Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:02 25.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: За идеите....нови [re: hadministratora]  
Автор __LOVER__ (непознат)
Публикувано03.08.04 16:16



1.
Напълно съм съгласен с примера за идеята на немеца ....
2.
Пък по другия въпрос нека наистина да ги оставим да си осъществяват "безценните" идеи. Някой по-напред се изкряска, че нямало да се следят уеб страници и поща, ами нека някой да разясни съвсем грубо какво аджаба ще следи тоя център....
3.
Ами това дето сме били седем часа преди еди кой си или десет часа след еди кой си как щяло да помага на американската сигурност, щото щели да имат информация още преди да се събудят!!? Е кво тоя център ще е специално за американците ли?
4.
Имам един такъв тънък въпрос.... Щом като господин Вени Марковски е такъв разбирател по сигурността и прочие, защо не се беше обадил на своите близки приятели министрите да им каже какъв таралеж си слагат в гащите със "супер изгодната сделка" (според един друг корифей, само че на публицистиката - г-н Добри Божилов) за закупуване на десетки хиляди уиндоус лиценза? Защо не ги предупреди, че уиндоус и аутлук и експлорер не предоставят необходимата сигурност?
5.
Ами тез ми ти държавни организации нали уж имат компетентни системни администратори дето вземат по една чанта с пари. Нека те да си мислят за сигурността.
6.
Как в един момент се оказа, че цялата ни национална мрежа е супер незащитена и великомогъщите арабски хакери са само на крачка от пълния контрол върху нея.

Ние, че не можем да влияем на сделките им, неможем! Обаче поне си правете тънките сметки по-тайничко, че се дразним, когато ни вземат за много тъпи! Много пък се депресираме като разберем, че някой "бистър" ум имал "безценна" идея. Още малко и ще напишете сценария за "Матрицата 4 - Киберполицаят от Сен-Бол.Бг"



Тема Re: Драги Митконови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано03.08.04 16:58



Сега като го прочетох това и се сетих че подобна е практиката на перачите на пари - като правят ремонт го правят винаги основе, ама толкова основен че чак да се зачуди човек от де имат тия хора пари.

Замислих се и за друго: кой е казал на г-н Марковски, че може да представлява Интернет обществото в България? Ми то всеки може да основе организация и да каже ето аз имам 4-500 души членове и съм интернет общество. Но власт и авторитет по принцип се дават от тези върху които се властва и които трябва да се впечатлят от авторитета. Следвателно би трябвало Интернет обществото, което г-н Марковски ръководи да бъде създадено от хора, които са радетели за развитието на IT в България, и които в даден момент да го изберат ПО ЗАСЛУГИ за ръководител на организацията (естествено не задължително него).

So long and thanks for all the fish!


Тема Хайде, денови [re: hadministratora]  
Автор Cтapaтa kpимka (новак)
Публикувано03.08.04 17:06



Създайте го това пусто Интернет общество - 2, направете му 10 години история и после си го избирайте Марковски за ръководител.
До този момент не се забелязва да има желаещи да се занимават с дейност, подобна на тази на "Интернет общество".

Митко Ганчев ви го е казал много ясно по-горе, но вие нали не четете внимателно, вероятно сте го пропуснали.

Вижте си пак текстоветет от Митко, па сетне елате и напишете някакъв смислен коментар, дайте конструктивно предложение, поемете лидерството. Ако ставате, разбира се.



Тема Всъщност,нови [re: Th3 edge]  
Автор Cokpaтec (мислителя)
Публикувано03.08.04 18:09



между свободата и анонимността има обратна пропорция - колкото си по-свободен, толкова по-малко нужда имаш от анонимност, и обратното.
Не знам дали ме разбираш, но все едно - свобода има тогава, когато няма (нужда от) анонимност - накратко.



Тема Re: Хайде, денови [re: Cтapaтa kpимka]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано03.08.04 18:26



Ако искаме да сме нормална държава крайно време е да спрем да си правим второ-това и второ-онова. След като има Интернет общество нека си функционира.

Проблема е че всичко е направено, а не се е явило по естествен път, като резултат от развитието. За какво интернет общество може да е ставало дума през '95 год.? Колко доставчика имеше тогава и на кого доставяха? Колко души имаха компютри? Но някой е бил прозорлив и се е сетил че такова нещо рано или късно ще се появи и тогава той ще е готов.

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: Всъщност,нови [re: Cokpaтec]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано03.08.04 18:29



Мисля че принципно си прав, но също така мисля че смесваш понятията анонимност и право на поверителност на личния живот.

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: Всъщност,нови [re: hadministratora]  
Автор Cokpaтec (мислителя)
Публикувано03.08.04 18:50



Правото на "поверителност на личния живот" не се нарушава, ако известен източника му. Поне според мен.
Ако има какво да криеш - не си свободен. Това е факт.



Тема Re: Всъщност,нови [re: Fluti]  
Автор Cokpaтec (мислителя)
Публикувано03.08.04 18:52



винаги съм пращал картички без плик (навремето).
А когато крия нещо - не съм свободен.



Тема Re: Всъщност,нови [re: Fluti]  
Автор Cokpaтec (мислителя)
Публикувано03.08.04 20:39



Ако си анонимен, този търг няма стойност.
Справка - оказион.бг
Поверителната информация, разбира се, подлежи на защита.
Същността на предложените мерки е, по-скоро, да може да бъде установн източника, а не самото съдържание.
Ако източника може да бъде установен със сигурност, то и търгът ще е нормален.
А ти четеш много вестници - истинският смисъл на един търг е всяка фирма да може да предложи ясно и открито своята оферта. Това със запечатаните пликове е аномалия, а не норма.



Тема Re: Хайде, денови [re: hadministratora]  
Автор Cтapaтa kpимka (новак)
Публикувано04.08.04 06:54



Ти май си някой от по-младите в този клуб. Старите кримки като мен си спомнят, че Интернетът си беше достатъчно развит още през 1995 г.
Вярно е, че нямаше много потребители, но компютри и модеми имаше достатъчно. Така че обществото се е появило по естествен път. Вярно, че още в началото имаше гласове "Но защо точно те?", които основно идваха от Варна и свързаните с варненския Интернет провайдер лица, но както се вижда, това не им е попречило. да направят нещо. Което се оказа и нещо важно.

Впрочем, по онова време още нямаше нито едно сдружение или асоциация, ако не се лъжа, макар че не съм ги следил отблизо. Така че не само са направили нещо функциониращо, но то е и първото в страната.

Заради това, че Марковски и Ганчев са били прозорливи тогава, сега заслужава да им сваляме шапка, а не да се опитваме да ги унищожим. Още повече, че те едва ли ще вземат навътре нещата, написани в този клуб :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.