Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 30.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема LAN интернет с трансформатор?!  
Автор Mapтин (някой си...)
Публикувано24.03.04 18:38



приятелката ми живее в центъра... плащат 40 лв за пълен достъп. бях учуден, когато видях че кабелът, който влиза в тях не е крипнат и да влиза в lan картата, а е направено следното:
разделени са жилата и към някои е вързан трансформатор, който ползва 220V, но не запомних на колко намалява. кабелите от вторичната му намотка се връщат пак там при снопа, омотан с изолирбанд. някъде от там се подава в крайна сметка кабелът, който влиза в PC, но и той е "преработен" и не се ползват всичките му жила. интересното е, че ако дръпна щепсела на трафа нито те, нито след тях има нет. (напомня ми за усилвател за CaTV).
онзи ден си взеха нова машина и се оказа, че трябва да се удължи кабелът. няма да казвам как са го удължили, предполагам се досещате... (изолирбанд-а пак е в действие).
уча електротехника и горе-долу разбирам от ток и как се свързва както кабел за голямо напрежение, така и за малко, но оставам на вас да коментирате тази велика... незнам как да го нарека....

в заключение добавям, че този трансформатор лятото гореше доста често и идваха да го сменят. един път замалко да запали къщата, добре че е имало човек да предотврати пожара.

какво се опитват да имитират по този начин? аз не мога да си го обясня, затова моля вас, специалистите!
благодаря.

Готино е да си важен, но по-важно е да си готин...


Тема Re: LAN интернет с трансформатор?!нови [re: Mapтин]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано24.03.04 18:48



Изолир банда rox!
Пробвай да обясниш на някой кабелджия що е то розетка и лустърклема и ще те напсува.
Въпросната кутия захранва някой суич по трасето. В кутията със суича има или импулно захранване или стабилизатор тип 7808. И тъй като на народа не му се дават пари за малко по-професионално пипнати захранвания...
В този ред на мисли колеги ако някой се интересува от такива чарколяци, драснете ми една бележка, случайно ми попаднаха координатите на една фирма за която чух добри отзиви и видях какво правят. Не искам да пускам координати тука за да не го сметнете за реклама.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема що ли знам аналогичен случай...нови [re: Mapтин]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано24.03.04 21:32



една позната си отглежда суич у дома, ама юначагите даже и изолирбанд не са ползвали - тиксо рулз. Суича виси на кабелите, да не си мислите за дюбели и винтчета, а контакта... няма да разказвам повече.

remember, there is no fork()


Тема Re: що ли знам аналогичен случай...нови [re: Яceн]  
Автор Vaso_Bobinata (непознат )
Публикувано25.03.04 10:50



Abe pi4ove niama ni6to neprofesionalnalno da se polzva elecrical tape za izolacia
stiga pod neia provodnicite da sa spoeni.Sega ako se slogi i tremo6lauh otgore stava i 6to gode krasivo.Az nikoga ne tarsa van6nia vid na izdelie koeto sedi na poda zad pc-to na porednia klient.Uverivam vi nito s rozetka nito s kakvato i da klema ne moge da se postigne sdravinata i kontaktnoto syprotivlenie na hubavata klasi4eska olovno kalaena spoika.A otnosno 7808 ne sam 4uval za swich s nominalno napregenie 8.0V vseki koito se e otvoril na upotrebata na na stabilizatori za napregeni evalata 6to metoda e dva pati po stabilen kato elektronika otkolkoto vseki drug bil toi 4rez ponigitelni transformatori bil toi 4rez impulsni stabilizatori.Verno KPD-to e malko po nisko ama koi goe griga govorime za 10tina procenta.A razlika v cenata e pone 1500 %.Normalnata exploatacionna temperatura na trafowete e do 90tina gradusa kvo kato gree 6te vi topli. :))



Тема ебати трагедията.нови [re: Vaso_Bobinata]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано25.03.04 11:46



а за пожар искаш ли да те съдят? А за токов удар? За други щети?

изолирбанда синоним на непрофесионалност, служи за спасяване на положението ВРЕМЕННО, той е нетраен и нездрав.

remember, there is no fork()


Тема Re: що ли знам аналогичен случай...нови [re: Vaso_Bobinata]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано25.03.04 11:59



Този клуб в последно време се превърна в начален курс по електротехника :-)

КПД- то на линейните стабилизатори не е 10%, а е точно (ама точно) толкова, колкото е разликата между входното и изходното напрежение. Те стабилизират напрежението без да променят тока. Т.е. тока като ампери на входа и на изхода е ЕДНАКЪВ. Мощността е тока по напрежението, следователно при равен ток съотношението между мощностите е равно на съотношението между напреженията. Значи ако едно устройство за 7V харчи 12W мощност, а ти му пускаш 14V напрежение през стабилизатор, поради равния ток ти ще подаваш 24W мощност, или ще губиш 12W само в стабилизатора.

За да имаш малка загуба в изправителя, трябва да имаш малка разлика в напреженията. До тук добре. Обаче самият проводник също е консуматор и има съпротивление R. Мощността , която той консумира е W = UI, където U е напрежението между двата му края, а I е токът, който минава през него и съответно през устройството (и линейния стабилизатор, защото както разбрахме, той е еднакъв!). Тъй-като U=IR и както вече казахме R е константа, можем да заменим U във формулата за мощността, изхарчена от кабела и получаваме W=IR*I или W=I2*R.


До тук излиза, че загубата в линейния стабилизатор е в ... линейна зависимост спрямо напрежението, а тази в кабела - в квадратна зависимост спрямо тока. Можем с намаляване на напрежението да намалим загубата в стабилизатора, но не можем да намалим тази в кабела.

При импулсните стабилизатори също имаме константа на входа и изхода, но това не е нито ток, нито напрежение, а тяхното произведение - мощността. Ако устройството харчи 10W, ти подаваш 10W. Следователно при увеличаване на напрежението два пъти, токът в кабела пада два пъти, а от там разсеяната мощност пада 4 пъти. Т.е. при импулсен стабилизатор загубите в него са константа, а тези в кабела могат да се намаляват чрез увеличаване на напрежението.

Точно това е причината, поради която по далекопроводите се използват много високи напрежения - така разсеяната от тях мощност пада драстично. Линейните стабилизатори наистина са по-прости като електроника, но загубата на мощност в тях и съпроводената с това загуба в кабела е убийствена. От там ви греят и трансформаторите.

Митко



Тема Re: ебати трагедията.нови [re: Яceн]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано25.03.04 12:05



Това е и вярно, и невярно. Има хубав самовулканизиращ се изолирбанд, който с течение на времето поема сяра от въздуха и престава да бъде намотана лента, а става едно цяло, все едно е отлят на място. Той няма лепило, а гумата залепва сама за себе си, попива сама в себе си и накрая се втвърдява. После е почти невъзможно да го махнеш дори с рязане, защото попива и в изолацията на кабела. Но е много скъп и се използва само за разни критични ситуации.

Митко



Тема Продава ли го някой?нови [re: Mитko]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано25.03.04 13:14



все ми трябва за нещо, а намирам само досадата PVC + лепило

едновремешния изолирбанд от плат с някакво вещество на него беше точно такъв, но той не се прави от 15 години а и беше неопрятен, имаше и руски, гумен, смърдеше ужасно но се самовулканизираше чудесно. Нищо такова не намирам.

remember, there is no fork()


Тема Re: Продава ли го някой?нови [re: Яceн]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано25.03.04 16:21



Бриколаж, Конрад, все някъде трябва да го има.
P.S. Мечтая си за ftp кабел с допълнителен отделно изолиран чифт от сорта на 2х0.5 квадрата би било красиво.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: идеята беше...нови [re: Mитko]  
Автор Mapтин (някой си...)
Публикувано25.03.04 16:26



значи идеята ми беше да ми обясните защо го има този трансформатор и какво прави в апартамента, както и не трябва ли да се ползват по-модерни методи за свръзка на един кабел, от този да се намотават на ръка жилата и да се изолират с "черното тиксо".

Готино е да си важен, но по-важно е да си готин...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.