Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:19 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Да изберем ли НетИсСат 2нови [re: The One]  
Автор neponosim (непознат)
Публикувано16.03.04 15:13



Е, аз пък съм МНОГО доволен от НЕТИССАТ! В Мусагеница съм. чат-пат дропи, но не е болка за опищяване на орталъка.

Всичко най-добро!



Тема Re: Да изберем ли НетИсСат 2нови [re: The One]  
Автор Дpeмeщ (M'Bwana)
Публикувано16.03.04 15:37



1. Липса на постоянна връзка. Редовно интернета прекъсва и го няма по 2 дни.

за 2 години само веднъж съм имал прекъсване над половин час

Редовно връзката им се "затлачва" (образно казано) и през гейтуея неможе и пиле да прехвръкне.

какво значи редовно ? ако ти е зашумена линията - най-добре да махнеш сешуара от кабела.

Калпавата им система за плащане с карти. Ако услугата ти струва 11 лв за месец, то няма карта от 11 лева. Има от 10 и от 20. Тоест, трябва да им дадеш 10-на лева отгоре за следващите 7-8 месеца.

а 10 и 5 чувал ли си ?

Колко много те разбират и как те правят на маймуна.

за нивото на усера ще е съответното ниво на съппорт

-----------------------
гърбавия, ковчег ще го изправи


Тема Re: Да изберем ли НетИсСат 2нови [re: Mитko]  
Автор zlmage (digger)
Публикувано16.03.04 19:22



По въпроса за игрите мога да добавя:

Size............Cnt
===========
0-128.........2
128-256.....116
256-384.....675
384-512.....176
512-640.....22
640-768.....6
768-896.....2
896-1018...1
--------------------
Total..........1000

Това е анализа на 1000 пакета от 1 Counter Strike сесия.

P.S. подравняването ми е убииствено :-)



Тема Re: Да изберем ли НетИсСат 2нови [re: The One]  
Автор peyo (Тоя пък кой е?)
Публикувано17.03.04 13:13



Драги "The One".
Прави ми впечатление, че си изключително запознат с CMTS-ите на Евроком - Пловдив и на Евротур. Само не разбирам, защо се изказваш неподготвен и говориш очевидни глупости, които ако админа на Евроком Пловдив прочете или същият на Евротур - ще ти се изхилят.
Отбелязвам,че между 1100 и 1500 модел разликата е нулева като функционалност.
Не споменавам марката и бройката на кабелните станции, защото не е коректно.Ако наистина си толкова наясно с техниката при двата оператора, ще ме разбереш. Което автоматично обезсмисля твърдението за "по-старичките" CMTS-и на Евротур.
И ако обичаш - разделяй понятието "кабелен оператор" от "доставчик на Интернет", когато е необходимо.

Добре, че съм си скромен!


Тема Малко светлина.нови [re: peyo]  
Автор The One (избраният)
Публикувано18.03.04 16:43



Понеже преди цитирах по памет неща който не съм се опитвал да запомня, ето каква е картината според информацията която имам:
Евротур имат 4 CMTS-a. Arris 1100
Евроком Пловдив имат 7 CMTS-a, Arris 1500.

Не съм чел подробно спецификациите им, но 1500 модела май имаше някакъв уникален RF search. Може да се провери в мрежата.

Но въпросът е БРОЙКАТА!
Това е за Евротур. Това си е техен проблем.

За това за което аз говоря тук е Нетиссат.
Услугата им е гола вода и това си е!
Пак повтарям, това е МОЕ мнение и не задължавам никого с него.
Ако искате вярвайте - ако искате НЕ.
Ваш проблем!

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Малко светлина.нови [re: The One]  
Автор jsm (непознат )
Публикувано19.03.04 10:38



Виж сега..на всички им стана супер ясно какво ти е мнението и то няколко пъти вече. Хайде сега ако обичаш спри да го натрапваш повече защото ставаш смешен.



Тема Re: Neshto drugoнови [re: The One]  
Автор sunsande (непознат )
Публикувано19.03.04 11:34



Pisha w toq thread shtot stawa duma za NETISSAT

za kachestwoto nqma da kometiram - weche sym go prawil .

Iskam da pitam nqkoj kojto polzwa karti dali znae slednoto - ako chowek propusne plashtaneto za nqkoj mesetz kakwo stawa ?

Predpolagam mu spirat net-a za mesetza kojto ne e predplatil.

Sega ako sled towa si predplati za mesetza sled neplateniq kakwo stawa ? Shte mu se wyzobnowi li traffic-a ili ... ?


Wyprosyt mi e dali ima wyzmovnost za wremenno spirane na uslugata ... no bez posle da e nalovitelno izrichno podnowqwane na dogowora - hodene do netissat plashtane na mesetzite w koito ne e polzwana uslugata ili neshto takowa ....

Stawa li prosto chowek da pochne da si plashta otnowo i da ima net ...

Blagodarq predwaritelno
sunsande



Тема Re: Малко светлина.нови [re: The One]  
Автор peyo (Тоя пък кой е?)
Публикувано19.03.04 12:03



Мда. Няма и откъде свободно да я прочетеш. Особено за Cornerstone 1100. Просто защото тя е една и за двата. 1100 е индикация, че модел 1000 е бил върнат за упгрейд до 1500, и че все пак не е закупен като 1500. С други думи, 1100 е чисто и просто индикация. А не отделен модел.
И понеже "въпросът е бройката", малко уточнение:

Цитатче:
1. Otchasti, vinata e v Evrotur. Imat okolo 4000 abonati na kabelen internet. Wsichkite sa
prez 7 CMTS-a. Ne pomnia tochno kolko biaha - no sa po-malko ot 10. Za srawnenie, Evrokom Plowdiw imaha okolo 7000 abonata prez 17 CMTS-a.

Според последните ти данни:

цитатче:)
"Евротур имат 4 CMTS-a. Arris 1100
Евроком Пловдив имат 7 CMTS-a, Arris 1500. "

И следвайки логиката на изказванията се оказва, че и двата оператора имат 1 Станция средно на 1000 човека. (Ако приемем твърдението ти за броя на абонатите, като вярно)

Та въпросът е: Какъв пък ти е проблема със станциите не мога да разбера?!? И за какво въобще го повдигна?

П.П.
Само отбелязвам, че отново данните не са ти верни.

Добре, че съм си скромен!


Тема Може ли още малко светлина?нови [re: peyo]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано19.03.04 13:45



Здравейте Пейо!

Намесвам се в дискусията, защото и аз се считам за засегнат от този проблем.
Абонат съм на Евротур Сат за кабелна телевизия, и ползвам достъп до интернет през същия кабел, интернет доставчик е НЕТ ИС САТ.
Преди време отбелязах в друга тема, че по мои наблюдения проблемите с достъпа са породени заради проблеми в оборудването на кабелния оператор- кабели,активно оборудване и пр., без да знам какво е като тип, марка, модели.

Вие в кабелния оператор ли работите или в интернет доставчика?
Интересува ме Вашето мнение за този както се оказа повсеместен проблем- къде е причината за толкова често прекъсване на достъпа?

Аре със здраве


Тема Re: Neshto drugoнови [re: sunsande]  
Автор jsm (непознат )
Публикувано19.03.04 13:51



Доколкото съм запознат ако си на едногодишен договор и той не е изтекъл ще трябва да платиш и за месеците които не си ползвал. Но ако си на обикновен безсрочен договор или едногодишния ти договор е изтекъл, тогава можеш спокойно временно да не плащаш. Услугата ти няма да е активна за период който не си си предплатил. Съответно когато ти хрумне да платиш ще платиш само за периода до началото на следващия месец.
Има и нещо друго...ако си с едногодишен договор и временно смяташ да на ползваш интернет винаги можеш да минеш на минималната такса от 10,90.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.