Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Предложете готов софтуерен рутърнови  
Автор Gaby (непознат )
Публикувано15.07.04 15:06



Трябва ми рутерче, на което да бачкат.
1. Wireless PCI card TI Chipset ( TI Chipset ) ( 192.168.2.x /24)
2. LAN card ( 192.168.3.x /24)
скоростите са малки ( 1 Мбит/сек )
Единственото което трябва да може да прави е да рутира двете мрежи. Също така и да работи стабилно ( повече от седмица без да забива, защото сега е с 98 и си забива на 3 дни ) Знам че става с Линукс, но за съжаление нищо не отбирам, така че търся нещо готово като Mikrotik ( тои не подържа TI chipset карти и за това не става ). Freesco също не подържа тея карти и немогат да му се добавят драйвери. Други идеи ?



Тема Re: Предложете готов софтуерен рутърнови [re: Gaby]  
Автор Frysco (неразбиращ)
Публикувано15.07.04 15:08



ICQ 333863497
Ще ти решиме проблема.Само точния модел на безжичната карта ми дай.

Проф.Лаиков-не разбирам от нищо, но качествено го правя.

Редактирано от Frysco на 15.07.04 15:09.



Тема Re: Предложете готов софтуерен рутърнови [re: Gaby]  
Автор mixcho (непознат )
Публикувано15.07.04 15:10



...ei kolega,shto se tormozish i ne reshish problema kat si kupishedna karta na MIkrotik..i sichko stava...ima gi tuka..



Тема Re: Предложете готов софтуерен рутърнови [re: Gaby]  
Автор mixcho (непознат )
Публикувано15.07.04 15:31



....v toia red na misli samo da kaja che Mikrotik imat predstavitelstvo v BG. eto ti tel.9531544



Тема Freebsdнови [re: Gaby]  
Автор Evgeny ()
Публикувано15.07.04 16:44



:)) Ako ne ti se davat pari i si entusiast - opitai router baziran na FreeBSD.
Malko linkove po temata:

http://www.freebsd.org/ - oficialniqt sait

http://mirrors.evrocom.net - edno ot mestata ot kudeto mojesh da drapnesh ISO sas FreeBSD. Preporachvam ti 4.10-Stable

http://www.freebsd.org/releases/4.10R/hardware-i386.html - tuk ima spisak sas poddurjaniq hardware. Potarsi tvoqta karta dali se poddarja.

http://www.freebsd.org/handbook/ - Tuk ima puno rakovodstvo za FreeBSD OS. Moje da namerish povecehto ot neshtata koito te interesuvat. Sushto taka FreeBSD ima edni ot nai podbornite man starnici koito sam vijdal.

FreeBSD ima vsichko - nat daemon, routing daemon, DHCP daemon, packet filtering software, traffick shaper. Mislq che s malko uporstvo nqma da imash nujda ot MIKROTIK ili Freesco.

Moga da ti pojelaq USPEH :))

Carpe Diem


Тема Re: Freebsdнови [re: Evgeny]  
Автор mixcho (непознат )
Публикувано15.07.04 17:02



...Uvajaemi g-n Fen na BSD...samo moga da Vi pojelaia leka rabota......kakto se kazva......pojelavam uspeh na kopachite...edni dalgi i bezsanni nishti ...otnovo



Тема Prostoнови [re: mixcho]  
Автор Evgeny ()
Публикувано15.07.04 17:13



Izkazvam mnenie i alternativa na PLATENIQ variant Mikrotik. Reshenieto s nego e super - ama struva pari. Rshenieto s FreeBSD ili OpenBSD ne struva pari, no iska malko poveche poznaniq i vreme za da go pusnesh. Raboti sashto tolkova leko i dobre kakto i mikrotik no za da go napravish udobno za rabota i za da ti pokazva kakvo stava se iska da si poigraesh. Ama to tam e krasotata - mojesh da napravish kakvoto iskash a ne kakvoto sa ti dali

Carpe Diem


Тема Re: Prostoнови [re: Evgeny]  
Автор mixcho (непознат )
Публикувано15.07.04 17:26



...ne jivei s ideiata ,che vremeto e bezplatno...to si ostava nai skapo v kraina smetka



Тема Re: Prostoнови [re: mixcho]  
Автор Power_To_Serve ()
Публикувано15.07.04 17:37



Vremeto ne e bez pari - no znanieto e bezcenno - ako nqmashe znanie nqmashe da ima mikrotik :)

Carpe Diem


Тема Re: Prosto [re: Power_To_Serve]  
Автор mixcho (непознат )
Публикувано15.07.04 17:43



...mai kolega Vie ste zabravil kolko struva znanieto(PRIMERNO VASHETO)...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.