Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема HomeLan - UJAAASSS !!!нови  
Автор Solvex (непознат)
Публикувано22.02.04 20:59



Не съм от хората, които обичат да се оплакват, но понеже тука клуба е за доставчици на интернет, ще го направя с цел, да се прочете и от хората, който се колебаят дали да не станат клиенти на HomeLan.
Аз съм клиент на услугата им нормален абонамент, за което си плащам по 44лв. месечно, а за инсталация платих 30лв. Ползвам техните услуги точно една седмица. И за тая седмица вече се проклинам защо избрах тях.
Първо за самата инсталация ме мотаха три пъти с идването за прокарването на кабела, а аз съм човек които ходи на работа, и за да осигуря достъп до дома си се моля на познати да стоят и да чакат някой от съпорта на HomeLan да благоволи да дойде за да инсталира нет-а за който си платих и за които три пъти се промениха уговорките и то в последния момент.
Както и да е на третия път стана.
Всичко ок има инет - скоростта към бг повече от добра, скоростта навън понякога зле около 5к, ама в другите моменти достига и до 12, което за мен е добре, защото за мене е важно е-майла и айсикюто. Обаче какво се оказа на втория ден - нета падна и половин ден нямаше инет, звъня в офиса казват ми има проблем - оправаме го, е оправиха го след около 4 часа, което за мене е страшно много. През този уйкенд цялата неделя до 19:00 часа нямах отново нет от 8:00 до 19:00 това са точно 11 часа УЖАААСССССССС. Питам за какво ми е интернет, който не мога да ползвам когато ми трябва. Ходих в офиса им да съобщя за проблема, отговора беше днеска е неделя техниците не са на работа. Питам аз следното, за какво плащам аз, за инет през делничните дни или за инет въобще. Не искам да съм клиент на полуслуга, защото не плащам половината а цялата цена.
Другото което като си платих дори не искаха да ми дадат касова бележка, но ги накарах да ми дадат, обаче ми отказаха договор.
Не им ставайте клиенти!!!



Тема Re: HomeLan - UJAAASSS !!!нови [re: Solvex]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано22.02.04 21:33



Мдаааааааа......................
Изхождайки от факта, че съм квартално ISP, бих проявил разбиране за закъснялото(с всичките му последствия) включване, както и за "......- нета падна и половин ден нямаше инет".........
Аз гарантирам възстановяване на връзката ДО 48 часа след сигнала, но това е друга работа.
Обаче, репликата ти : "........Всичко ок има инет - скоростта към бг повече от добра, скоростта навън понякога зле около 5к"................. ме изненада - колко са ти казали, че ще получаваш за "...44лв. месечно...?
Щото 64кб/с (5КВ/с) външен струват към 80 Евро.
За касовата бележка и договора си прав - длъжни са да ти ги дадат. Факт.

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: HomeLan - UJAAASSS !!!нови [re: Herzog]  
Автор Solvex (непознат)
Публикувано22.02.04 21:47



Виж и аз съм човек които се занимава с частен бизнес и са ми ясни основните постулати на търговията, единия от тях е - клиента преди всичко. На мене мрежата ми трябва за работа, не за безмислен чат с тинейджъри. Оправих се сам, запалих си колата отидох в офиса които се намира на центъра и пътя ми само в едната посока е 11 километра, това го правих и преди да си прокарам интернет и точно затова реших да си го инсталирам. Е за какво ми е като пак ще си ходя събота и неделя с колата до офиса - Не ми трябва. Ако ти предлагаш съпорт за 48 часа - много лошо за тебе, аз досега щях да съм фалирал ако работих по този начин. В офиса съм с АДСЛ към ИТДНЕТ и съм повече от доволен, само че не могат да ми прокарат до вкъщи, за съжеление това важи и за дсл-а на бтк.



Тема Re: HomeLan - UJAAASSS !!!нови [re: Herzog]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано22.02.04 22:42



Прав си, скоростта наистина никак не е лоша за тия пари.
Обаче малко ме стъписаха и мене твоите 48 часа. Струва ми се, че поддръжката е най-сериозният проблем при лан-доставчиците. Събота и неделя няма, нито в работните дни, след 5-6 (говоря за общия случай). Ми... ако човек ходи на работа и си е пуснал нет вкъщи, то е точно за да го ползва след работно време и в уикенда. Ако пък работи вкъщи, обикновено не спира в 5 часа следобяд, като тези, които ходят на работа. Някак си и в двата случая се оказва, че човек не може да разчита на съпорт, точно когато най-много му трябва :/



Тема Re: HomeLan - UJAAASSS !!!нови [re: voyager]  
Автор nic1 (непознат )
Публикувано23.02.04 07:59



А при кабелбг ти възстановяват връзката до 72 часа. И на всичкото отгоре са адски несериозни. Мен веднъж ме оставиха без нет 10 дена, а сега около Нова година 4 дни. Като се обаждаш, за да питаш какво става почват да ти овъртат - рестартирайте си модема, резетнете го с кламер и т.н. При н-тото обаждане ти казват - ами да то май във вашия район има кабелна повреда. На въпроса кога ще ми бъде възстановена връзката имаха наглоста да ми кажат, че до 72 часа нямам право да се оплаквам. Първият път след 10 дневна борба, просто казах, че ще заведа дело слещу фирмата за пропуснати ползи и изведнъж точно за 20 минути ми пуснаха нета (така както нямаха никаква връзка с техниците и т.н.) и ми опростиха месеца, т.е. не им платих нищо. Сега по Нова година пак се действаше по същата схема - нямат връзка с техниците, не знаят за какво става дума и т.н., пак трябваше да се стига дотам, че да вдигм скандали по телефона, да плаша със съд, за да ми възстановят връзката. А плащам авансово 60 лв.. Ако не дай си боже пропусна плащанате в определената дата връзката ми се преустановява автоматично. Отвратителна работа.



Тема Re: HomeLan - UJAAASSS !!!нови [re: nic1]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано23.02.04 09:20



Според мен не разбрахте правилно колегата - Herzog. Времето за реакция навсякъде се слага по голямо. Въпреки че в моито договори е 24 часа но това също е много за човек който няма нет. Предполагам всички ние се стараем да оправим проблемите веднага стига да не са няколко наведнъж, тогава взависимост от броя на персонала може да стане не толкова бързо а може и много бавно. А това за събота и неделя и след 5 часа мога да кажа само че е измекярска работа. Напомня ми на един мой конкурент който поради подобни причини отдавна не ми е конкурент, при един подобен случай му звънят и му казват - няма интернет вече 4 часа а той казва, мен кво ме интересува, днес е неделя и съм на сватба. Общо взето почти всеки ЛАН доставчик може да осигури скорости, стига да има поне 300-400 клиента, но съпорта е това което е най-важното



Тема Re: HomeLan - UJAAASSS !!!нови [re: RazoR]  
Автор nic1 (непознат )
Публикувано23.02.04 10:53



Виж сега - аз много добре знам, че има технологично време за отстраняване на повреди. Те затова са си дали тези 72 часа. Но не може тъпо да ми отговарят по телефона, че не знаят за какво става дума, че нямам право да се обаждам, че само след 20 миути всичко ще бъде наред, че нямат връзка с техниците и т.н. А като минат тези 72 часа и все още нямаш връзка. При първия случай изгубих клиент, защото не можех да дам разумно обяснение кога ще имам най-накрая връзка. При втория случай просто не допуснах да ме мотят толкова дълго време. Трябва да има коректност към клиентите. Аз давам авансово пари за дадена услуга и естествено, че искам да я ползвам. И макар че сигурно звучи дребнаво - сега си търся парите за дните, през който нямах интернет през януари, защото през тези четири дни аз не съм ползвала услугата, но за сметка на това със сигурност ми се е качила доста сметката на телефона. Аз по принцип съм толерантен човек, но когато има разумно обяснение. Като се обадя по телефона - може да ми се даде разумен отговор - да, има проблем, но не сме локализирали мястото или знаем за повредата ще бъде отстранен до еди кога си, за да може човек да си прави сметка. Синът ми ползва интернет за забавление, но пък на мен той ми е свързан с работата ми.



Тема Re: HomeLan - UJAAASSS !!! [re: Herzog]  
Автор ALiAS^[m] (Стафооооооо)
Публикувано23.02.04 11:44



Абе извинявай, ама ако се съобразяваме с българските стандарти домашните абонати не могат да плащат по 80 евро. А пък вие т.нар. доставчици като има такъв проблем не излизайте с номера - за толкова пари толкоз, защото когато зарибявате клиентите едва ли не им сваляте звезди от небето, а после се оказва, че сте пълни мошеници.
Аз съм абонат на Кейбъл България Бургас и скоро пуснах една тема, в която описах на дълго и широко каква "услуга" предлагат.
Solvex искаше да каже, че когато предлагаш някаква услуга, предлагай я като хората. Защото на мен почти всеки ден ми спира нета, FTP-тата не работят от памти века, а когато се обадя в офиса техникът:
- обядва (и в 8 сутринта, и в 7 вечерта той обядва) !
- в почивка е
- няма го
- има работа
няма да се учудя ако ми кажат и "реже си ноктите"...
А евентуално успея ли да го "уцеля" на работното място, ми се казва, че си е изключил програмите и не може нищо да направи и че проблемът бил в моя компютър и разни такива. Пълни простотии...
Друго извинение е - "Ами прекалено много юзъри има и е натоварен трафика." Ами като не можете да обслужвате толкова хоа едновременно не връзвайте толкова абонати. Но неее - ние трябва да си пълним гушите с пари, майната им на хората!



Тема Re: HomeLan - UJAAASSS !!! [re: nic1]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано23.02.04 11:56



Да, разбирам Razor какво има предвид. Herzod вероятно просто се застрахова. Като максимум 48 е поносимо, но наистина като максимум.
Но това на твоите доставчици направо е абсурд, 10 дни са си цяла вечност. При мене се е случвало 5 дни (тогава мрежата тук още не беше на бол.бг), като изгоряха антени и суичове след някаква буря. Спря в четвъртък сутринта, ако не греша, в петък към края на работния ден вече бях извън кожата си и като им се обадих, ми казаха, че момчетата имали още много малко работа. И аз питам "значи ще е готово утре?". Отговорът "аа, утре е събота, техниците не работят, в понеделник най-рано". Та такива доставчици (каквито са и твоите явно) просто трябва да фалират, това отношение към клиента и по соц време май го нямаше.



Тема мдам :) [re: voyager]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано23.02.04 12:11



презастраховка му е майката.

2 независими доставчика - единия на неограничен, другия на трафик, за всеки случай. Пак за всеки случай един прашасал модем в шкафа (много се радвам, че е прашасал :))) В случай, че и БТК издадат багажа (т.е. забравила съм, че имам телефон все пак и не съм си платила сметката), в радиус 100 метра около блока има 2 клубчета, където ако имам късмет, може да поработя нещо неангажиращо... или поне да си потърся другарче с нет, което да ме пусне да поработя при него. Това в случаите, когато не съм в офиса.

Хип-хип-ураааа, че резервните варианти наистина са резервни. И сега, за да не си помислите, че правя реклама - инфо за доставчика давам само на private :)





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.