Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:16 11.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Някой да е чувал за SpiderNet?нови  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано08.07.04 10:43



Преди около месец ми пуснаха в пощата листовка: "LAN Internet..." 64 kbps за чужбина за 20 лв./месец, което ми се стори прилично. Обадих им се да разбера дали в нашия блок имат "обхват" (живея в "Младост" 1А) и след като потвърдиха, дойде човек, взе ми 30 лв. за инсталация и за първия месец (20 + 10 = 30), написа ми нещо като фактура и си замина. Уговорката, която получих и от него и по телефона беше, че най-много до една седмица ще дойдат да пуснат кабела. Това беше на 17 юни, сега сме 8 юли, т.е. минали са 3 седмици, а още нищо. Телефоните им от 1 седмица не отговарят или са пусати на гласова поща:

0899 333 001
0886 443 756
0889 192 348
0898 827 707

Писах им и e-mail на spidernet@mail.bg, в листовката има и spidernet@abv.bg и ICQ - 323204770. Бяха ми казали, че са поддоставчик на SpNet.

И така, някой знае ли нещо за тези и какво да ги правя изобщо...икономическа полиция или...?

Everything louder than everything else...


Тема Re: Някой да е чувал за SpiderNet?нови [re: Dakota]  
Автор r@iden (минаващ)
Публикувано08.07.04 10:58



Az im davah internet zavliakoha me sas 130 lv. Halal da sa im.

P.S. Opredeleno ne sam SPNET :)

In computer business everything is zeroes and ones. You are either zero or one.



Тема Re: Някой да е чувал за SpiderNet?нови [re: r@iden]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано08.07.04 14:32



basi mamata :)

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: Някой да е чувал за SpiderNet?нови [re: Dakota]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано08.07.04 15:42



Преди малко се свързах с тях по ICQ - имали проблеми с оптическата връзка, обещаха в понеделник да дойдат техниците. Само дето това го чувам за втори път вече...

Everything louder than everything else...


Тема Re: Някой да е чувал за SpiderNet?нови [re: Kartoff]  
Автор Pedro Arcanjo (бавнозагряващ)
Публикувано08.07.04 17:16



Еми как само доставчиците на интернет сами си правят мръсно един на друг. Този завлякъл онзи, другия за n-ти път обещавал да дойдат техниците, третия не знам си какво. Заради няколко дабълкликери страдат и сериозните фирми, доколкото ги има. Аз например реших вместо да питам този бива ли, как е онзи - направо да се обадя на БТК. Техниците им идват на обещаната дата (когато на мен ми е удобно) и интернета им бива, макар и на по-висока цена.
Хайде със здраве!

Истината, само истината и не цялата истина...


Тема Re: Някой да е чувал за SpiderNet?нови [re: Dakota]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано08.07.04 17:34



Подобен случай с тези юнаци имаше и една моя позната, живееща в същия район. Аз и помагам когато има някакви затруднения с компютъра, и така станах съпричастен към проблема.
Обадила се, дошъл някакъв момък, взел парите, смотолевил нещо, написал някаква фактура и си заминал. Момичето изчакало седмица, две и като тебе се опитвала да се обади някак си на "доставчика" си.
След като не успяла, по регистрацията на фирмата от данните на фактурата изнамерила адреса и им изпратила едно любезно писмо с нотариална покана (тя е юрист по образование) да дойдат да си свършат работата или да възстановят сумата, като при втория вариант не е изключено да предяви иск за щети или пропуснати ползи (аз не отбирам много много от правна материя). Още на втория ден цъфнали двама "техници" + управителя на фирмата лично да и оправят връзките.

Аре със здраве


Тема Re: Някой да е чувал за SpiderNet?нови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано08.07.04 19:16



Абе не мога да разбера как хората си дават парите на всякакви измамници. Пари се дават след свършена работа. Такива истории с предварителни договори и предплащания са менте от всякъде. Един доставчик ако не може да си позволи да включи клиента без да има пари на ръка го отпиши



Тема Re: Някой да е чувал за SpiderNet?нови [re: Dakota]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано08.07.04 19:21



Като видиш къде им са имейлите може да ти стане ясно колко сериозен доставчик са. И дали изобщо ще видиш интернет от тях



Тема Re: Някой да е чувал за SpiderNet?нови [re: RazoR]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано08.07.04 21:01



Предплаща се интернета в момента в който ти е пуснат. Това е най-смислената практика. В противен случай се получава или ниска събираемост или "Човека взе парите и каза ще видим"

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: Някой да е чувал за SpiderNet? [re: RazoR]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано09.07.04 15:31



Да де, много е лесно да ме упреквате сега...ясно ми е с тези e-mail-и какво е положението. Само дето останалите LAN фирми в района, поне тези, които проверих, нямат покритие в моя блок, etc.

Абе ще видим...

Everything louder than everything else...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.