Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:00 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ше му @$@#%*@#$ майка!нови  
Автор The One (избраният)
Публикувано16.07.04 01:47



Случвало ли се е КРС да обикаля по Софийските или други ЛАНове ?
Щото аз не съм дочул за такива действия.

В Благоевград днес са казнали. Всички ланове, както и други провайдъри ползващи радиомодеми са обикаляли.

Е това дали Ви прилича на регулярна проверка, или просто смотаната кабеларка са ги викнали, щото немо'ат си продадат негарантираните 2к за 50 кина ?

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Ше му @$@#%*@#$ майка!нови [re: The One]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано16.07.04 08:35



Теб ако всичко ти е наред какво те притеснява?



Тема Re: Ше му @$@#%*@#$ майка!нови [re: RazoR]  
Автор mixcho (непознат )
Публикувано16.07.04 14:29



.mai she stava veselba....



Тема Re: Ше му @$@#%*@#$ майка!нови [re: RazoR]  
Автор Defekta (непознат )
Публикувано18.07.04 00:41



Do kolegiqta. Tai kato sym vyv vutre6nosta na provinciqta i tuka sme kato (kon s kapaci ) q razduhaite malko tazi istoriq sys KRS . Kakvo pravq az sys 35 radia , kakvi pari izob6to za kakvo stava na vapros kato cqlo ?



Тема Re: Ше му @$@#%*@#$ майка!нови [re: Defekta]  
Автор WlSP (WISP)
Публикувано18.07.04 11:44



Ами виж

, там всичко си пише и тарифата е публикувана.
Понеже законовият срок за лицензиране на заварените мрежи изтече, може би хората са тръгнали на проверки вече... А и нищо чудно да е по сигнал на конкуренцията - това ще е новият елемент на конкурентната война през следващите месеци според мен - топене на нелицензираните. И с известно основание, между впрочем, като се имат предвид формалностите, таксите, задълженията...



Тема Накратконови [re: WlSP]  
Автор The One (избраният)
Публикувано18.07.04 22:18



1ва възможност и по-вероятна.
Натопили са не (и другите ланове) едната от кабеларките. Има един мухльо на КТБ който е мрънкал на моя провайдър:
Какви са тия кабели, какви са тия ланове, какви са тия цени от по 30 лева за неограничен.... Той неможе да си продава смотания нет!
Но тъпака не се сеща какъв автогол си вкарва.
Сега ще си платя 2 бона, ще се лицензирам, и ще окабеля целят град съвсем законно. И той въобще няма и един клиент да има.
2ра възможност:
Масова проверка! Тъй като са ги засекли КРС-то в Мелник с оная кула дето сканира честотите. И връщайки се от Мелник - минали и през Благоевград.

Сега, смятам, че някой ги е викнал, тъй като аз почнах преди 3 месеца. И фрас! Проверка! Идват ми на адреса в къщи (все още не съм спретанл офисче). Е да му #$%^#$%#%#$%! Адреса ми го има само на сайта, Не че неможе да ми го проверят и от съда.... Ама се съмнявам! Най-малкото което е, нямам нито реклама, нито табелка - НИЩО!

Какво са искали от конкуренцията: Договри с клиентите, фактури, касови бе;ежки (по касовата книга) както и да огледат оборудването, включително и кабелите.
Сега, аз понеже не съм бил там, говорих с тоя пич от КРС: инж. Монев.
Той ми каза, че иска да види същите неща, списък на оборудването с всякакви данни за него, какво пасивно и активно оборудване ползва и СХЕМА/КАРТА на магистралите.

Според колегата (Сашо)който е в дружба, хавата е следната:
Досега лиценза е бил 10К и се е минавало между капките. Сега са го направили 2К и вероятно ще гонят всички за лицензия.
Според закона, ако предоставяш: Достъп до интернет - не е нужно лицензия, но.... ако имаш собствена преносна мрежа - лицензия!
А кабеляците и радиомодемите са си преносна мрежа, както и да го погледнеш.

Утре ще ходя в КРС да видя как стоят нещата и да се видя с тоя човек. Така, че повече новини утре вечерта.

And the death shall not have dominion!


Тема Ами ше требе...нови [re: The One]  
Автор The One (избраният)
Публикувано19.07.04 22:47



... да се лицензираме май.
Поне така разбрах в КРС.
Погледнете законите, таксите и прочее на страницата им.
Минаваме на регистрация по обща лицензия, номер 217, тъй като ползваме собствени далекосъобщителни мрежи.
Цените на лицензията.... утре! Като подам заявлението. Ама май са или 500 или 2000 в зависимост от града. До 30 хиляди или над. Може да го намерите на страницата в Тарифи.
Ама Монев нещо ми спомена за цени от по 200 лева. Но пък такива в закона не видях.
Глобите: 5000 до 10000, ако нямаш лицензия.
Ей тва е хавата на кратко.
Аз се надявам, утре като подам заявлението (ако имам толкова парички) като дойда в сряда да ме "помилват".
И другото което е, оглеждат мрежите и искат карта на каблите/суитчовете задължително в мащаб и с мащабни отсечки. Договори с клиенти, касови книги, фактури, преглед на техниката и дали кабелите са по стандарт на някакви разстояния от земята, оглед на компютрите, даже ще иска да види и системата за очитане на трафика на клиентите. Да не забравяте и договора (плюс фактурите) с вашият доставчик, щото интернета не го носите с кофи от кладенеца в Овчитрън, нали ? Което от своя страна значи, проверка и при вашият провайдър.
Ами тва е. Дупе да ми яко в сряда!
Обаче пък дупе да му е яко на тоя дето ме натопи! Знам го кой е, само още не е доказано, че е той. Но няма кой да е. Само тоя има интерес. Ще пасе мукет пиленцето!

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Ше му @$@#%*@#$ майка!нови [re: The One]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано19.07.04 23:34



В София минаваха на проверка още преди половин година... съвсем ориентировъчно и май само по лановете които бяха подали документи за лиценз. Па може и по другите да са минавали.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: Ами ше требе...нови [re: The One]  
Автор WlSP (WISP)
Публикувано20.07.04 10:31



Ами... добро утро! Нали това и аз казвам, даже ако са формални от КРС, би трябвало първо глоби да налагат, защото по закон срокът за лицензиране изтече.
Единственото, което малко ме учудва, е това за проверката на финансовите документи. Това не е ли в правомощията на данъчните? Ама нека някой по-компетентен да коментира...



Тема Re: Ами ше требе...нови [re: WlSP]  
Автор The One (избраният)
Публикувано21.07.04 09:25



Чекай бе бате!
2 хиляди да не са два лева ?
Хубавата новина е, че ги даваш веднъж.
А за глобите, хич не трябва да се безпокойш. Най-малката глоба за работа без лиценз е 5 хиляди.

Що се отнася до документалната проверка.
Ами имат право. Погледни го в закона.

And the death shall not have dominion!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.