Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 27.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема LAN в Младост 1А???нови  
Автор Geko (непознат )
Публикувано09.04.04 11:14



Търся LAN доставчик с КАЧЕСТВЕН международен канал в Младост 1а. В квартала има HomeLan, но когато се свързах с тях и им зададох няколко елементарни въпроса свързани с външния им канал, човекът отсреща показа абсолютна некомпетентност и не успя да даде нито един смислен отговор. Има и някаква друга мрежа тук, но те пък отказаха да ми кажат кой им е доставчика... (!?! все едно няма да го разбера на първата минута когато се вържа с тях).

Има ли нещо качествено и културно поддържано в този квартал? Моля, помогнете с малко информация.



Тема Re: LAN в Младост 1А???нови [re: Geko]  
Автор HotGun ()
Публикувано09.04.04 13:23



http://cybergate.del.bg imat maj veche pokritie v Maldost 1A , popitaj ti . Ot opit znam che sa mnogo goljami profesionalisti, no tova si e moe mnenie , obache shte mi byde mnogo interesno dali shte mojesh da izmislish technitechki vypros s kojto da zatrudnish sysadminite im i da go kajesh posle tuka de da vidim ;)



Тема Re: LAN в Младост 1А???нови [re: HotGun]  
Автор Geko (непознат )
Публикувано09.04.04 14:01



Ти да не работиш за тях???

Онова, което прочетох в сайта им изобщо не ми направи добро впечатление. Тези хора явно използват доста сериозно разни прийоми за маршрутизиране и ограничаване на трафика, дори и за нормално плащащите си клиенти. Такова чудо като "препоръчителен месечен трафик" не бях срещал другаде. Цените им са ужасно високи за ниските скорости и малкия трафик които предлагат - толкова високи, че дори услугата им да е перфектна в техническо отношение, изобщо не са конкурентно-способни.



Тема Re: LAN в Младост 1А???нови [re: Geko]  
Автор zlmage (digger)
Публикувано09.04.04 15:07



Ок, абсолютно без никакво заяждане:

От това което чета стигам до извода, че си намерил 2 вида доставчици.

- такива които предлагат майка си и баща си и скорости от по 1000Mbps, но "когато се свързах с тях и им зададох няколко елементарни въпроса свързани с външния им канал, човекът отсреща показа абсолютна некомпетентност и не успя да даде нито един смислен отговор"

- такива чиито "цени са високи за ниските скорости и малкия трафик които предлагат"

Това дали не те навежда на мисълта, че двете неща са трудно или може би напълно несъвместими?

Можеш ли да кажеш какви са твойте очаквания? Каква скорост, на каква цена и при какво качество вярваш, че не е твърде скъпа?

Сигурен съм, че имаш някакъв познат някаъде си, който е вързан към някой си и плаща 10 лв. за 100Mbps. При това не му е прекъсвало за повече от 3 сек. откакто се е вързал. Но въпреки това ми кажи твойте очаквания какви са?

А по-въпроса за Младост 1А - все още няма CyberGate там.



Тема Re: LAN в Младост 1А???нови [re: Geko]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано09.04.04 15:12



Незнам какви професионалисти са ама такова нещо като идващ UTP кабел, които се снажда с 2 други които отиват в различни клиенти не бях виждал досега. А пък за качеството на услугата им кво да ти кажа, вече имам няколко техни клиента и отзивите им е че буквално са се родили с моя нет. Не си хваля услугата, нямам покритие в младост, но имам чувството че повечето които пишат за cybergate или работят там или им плащат за да го пишат. Или пък просто услугата им е добра но не навсякъде.
А на хоумлан услугата им е добра, спор няма, друг е въпросът дали локалния дистрибутор не е пълна скръб както често се случва при тях

Редактирано от RazoR на 09.04.04 15:13.



Тема Re: LAN в Младост 1А???нови [re: RazoR]  
Автор zlmage (digger)
Публикувано09.04.04 15:34



Причината да се изненадваш на разклонения UTP кабел е, че не използваме Ethernet, а HPNA технология.

А къде всъщност покритията ни се пресичат?



Тема Re: LAN в Младост 1А???нови [re: RazoR]  
Автор HotGun ()
Публикувано09.04.04 15:52



Pyrvo ne rabotja za tjah , no sym im klient ot dosta vreme i javno "v oblast/kvartal/block" v kojato internet-a im e dobyr, otnoshenieto im kym men kato klient e na profesionalno nivo i t.n. Na replikata na 1v4o/R4z0r/455/... "такова нещо като идващ UTP кабел, които се снажда с 2 други които отиват в различни клиенти не бях виждал досега..." moga samo da kaja che choek se uchi dokato e jiv i edno MEI ne e dostatychno ;), da ide da chete na site to im kakva tehnoligija polzvat kak raboti i zashto(i moje li da ) se pravi taka. Moga samo da pojelaja s narastvaneto na mrejata ti vse oshte da mojesh da kazvash che klientite ti sa se "rodili" a ne tepyrva da tyrsish reshenie moeto moje da se "scalira"i da te spasi ot kolapsa da ne mojesh da predostavish tova koeto si obeshtal. Na vyprosa che njamalo takova neshto kato preporychitelen traffic , vse edno njama i predplateni GSM uslugi nali ? Ako si bil tehen klient shte si zabeljazal che vsichkite im accounts kojto sa sys preporychitelen traffic sa s mnogo po-goljama garantiranost ot ostanalite deto sa neogranicheni. Kato klient iziskvasht dobra usluga i dobro obslujvane (dano da me izvinjat che ponjakoga dosajdam poveche ot kolkoto trjabva ) sym govoril s tjah desetki pyti i gore dolu sym ponauchil kak im raboti systemata , kak obslujvat i t.n. zatova moje bi ti prilicham na tehen chovek ili kak to se izrazi edin user po nagore daje mi "plashtali" ex , i az iskam ama samo deto az si plastam za uslugata ;). I na oshte edno neshto , za tehnikite kojto prilagat sa s cel da garantirat postojanni parametri na kanala kojto ti predostavjat vyv vremeto nezavisimo kolko usera se pojavjat v kvartala, a ne kato malkite LAN-ve deto pyrvija polzva celija kanal , sys sledvashtija si go deljat i t.n. v edin moment se poluchava che Internet-a (a dali e Interent ili prosto vryzka do nekoe free, ti shte mi kajesh) im veche za nishto ne stava i e vreme da sledvashtite prohojdashti mladeji s veliki idei (golemi skorosti za 1/2lv.) za "Intenet/PPP do nekoe free".

P.S. Edin den kato izcheznat free-ta tezi pichove ot cybergate shte sa sys sigurnost edni ot tezi kojto shte prodyljat da rabotjat , pomisli si kolko ot tezi kojto mogat da ti ugodjat dnes shte mogat da go pravjat i za v bydeshte, a ako si prosto "hopper" rano ili kysno(po-dobre kysno ot kolkoto nikoga) shte ti "svetne" za kakvo ide rech ama za vsichko si ima vreme ...



Тема Re: LAN в Младост 1А???нови [re: HotGun]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано09.04.04 16:00



Да, технологията я разбрах след като видях че клиента няма мрежова карта. Въпроса беше не в самата система на разклоняване а в снадката. Знаеш за какво говоря, ако хората бяха професионалисти просто щяха да разклонят съществуващото UTP без да го снаждат. Поправи ме ако бъркам, не съм запознат с технологията ви. А се засичаме в Дървеница където сме от скоро но пък забелязвам че това сигурно е квартала с най-много доставчици на блок, може би са поне 6-7.
А за коментара на hotgun който явно ме познава - отдавна не мога да си позволя скоростите които съм обявил на сайта ми да са по високи от тия които достигат до клиентите ми.



Тема Re: LAN в Младост 1А???нови [re: RazoR]  
Автор zlmage (digger)
Публикувано09.04.04 16:37



Ако разглобиш снадката (което се надявам да не направиш :-) ще установиш, че не е просто 2 усукани с пръсти жички, а е запоена и покрита с термосвиваем шлаух, силикон и т.н. както си му е реда.

А не си бил в Овча Купел 1 (предполагам) - затова ти се струва, че Дървеница е пренаселена :-)



Тема хмм...нови [re: zlmage]  
Автор Geko (непознат )
Публикувано09.04.04 17:24



Приятели мои, благодаря Ви за саморекламата, която си правите. За съжаление не е точно това, което ме интересува.
Работя в сферата на интернет от години и мога да кажа, че съм доста наясно с услугите, които се предлагат в българия на ниво големи и по-малки доставчици. Не пълнете главите на незнаещите юзери с глупости, моля Ви.

Единственото, което ме интересуваше е качествен LAN в Младост 1а - не съм казал за какво. Много по-високо ще оценя мнението на ПОТРЕБИТЕЛИ на интернет в този квартал. В работата си досега не съм срещнал български доставчик, който да не твърди, че услугата му е на много високо ниво. За съжаление истината е, че нивото на доставчиците ни като цяло е все още много първобитно.

No hard feelings. Просто такива са фактите. Желая Ви отсърце да ги промените с качествената си работа. Знайте обаче, че международен канал със скорост 7К и висока цена е анахронизъм. Това не е услуга, която отговаря по какъвто и да било критерии на нивото на развитие на световния интернет в момента.

Пиша това разбира се не заради Вас - знам че моментално ще се хвърлите да спорите. Пиша го за онези невинни потребители, които все още Ви вярват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.