Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема CYBERGATEнови  
Автор Krozondo (върколак)
Публикувано01.04.04 00:54



Каквото и да правите, не си прекарвайте кабелен интернет от услугите на "Давидов Електрик" - Cybergate (http://cybergate.del.bg)!!!!!!!!!! Не само че ще ви вземат парите за глупости и по-скъпи адаптери (общо 114лв) , но и скоростта е по-бавна от dial-up!

Уверете се сами:

Редактирано от Krozondo на 01.04.04 01:08.



Тема Re: CYBERGATEнови [re: Krozondo]  
Автор HotGun ()
Публикувано01.04.04 15:06



Xmm , horata sa kazali che edna ptichka prolet ne pravi , a az sym ubeden che edna snimka syshto ne e dostatychna za takiva izkazvanija no kakto i da e. Shteshe da e interesno da dadesh malko poveche info , ping , tracert do razni mesta , da ne se okaje posle che dynkite puskali i ti si ostanal bez orehcheta ;). Az sym klient ot njakolko meseca na cybergate moga da izvadja dosta kartinki s tochno obratnata na tazi informacija , ama kakto se kazva da ne si merim bandwith-te a da bydem obektivni. Taka kato te gledam polzvash download accelerator (DA) , moga da spodelja moite vprechatlenija ot nego polzvajki tehnata vryzka. Celta na tova neshto e maksimalno da uplytni kanala i da otnemesh ot kanala na drugite okolo tebe s kojto go sharvash , no do kolkoto mi objasniha ot firmata ti se konkurirash sam sys sebesi tyj kato si imash svoj si sobstven kanal ot tvoja komp do tehnite serveri i efekta e che se samo uplytnjavash i pritiskash sam sebe si , mnojestvoto connectioni na DA se pritiskat edna druga , razpadat se opitvat se otnovo i pri polojenie che ping-a (kato gledam tova nejde izvyn BG a poprincip internetskite im kanali sa malko po-tesni ot BG peering-a) e golamichyk , efekta e kato pred diskoteka Indigo , vseki go iska sega i na momenta i se poluchava "zakleshtavane" i "teche" s njakolko byte , samo zajavkite/voplite na DA ajde be kakvo stana, iskam vryzka, iskam da otvorja deset i poveche sesii, iskam , iskam . Ili mu daj malko sesii ili ne go polzvaj , taka mi kazaha , nema kogo da prekarash , sam si si na kanala, pone do tehnite serveri , a tam te chaka njakava systema deto pravela "cedkata" ili "shaping" (tova poslednoto ne go razbrah , ama kakto i da e ) i pravela da ti dava tolkova kanal kolkoto e bilo po dogovora. A che sym imal problemi ot vreme na vreme imal sym , ama kato se obadja obiknovenno gi opravjat dosta byrzo, a ti ako si si trajal koj ti e kriv . Ili kazva baba mi , to bebeto ako ne plache nema i da go nahranjat ;)



Тема Re: CYBERGATEнови [re: HotGun]  
Автор Krozondo (върколак)
Публикувано01.04.04 15:54



На мене проблемът ми беше, че ако не включа DAP, то или няма да се тегли, или ще върви с 500 байта в секунда, като се има в предвид че това беше единствената сесия. От Cybergate ми казаха, че максималната скорост е 192kbps, тоест около 30kb/sec максимално, което ще рече поне 3kb/sec гарантирана скорост, а това е по-бавно от dial-up. Но дори и това не получих. Преди бях на друг доставчик, пак със същите показатели, а всичко беше по-бързо.

---------------------------------
Колкото повече хляб ядеш, толкова повече
хляб си изял.


Тема Re: CYBERGATEнови [re: Krozondo]  
Автор retlw (непознат )
Публикувано01.04.04 20:21



Az samo ne razbrah tova deto go kazvash za tolkova bavna vryzka , postojanno li e taka ili prosto si ucelil moment v kojto se sluchva taka ? Probvaj da drypnesh neshto ot nekoe free i/ili ot drug site navyn i vij dali e systoto , edin tracert do njakolko izvestni site-ta bi bil dobyr argument . Shoto ako e postojnno, moje nekoj da ti e sdyfkal kabela (nema majtap, imam edin prijatel deto e kym tjah v Slatina i razpravjashe che okolo mesec bil sys edna jichka samo na kabela , tyj kato nekakvi kabeldjii im povredili kabela i kazvashe che ima interent no s golam packet loss), da ti se e sbozila bozata, no kakvoto i da e po-dobre e mi se struva da se oplakvash na support-a im (osven ako ne si go pravil njakolko pyti i ne sa ti obyrnali mgram vnimanie, v koeto se symnjavam , chuval drugi otzivi za tjah, ne che e kysno da prekarash klientite si i posle te tebe ). Mojesh da probvash sys ping sys pulen payload do daden site i da vidish kakyv ti e packet lost-a. Primerno sys "ping -t dir.bg -l 1450 -n 100" shte vidish na 100 packeta kolko shte se zagubjat ...



Тема Re: CYBERGATEнови [re: retlw]  
Автор zlmage (digger)
Публикувано02.04.04 14:07



Току що проверих в trouble ticket системата ни (на CyberGate) и не успях да открия текущо оплакване от ниска скорост. Обаждали ли сте се на поддръжката било то по телефона или на e-mail?

За успешното използване на бърз достъп до Интернет е необходимо да работят правилно доста неща. Имали сме проблеми с повредени компютърни захранвания, които вкарват шум в линията. Повредени по изключително разнообразен начин кабели. Проблеми със клиентския софтуер... вероятността да се случи някое от тези неща е < 1%, но вероятността да се случи което и да е надвишава 1% (т.е. натрупват се).

Активното оборудване се наблюдава денонощно, но няма как да наблюдаваме връзката на всеки клиент по отделно.

Ако действително сте наш клиент и имате такъв проблем - моля пишете до support @ del.bg или се обадете на 8702129, 730158, 736273.



Тема Re: CYBERGATEнови [re: Krozondo]  
Автор Krozondo (върколак)
Публикувано02.04.04 14:35



Всичко беше чисто ново, дори човекът каза че всичко е наред. Проблемът е, че пиковия момент трае почти цял ден, докато при другите доставчици скоростта по това веме е буквално 30 пъти по-бърза. Аз отдавна съм сменил доставчика и няма повече да се връщам при Cybergate.

---------------------------------
Колкото повече хляб ядеш, толкова повече
хляб си изял.


Тема Re: CYBERGATEнови [re: Krozondo]  
Автор Seleste ((Пепеляшка))
Публикувано03.04.04 01:33



Vsjakakvi mladeji vzeha da pu6kat Interenet kakvo da gi pravish ;) , az sym vyrzan kym syseda ama se downloadi mnogo bavno . Ti dovolen li si ot siga6nite ti privajderi , kaji ako so dovolen i az da se vklu4a kym tjah , kolko struva i kolko e byrzo , i dali imat v Darvenica ?

Любовта е моята страст, а твоята ...


Тема Re: CYBERGATE [re: Seleste]  
Автор Krozondo (върколак)
Публикувано06.04.04 11:47



Абе тия от сегашния ми интернет приличат на 20-годишни олигофрени, ама пък интернета им е страшно бърз... (512kb/sec или 4mbit за България) За съжаление не са се много разрастнали и нямат покритие в Дървеница. Ако направят покритие там, ще ти съобщя. Междувременно бих препоръчал Spectrum.net, на тях поне мога да им разчитам, или Centrum Group, които не съм пробвал, но един приятел вика че скоростта там също била много бърза.

---------------------------------
Колкото повече хляб ядеш, толкова повече
хляб си изял.


Тема Re: CYBERGATEнови [re: Krozondo]  
Автор Seleste ((Пепеляшка))
Публикувано06.04.04 15:59



Uff , aman of hlapetii , "20-godishni" oligofreni li kazvash , az ot edni takiva edvam se otkachih predi vreme, aksis ili neshto takova ne pomnja. Za Centrum group ne shta i da chuvam , mnogo im e zle poddryjkata spored zapoznati i patili i ot tjah. Ta kakvo za sprectrumnet , te kakvo predlagat , neznaeh che imat i te LAN izobshto , ti v koj kvartal si ta kazvash za spectrum , kak mogat da me vyrjat s kakvo , kakvi pari i za kolko vreme ?

Любовта е моята страст, а твоята ...


Тема Re: CYBERGATEнови [re: Krozondo]  
Автор Debonair (отворкото)
Публикувано08.04.04 04:37



И друг път съм го казвал, но и тук ще повторя - клиент съм на тази фирма от година и половина и съм изключително доволен. За този период да съм нямал интернет най-много час-два, ако щете вярвайте. Всеки проблем се отстранява почти мигновено, скоростта, за която съм си платил, почти непрекъснато ми е гарантирана - е, аз не съм потребител от балкански тип, който да си губи времето нонстоп да проверява дали му дават достатъчно бърз трансфер или не. Браузвам си перфектно, нямам ограничения до никакви бг фрий-сървъри и като цяло съм доволен, че насреща си имам интелигентни и разбрани хора, а не някакви тарикати или келеши.
Сега може и да плъзнат пак обвинения, че съм платен агент или служител на фирмата, но не ми пука. Който иска - да ми вярва, който не иска - да си троши главата с който си ще доставчик. В края на краищата, конкуренцията е именно затова!

Не ми пречи да лъжа, но пък мразя да съм неточен.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.