Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:50 30.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Какво всъщност става в пиъринганови [re: Data.BG]  
Автор mad_maxxx (просто човек)
Публикувано16.02.04 16:56



A be ohliov a vie pla6tate li si za software koito puskate tam aa samo mi kaji za6to da pla6tam za ne6to koeto vie polzvate na gotovo bezplatno a kato si nemate mozyk da si izkarvate pari ne se jalvai i ne govori typotii za investicii 6toto vijdam kolko investirate v mizerniq vi sait

живей така както искаш, а не както можеш


Тема Всъщност в пиъринга става една огромна ГАДОСТнови [re: Data.BG]  
Автор BSD Nomad (зъл гуру)
Публикувано16.02.04 18:06



Вижте какво, уважаеми администратори, стратези и какви ли не още там безделни гадове!
Като ревете да взимате пари за услугите си поне се постарайте да предоставите качествени услуги, а не да се пудрите и биете в гърдите колко сте велики! Всъщност, ако трябва да сме честни DATA.BG _въобще_, ама изобщо нямат право да искат пари за предоставяния от тях хостинг.

Нито един нормален човек, който уважава парите си, няма да даде и стотинка за калпавите ви хостинги и други простотии. В крайна сметка до гуша ми дойде да гледам съобщения от рода на "Connection refused" или "Server not available". Освен това още не съм простил на гадината, която е оплескала скриптовете и един хубав ден ми беше унищожила половината _собствени_ файлове, без да засягам грам лицензни споразумения ... или за хостинг на plain text документи се иска комерсиален лиценз?

Така, че ... уважаеми мухльовци, не ми говорете за безплатен обяд!
Добре, че имам бекъп копия ...

Спомнете си какво стана със СпектърНЕТ когато искаше пари за пиъринг ...
Е, и вас ви чака едно натриване на носа ... пък после хоствайте ако щете и Свети Петър ...

И като за капак накрая да ви открехна, че споразумението, което потребителя подписва при регистрация директно ви поставя в графата "Виновни" стига на някой да му се занимава да търчи по адвокати.

А идеята за ...хахахах... консорциум ... хахах ... е меко казано безумна!
Да не би да се поставяте на нивото на Интернет Консорциума или имате по-важна роля от ICANN?

[Всяка прилика с реални лица е измислена! ]

...всички ще врите в Ада! муахахахахахаха }:-]

Редактирано от BSD Nomad на 16.02.04 18:09.



Тема Re: тяма безплатен обяд. макар да не ни харесва :(нови [re: Джeйн]  
Автор mad_maxxx (просто човек)
Публикувано16.02.04 18:18



Q kaji sega v Data-a ili v Spektar ba4ka6 :))))

живей така както искаш, а не както можеш


Тема Re: Всъщност в пиъринга става една огромна ГАДОСТнови [re: BSD Nomad]  
Автор Auckland (Super-Lamer)
Публикувано16.02.04 18:31



Май много малко хора са запознати че в основата на така нареченият скандал стои отново Спектър нет и че борбата в момента е в това че с наближаването на Април месец когато в България ще стъпи нов Провайдер който ще предлага алтернатива на БТК за външен интернет те губят почва под краката си !!!
Мислите ли си че дата.бг , аренабг.ком и техно-линка ще правят нещо ей така самосиндикално без да имат гръб в лицето на Спектър нет който взимат Външен интернет от БТК на преференциялни цени ....
аз не мисля така помислете малко върху тази моя теория за какво мислите точно сега БТК пусна и АДСЛ защото си е предплатила за Външен нет и нали трябва да запълни капацитета си !!!



Тема Re: Телекомуникационите решениянови [re: Herzog]  
Автор mf (смешко)
Публикувано16.02.04 18:36



Надявам се да не разводня темата :( .Мисля че локалните доставчици трябва да предлагат цялостни решения,защото след време цените ще се поизравнят + - 10 лв. Тогава ще спечели доставчика с повече услуги, т.е след време ако ми се предложи VoIp, Vpn, намаление във вънщния трафик ( по висока скорост) Game server с комшията отгоре аз ще предпочита този доствчик с повечето услуги а не този евтиние с peeringa :))) това е мое мение де. Едни хора се мъчат да правят такова нещо, но да се надяваме да си го пуснат и за чужди мрежи ( free.starazagora.net)

Редактирано от mf на 16.02.04 18:38.



Тема Re: Всъщност в пиъринга става една огромна ГАДОСТнови [re: Auckland]  
Автор Tikvarova (Тиква)
Публикувано16.02.04 18:59



Ако имаш някакво инфо, па макар и да е само усещане, кажи го.
най-малкото ще е полезно да го знаят повече хора в бранша!



Тема Re: Малко пояснениенови [re: Tikvarova]  
Автор Auckland (Super-Lamer)
Публикувано16.02.04 19:14



Тикварова ... за тези няколко дни в който тлее скандала имах възможност да попроуча как стоят нещата макар и доста хора от тук да са наясно как точно стоят нещата но си траят ...Митко е на вярна позиция но ми е чудно защо досега в спора нямяше нито едно мнение на Вени Марковски макар Митко да е негов представител :}
Цялата история се касае до това че Жоро Стефанов е подписал договор с новата фирма която е алтернатива на БТК и ще доставя интернет директно от вън без посредници като БТК и тем подобни и ще подбие цените на БТК и на Спектър нет а те всъщност са си предплатили интернета до някакъв капацитет и сега ресурса им остава неизползуван от което губят защото в договорите за доставка на международен интернет не могат да свалят капацитета а могат само да го вдигат !!!
Цялата тази дъндъния си има цели но това вече са политически игри за жалост....



Тема Re: БУМнови [re: Auckland]  
Автор flu (непознат )
Публикувано16.02.04 20:29



Ето това наистина е НОВИНА. Сигурен ли си?



Тема Re: Малко пояснениенови [re: Auckland]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано17.02.04 00:03



Добре, защо някой запознат не вземе да обобщи и подреди събитията хронологично?
Кой какво направил, кой кого отрязъл... сега чувам и за някакъв нов доставчик...

Аре със здраве


Тема Re: Малко пояснение [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор r@iden (непознат)
Публикувано17.02.04 00:20



Shoto niama bezplatni obiadi kakto ako vidish pochva cialata diskusia.

In computer business everything is zeroes and ones. You are eighter zero or one.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.