Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема интренет връзка за ftp сървърнови  
Автор amateur ()
Публикувано30.06.04 15:38



Трябва ми решение за ftp сървър, което да е достъпно от Румъния, Унгария и други страни. На сървъра трябва да са качени големи файлове (mpeg филми, но не пиратски за домашно гледане).
Досега не съм срещнал провейдер, който да предлага равна или по-висока скорост за upload отколкото download, а моят случай е точно такъв.
Приемливо е както аз да си хоствам сървъра, така и въпросните файлове да се качат на сървър на доставчика, или пък с колокейшън на мой сървър при доставчика. Важното е връзката да е достатъчно прилична, така че да могат няколко (колкото повече по-добре) клиента от тези страни да могат да теглят въпросните файлове едновременно и по възможност в рамките на един ден.
Файловете са с обем не по-малко от 700 MB но може да има и по-големи.
Досега не можах да намеря разумно (и дори въобще някакво) решение на този проблем.
Моля ако някой има конкретна идея как да си реша проблема, нека ми отговори. Напълно приемливо е да ми се даде име на доставчик, условия и т.н.

Благодаря предварително.



Тема Re: интренет връзка за ftp сървърнови [re: amateur]  
Автор WlSP (WISP)
Публикувано30.06.04 16:54



Абсолютно всеки провайдър може да ти предложи по-голям ъплоуд от даунлоуда, само че ще ти струва доста по-скъпо...



Тема Re: интренет връзка за ftp сървърнови [re: WlSP]  
Автор amateur ()
Публикувано30.06.04 18:40



Моля без приказки наизуст. От месеци се опитвам да намеря подходящо решение.
Освен, че е скъпо, оставам с впечатлението, че не могат и да го предложат. Дори доставчици, които минават за сериозни, като Спектрум например се шашнаха като им обясних какво ми трябва, в рамките на половин час вдигнаха повече от 4 пъти първоначално посочената цена, и накрая нищо не направиха.
Ясно е, че ще е по-скъпо, но пробвай да се обадиш на първия срещнат провайдер, кажи му че ти трябва да качиш 10-тина гигабайта за половин ден и се очаква 4-5 пъти повече трафик и гледай какво става.



Тема Re: интренет връзка за ftp сървърнови [re: amateur]  
Автор Bълk (Дремещ)
Публикувано30.06.04 19:24



с ъплоуд трафик над 1 ТБ месечно не би трябвало да имаш проблеми за разделяне с няколко зелени К в полза на провайдера.

-----------------------



Тема Добре, хайде предложи ми!нови [re: WlSP]  
Автор amateur ()
Публикувано30.06.04 19:26



Без значение цената, ако трябва оптика, каквото трябва, но искам някой да ми го предложи, мамка му!
Шефката ми вече ме изкара некадърник.
Ама искам като предложиш и да го направиш, а не само приказки от рода - колко сме велики. И като го направиш, да работи, да няма прекъсвания и т.н.
Искам поне 512 kb/s международна скорост, по-добре 1MB/s - upload скорост, без ограничения в трафика.
Както вече казах, може и мой сървър да отиде при доставчика, така че няма значение в кой квартал съм. Филмите ще ги нося на CD-та и ще ги качвам на място за да става по-бързо. Важното е от чужбина да могат да ги теглят.

Редактирано от amateur на 30.06.04 19:33.



Тема Re: интренет връзка за ftp сървърнови [re: Bълk]  
Автор amateur ()
Публикувано30.06.04 19:28



Той трафика няма да е постоянно. Един - два дни ще се точи, после почивка. И така може би 2-3 пъти в месеца.
Досега никой провайдер не можа да го направи. Говоря сериозно.



Тема Re: интренет връзка за ftp сървър [re: amateur]  
Автор Bълk (Дремещ)
Публикувано30.06.04 20:38



ми то няма таково чудо, или имаш гарантиран канал през 100% от време или минаваш през бърст. От шаред канал си се отказал, за гарантиран не искаш да плащаш цената му, нещо чудно че спектрум са ти отказали. Та да не говориме че едва ли един провайдер ще позволи някой да му идва в дейта центъра за да качва нещата от ЦД, все пак говориме за колокейшън или дедикейтъд а не за хоум сървър, първите две се оправят римуут и събоственика има достъп само при хардуерна повреда (за колокейшън), всичко друго е работата на съпорт което се заплаща допълнително.

-----------------------



Тема Re: интренет връзка за ftp сървърнови [re: amateur]  
Автор krokodil1 (непознат )
Публикувано30.06.04 20:58



a spored men podxoda ti e greshen
vzemi si co-location primerno pri tezi
http://www.fdcservers.net/ spored men nai dobroto saotnoshenie cena
i skorost
i sled tova si vzemi niakav internet koito plashtash na trafik no s visoka skorost kacvash si neshtata tam i si sigoren che shte raboti bi tribvalo da izleze mnogo po eftino i barzo ot koeto i reshenie koeto moge da ti predlogi koito i da e bg dostavchik



Тема Re: интренет връзка за ftp сървърнови [re: krokodil1]  
Автор Bълk (Дремещ)
Публикувано30.06.04 21:48



остава ме да ходи в щати 2-3 пъти месечно за да качи по 10 ГБ от ЦД на сървъра.

-----------------------



Тема Re: интренет връзка за ftp сървър [re: Bълk]  
Автор amateur ()
Публикувано01.07.04 09:50



Не съм казал, че не искам да плащам цената на каквото и да е.
Искам, т.е. шефката ми иска да се направи така че да има ftp сървър, от който да могат хората в Румъния и Унгария да си теглят филмите.
Не съм казал и че Спектрум са отказали. Просто не го направиха.
Не казвам и че да ходя при тях с дискове е най-добрата идея, просто ми хрумна като възможност, понеже трябва филмите бързо да се качат на сървъра, а ако тръгна да ги качвам по наета линия и каквото и да е друго ще мине много време. Целта е да не се губи време. Иначе за 2-3 дни тези филми мога и с куриер да ги пратя до съответните дестинации записани на CD-та например.
Задачата е каквато я описах, ако някой може да ми предложи някакво друго решение, за което не съм се сетил - добре дошло, от идеи и от акъл не се отказвам.


Редактирано от amateur на 01.07.04 09:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.