Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:44 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: как мога да се само_шейпна ?нови [re: Frysco]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано19.06.04 14:32



Shto be ko tolkova ima v tiq 300k ? Nali znesh che pri dobro jelanie moje i poveche da ima choveka :)

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: как мога да се само_шейпна ?нови [re: Kartoff]  
Автор zlmage (digger)
Публикувано19.06.04 16:17



Ех, то само със желание да ставаше :-)

Тъй като си падам по сметките ще ти предложа една, а ти ме поправи ако греша:

- 100 Mbit/s порт обикновено се насища и започва да се държи лошо при скорости над 80 Mbit/s -- има си основателни причини за това и мога да ги обясня в отделна тема
- 300 KB/s са 2.4 Mbit/s

80 / 2.4 = ~33.33

Това означава, че ако наемеш един FO порт от някой MAN оператор и съответното количество peering което да го пълни, можеш да го продадеш на не повече от 50 човека ако искаш да си честен и те да получат горе долу обещаните 300 KB/s.

Като добавиш заплати, оборудване, кабели и т.н. -- къде ти излиза сметката?

Отделна тема е как ще ти излезе сметката пък след като се наложи да се вземе лиценз, да се съобразяваш със всичките му изисквания и т.н. Мога да ти кажа, че само за поддръжка на документацията която се изисква от КРС и кадастъра ще ти трябва 1 човек на пълен работен.

Ако става дума за достъп до локално съдържание е друго, но insane казва "става въпрос за скорости в Bg peering-а".



Тема Re: как мога да се само_шейпна ?нови [re: zlmage]  
Автор ETG ()
Публикувано19.06.04 21:17



При положение, че в нито един от досегашните постинги няма спомената и дума за цена, защо стигате до правене на такива сметки и пращате темата в глуха линия?

Редактирано от ETG на 19.06.04 21:18.



Тема Re: как мога да се само_шейпна ?нови [re: ETG]  
Автор zlmage (digger)
Публикувано20.06.04 11:03



Ти го каза - защото не е въпрос на желание, а на цена.



Тема къде чукнах и къде се спуканови [re: insane]  
Автор insane (negative)
Публикувано20.06.04 23:43



Хора, какво ви стана бре, зададох съвсем прост въпрос, а то не бяха цени, не бяха доставчици, не бяха квартали, не бяха тънки сметки .... баси ! Реклама съм бил правел ...
Само Jacket ме насочи на някъде, а той, доколкото знам, не е ISP. А аз исках вашия съвет.

Редактирано от insane на 21.06.04 01:18.



Тема Re: как мога да се само_шейпна ?нови [re: r@iden]  
Автор insane (negative)
Публикувано21.06.04 00:53



не се знае, може и да ни се срещнат пътищата някога, но до тогава поне се постарай да не говориш наизуст глупости..
и още нещо - уважавай официалния писмен език



Тема Re: къде чукнах и къде се спуканови [re: insane]  
Автор Jacket (shpongled)
Публикувано21.06.04 23:01



> а той, доколкото знам, не е ISP...
Малко знаеш




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.