugoto zwukovi vulni zapisani na digitalen ili analogov nositel.

Kakto i ne mislq che mqstoto na temata ne e tuk. V kraina smetka tova zasqga tebe kato ISP, i horata kato potrebiteli. Shtoto e tupo vav toq forum da se obsujdat temi kato tiq deto sam gi izbroil po gore v edno ot postchetata. Mislq che i az i ti i vseki bulgarin iska da jivee v demokratichen i svoboden svqt.

Ta DA ili NE - Etichno i moralno li e spored teb da se rovish v lichniq jivot na horata i vuv firmenite korespondencii.

Everlasting



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.