Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:14 14.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Срамота колеги, срамота!:))  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано15.01.04 10:23



Ама голяма срамота е да ви кажа!
От една година търся някой да ме закачи, но уви!:(
Имам ЛАН с над 150 клиента, а у дома все още се залъгвам с Dial-Up-а. И да кажете,че живея на "Мачу Пикчу" в царевицата - не, баш у широкия център на Софето съм. Но уви, никой не ще да му стана клиент!:( Защо бре?
Преди време намерих едни пичове, които ми поискаха 50 кинта за включване?!? Предложих им, да ми покажат къде им е SWITCH-a и сам да се закача - не можело!
Говорих с други, дето имат кабели в махалата - стандартна процедура - "Не утре, ама в други ден сме у вас да те връзваме!" :)) Е, и те хубаво ме "вързаха" - вече 5-ти месец си стоя "вързан"!:)
Та, мисълта ми е, дали не се е появил някой друг доставчик в района?
Някой, който да е френдли настроен към колеги!:)
Щото ми се струва тъпо, само за мен да си монтирам Wireless, нали?
Става дума за "Тунджа" 26 - на гърба на баня Мадара!
Оставам с надежда!:))

По-добре безделник от колкото без празник!:))

Редактирано от Herzog на 15.01.04 10:27.



Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Herzog]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано15.01.04 10:45



Оставам с надежда!:))

По-добре пии една вода от Бистрица :)

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: KlD]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано15.01.04 10:48



Ще свърши ли работа?:)
Щото.......вода пия само в краен случай!:))

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Herzog]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано15.01.04 11:26



Абе незнам, ама на теб някой ако ти предложи сам да се включи към суича ти дали ще му разрешиш?



Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: RazoR]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано15.01.04 11:28



Пич, става дума за вариант да не им плащам 50 кинта такса за включване!
Може би знаеш колко реално струва включването! И да не знаеш - се тая - не е 50 кинта!:)

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Странен човек -нови [re: Herzog]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано15.01.04 11:34



за тази половин година колко се набута за телефон? Да беше дал 50-те лева на юнаците. Аз най-обичам някой като ми вземе повече отколкото му се полага да му извадя душичката за свършената работа.

creator@space$ make world
Segmentation fault
creator@space$ su - god


Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Herzog]  
Автор Taнkиcтa (непознат )
Публикувано15.01.04 11:38



Аз не виждам кой може да ти разреши да му пипаш по суичовете. Според мен ти трябва да бъдеш третиран като един обикновен потребител, независимо дали имаш 20, 150 или 1000 потребителя или си шефа на БТК. Плати си парите да ти е мирна главата.

бду, demonnet.org imat kabeli pri teb.



Тема Re: Странен човек -нови [re: Яceн]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано15.01.04 11:41



Въпроса е принципен,Ясене!
Щото ми се струва, че тези с високите такси за включване продават............. такси за включване, а не Интернет!
А за ваденето на душата............. и аз съм фен, ама както знам къф е зор всичко да е наред сърце не ми дава да скачам по главата на доставчика!
Така де, на един огън се печем!:))

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Taнkиcтa]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано15.01.04 11:47



By the way demonnet.org твърдят, че има кабел и в Стрелбище, точно там, където аз имам стотина клиента!
Още не съм им виждал кабелите!:)))
И пак ще повторя - това за Switch-а е образно казано- ставаше дума аз,да им дам кабелче и RJ-та,и хора............. те само да кажат къде! И да гледат кво правим, ако не искат сами да го направят!
Кабелните телевизии отдавна са гоизмислили "служебния абонамент"!
Трябва ли и ние да откриваме топлата вода?

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Щом си принципен -нови [re: Herzog]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано15.01.04 11:50



принципно си пусни един wireless до твоята мрежа. Хем ще поокабелиш после и наоколо.

Мислил съм го и този вариант - абонирам се при някой "дай-50-лева-за-включване" и после предлагам по-добър интернет по VPN през неговата мрежа - как ти се вижда? Ще се изяде ли от яд или само до кръста? Как ще ми противодейства?

creator@space$ make world
Segmentation fault
creator@space$ su - god


Тема Re: Щом си принципен -нови [re: Яceн]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано15.01.04 11:52



Ама защо никой не ме разбира?????
Не ща да окабелявам квартала............. не ща да бъркам в чужда паница.......... искам само сносен НЕТ у дома...........
Много ли ти се струва?:)))

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Я питай тука...нови [re: Herzog]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано15.01.04 11:57



колко от клубарите, за да имат сносен нет у дома, са окабелили половината квартал? Просто има граници на безхаберието, мързела и обирджийството, които съм склонен да търпя у хора които правят "бизнес", за теб не знам. Явно ничия паница няма да бръкнеш, иначе нямаше да чакаш толкова време.

creator@space$ make world
Segmentation fault
creator@space$ su - god


Тема Re: а съпорта?нови [re: Herzog]  
Автор xonix (ex-fen)
Публикувано15.01.04 12:18



как я виждаш тая работа с само-включването. откъде да те знам, колко и какво знаеш... утре като се обадиш и като изревеш, че не ти работи нещо ще искаш и съпорт, аз разбира се ще ти кажа... ами проблема е в кабела след switch-a, ходи се оправяй. ами ако имам 100 такива самосвързани? освен това ако реша да си преместя switch-a ще трябва да ти искам още пари, за да ти удължа кабела и т.н.

забавното тук е че твърдиш че разбираш от тая работа, ясно колко разбираш - като за 100-тина клиента.

Fear has killed more men than time


Тема Re: Я питай тука...нови [re: Яceн]  
Автор bbwolf (blah blah)
Публикувано15.01.04 14:16



<off topic>
мейк уърлд не се ли прави само в сингъл юзер моуд, което малко обезмисля су-то

Who controls the past now controls the future,who controls the present now controls the past.


Тема Re: Я питай тука...нови [re: bbwolf]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано15.01.04 15:07



Бах маа му....................ъ?:)

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: а съпорта?нови [re: xonix]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано15.01.04 15:10



Явно, драги ми xonix, трябва да четеш всичко по темата............... или имаш нужда от подробно обяснение? Като казавам "ДА се включа сам" визирам поемането на РЕАЛНИТЕ разходи по включването!
Разбираш ли?
Или да се опитам по дългия начин?
А?

Що се отнася до съпорт-а............... кво да ти кажа............ и аз осигурявам съпорт и аз знам кво значи съпорт, така че, за съпорта не бери грижа..............
Всъщност, грижа ли те е изобщо?
По-добре безделник от колкото без празник!:))

Редактирано от Herzog на 15.01.04 15:12.



Тема Добре, денови [re: Herzog]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано15.01.04 20:33



Намери най-близкия ни суич и се закачи.

Митко



Тема Re: ОК!нови [re: Mитko]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано16.01.04 09:09



Добре!
В събота!:))

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема А бенови [re: Herzog]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано16.01.04 09:39



студената вода е бая евтинка... тъкмо мислех да те черпя една, ама явно нема нужда

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: А бенови [re: KlD]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано16.01.04 09:54



Евтина викаш,а?
Я виж

и сам реши дали е евтина............ студената де!:))) За топлата няма кво да говорим - ти явно още на студена го караш!:))

По-добре безделник от колкото без празник!:))

Тема Ебати бизнеса :)нови [re: Herzog]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано16.01.04 09:59



плащаме 1 кубик вода за 50 стинки и я бутилираме... и после по 50 стинки :) Жива далавера ;)

А може и от тая по 15 стотинки (или колко там беше)... та поне да не се разбира, че е чешмяна :)

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Редактирано от KlD на 16.01.04 10:00.



Тема И аз съм в подобно положениенови [re: Herzog]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано16.01.04 11:02



Машината ми е с дъно Intel 865 с интегриран LAN. Имам структурно окабеляване в апартамента, проектирано лично от мен и положено от пичовете които окабелиха работата ми (100+ клиента LAN). Кабелът е висококачествен 5-та категория, същия като в работата ми, евтинии не купуваме. Розетките са Legrand.

Сега слушай какво ми поиска шефката на кварталния LAN, при това съм там нещо с връзки
( децата ни учат в един клас):

1. 20 лв. инсталационна такса
2. HPNA PCI карта - 40 лв., само от тах да съм я купел, щото другите били боклуци, а с обикновения ЛАН щяло да ми се разкаже играта при гръмотевични бури.
3. Казах и че съм готов да си сложа един хъб за 20-30 лева да развърже галванично нещата и да гръмне като прасне мълниятя (високотехнологичен бушон -:))) - не можело
4. кабел 5-та категория - 0.80 лв. на метър. Ама не можело с моя, нищо че е по-хубав, те си купували кабел само от едно място, щото си го сертифицирали и т.н. бла бла....
5. Розетка RJ-45 -> RJ-11 - 2 лв. При това в тефтера тя лично ми записа RG-45 и RG-11, явно бърка някои букви от английската азбука.

Такива ми ти работи, колега........ Звънях на Вени, той ми казва че БОЛ нямат покритие в квартала. Хомелан още не са стъпили също. Остава да се надявам на БТК да пусне DSL на поносима цена или де се ебавам с кабелната телевизия.........



Тема Re: И аз съм в подобно положениенови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано16.01.04 11:24



Разни ЛАН-чета, разни изисквания!:)))
Ама я кажи в кой квартал си, та ДОРИ ВЕНИ няма покритие там?:))

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: И аз съм в подобно положениенови [re: Herzog]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано16.01.04 11:55



Мусагеница



Тема Re: И аз съм в подобно положениенови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано16.01.04 11:58



Мдааааааааам................... сори, не мога да помогна!:(

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: И аз съм в подобно положениенови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано16.01.04 12:52



DSL от БТК = 70 лв / месец

Митко



Тема Re: И аз съм в подобно положениенови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано16.01.04 13:20



Ooops Има малка грешка в сметките. Когато се ползват ХПНА адаптери се опъва телефонен кабел. То това им е идеята.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: И аз съм в подобно положениенови [re: 4l]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано16.01.04 13:28



Искаш да кажеш, че 20 метра от покрива до апартамента и още 15-20 метра вътре в апартамента, трябва да се покрият НЕПРЕМЕННО с телефонен кабел и той не може да бъде заменен с UTP 5-категория? Не звучиш сериозно приятелю..... И какво му е толкова особеното на телефонния кабел? Изглежда съм много изостанал и май се оказва, че телефонния кабел е по-качествен от UTP 5-категория......



Тема Re: И аз съм в подобно положениенови [re: 4l]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано16.01.04 14:13



При HPNA може да се опъне телефонен кабел, но не е задължително - може да се опъне всякакъв.

Предимството на технологията е в това, че разклоненията за клиентите са пасивни. Просто връзваш новия кабел направо за стария и си готов, без хъбове и суичове. Както се връзва втори телефонен апарат успоредно на първия. По-лесно е от разклоняването на кабелната телевизия, защото нямаш нужда дори от сплитер. Трябва ти само конвертор от Ethernet към HPNA (или рутер с HPNA платка), който е един единствен за цялата мрежа. Цената на порт пада значително, защото можеш да навържеш успоредно сравнително голям брой клиенти, а не само 6-7 като в обикновен суич. Но недостатъците са толкова и такива, че колегите, избрали тази технология, ще се изядат от яд след известно време. Най-вече заради това, че шината и респективно скоростта е обща за всички и локалният трафик между двама души в мрежата пречи на абсолютно всички останали клиенти. Точно както коаксиалния кабел (BNC) едно време, само че съвсем малко по-бързо. Следователно за да не се задръсти, мрежата трябва да е малка, а това напълно обезсмисля предимствата.

Казано "по-научно" - всички потребители са в един collision domain, а това, както знаем, е кошмарът на администратора.

Митко



Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Herzog]  
Автор refract (~)
Публикувано16.01.04 15:27



Demonnet имат перфектно покритие при теб. Всъщност те самите са на 1 пряка по надолу по Тунджа. Ако си се заглеждал има едно блокче с разни антенки на 5.4 ГХз отгоре



~~~~~~~ Surfing on sine waves ~~~~~~~


Тема Re: И аз съм в подобно положениенови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано16.01.04 18:16



Не изобщо нямах предвид това. Визирам цената на кабела която са сложили. По принцип ХПНА можеш да пуснеш по какъвто и да е чифт жици. Само че опъването на каквато и да е усукана двойка е безмислено - пускаш 4 чифта вместо един. А цената на телефонния кабел е около 8-10 стотинки на метър ако не се лъжа.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: И аз съм в подобно положениенови [re: 4l]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано16.01.04 18:42



А-а-а-а сега те разбрах. А те искат да ме натоварят с 0.80 лв./метър......... Абе същата история като с колегата. Въобще не искам "сам да се вързвам", ама поне да не ми пробутват тия безумни разходи за инсталацията...........



Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: refract]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано17.01.04 11:13



10x

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема HPNA clientнови [re: Mитko]  
Автор HotGun ()
Публикувано19.01.04 11:56



Xmmm , i az takiva neshta chetoh in Internet za tova neshto HPNA , i dosta se popritesnjavah kak izobshto raboti taja rabota, i kyde e zaroveno kucheto, no nejse tyj kato njamashe smislena alternativa v kvartala se vyrzah i sega ne syjaljavam. Predi 1-2 meseca s malko nahalstvo i malko rychkane dokato si plashtah taksata se dobrah do edin ot sysadminite i ot razgovora s nego ostanah s vpechatlenie che sled prodyljitelni testove (i citiram dumite mu "i malko know-khow" ot syzdatelite na tehnologijata ...) sa mu namerili "cakata" i izobshto ne izglejdala taka "koshmarna" kato v nachaloto. Spored dumite mu pak shte citiram "... naprotiv edva li ima v Sofia mreja za kojato moje vyv vseki edin moment da se izvadjat po-podrobni statistiki za prenosnata sreda kolkoto v nashata mreja, i da se kaje kakyv e problema na vseki edin nash klient kojto se e obadil... pitaj njakoj svetnat LAN-jia kolko informacija moje da izvadi (kato izkluchim migashtata lampichka ;) ) ot switchovete kojto slagat po pytja do klienta , i zashto kato na horizonta se pojavjat oblaci , interneta izchezva ... " kraj na citata , kakto i da e za men e vajno kato tehen klient che ne mi spira internet-a, i vinagi e v normite za kojto sym si platil spored dogovora. A che klientite sa vinagi nedovolni tova e jasno, a i tova deto toja ili onija iskat sami da si opyvat kabelite si e napravo smeshno , vse edno da idesh na zybolekar i da mu kajesh , abe doktore ja ako moje s moite kleshti, ili daj az sam da si go izvadja , uchil sym malko za zybolekar i t.n. Za da ima red si ima pravila (dogovor, pisan ili ne pisan, priemash ili ne priemash) kojto se spazvat , ako ne ti haresva , next door ...



Тема Janny....az sam vinoven:(нови [re: HotGun]  
Автор Murphy (непознат )
Публикувано19.01.04 15:00



Ostanal sam s greshnoto vpechatlenie, che sam izpalnil ugovorkata ni otdavna, no sega razbiram, che takav adres ne e raboten!:( i saotvetnia custom account ne e pusnat!
Zvunni v ofisa na 9500215 i Sriada si on-line ako razbira se ne si nameril drugo reshenie mezhduvremenno.



Тема Къденови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано19.01.04 18:37



видя това, че не мога да го намеря нещо по страниците на БТК? Някакъв линк или инфо да дадеш?

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Къденови [re: KlD]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано19.01.04 20:42



Няма линк, защото услугата още се тества и не е пусната официално. Но според "добре информирани източници" цената ще е такава.

Митко



Тема Тованови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано20.01.04 11:33



се надявах и да кажеш :) Интересуваше ме само другите условия, парите - ясно... но ще чакам още и ще разчитам на "по-качественият" лан доставчик, който имам

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Herzog]  
Автор Sag (sinner)
Публикувано20.01.04 15:29



Тъпо, или не ти е толкова нужен интернет?

it's not a matter of you vs. me


Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Sag]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано20.01.04 16:46



А колко е "толкова"?
пак повтарям - въпроса е принципен!

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Herzog]  
Автор Дeнчo (диригент)
Публикувано21.01.04 13:08



Срамота викаш ....

Едно време (преди 5 години) ако знаеш как съм ги псувал dial-up доставчиците дето те одираха по 20+ лева инсталационна такса. Ама като станаха много доставчици на клона и инсталационните такси изведнъж изчезнаха, и странно защо, dial-up интернета от 2 лева на час стана стотинки.

Същата картинка е и сега, псувам наред такива като вас дето искат по 50 лева за един час работа да ми опънат няколко десетки метра UTP кабел от мрежовата ми карта до най-близкия им hub или switch. Егати надницата, аз за доста по-квалифицирана работа вземам по-малка от половината... И след това ти ограничават скоростта така, все едно че съм с модем на телефонна линия. Просто нямам думи.

Не ме четете и разбирайте с лошо. Аз съм редови user. Готов съм да плащам по 30-40 лева месечна такса, ако получавам насреща над 10 KB/s . Сигурно има добри доставчици които могат да задоволят изискванията ми без да ме одират с 50 лева в началото. Сигурно тези добри доставчици могат да имат що-годе интелигентна поддръжка. Не казвам че няма такива. Само че аз не мога да ги намеря.

хайде, със здраве, па дано някой хубав ден (дай боже да е по-скоро ) конкуренцията се засили



Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Дeнчo]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано21.01.04 14:24



При телефонния достъп, доставчикът не изгражда физическа инфраструктура за всеки клиент. Пак изгражда инфраструктура, но тя е споделена между примерно 50 или 100 потребителя. Затова инсталационната такса става излишна, просто защото е символична (примерно 5 лева). При кабелния достъп обаче не е така. За всеки клиент се изгражда негова лична инфраструктура, която не е без пари и която не може да се използва за нищо друго и от никой друг. Ако клиентът се откаже, всички тези материали се изхвърлят. Затова абонаментната такса няма как да не остане. БТК има 2 милиона абоната на фиксирани телефони и доста гъста инфраструктура и въпреки това за всеки фиксиран телефон се заплаща не малка инсталационна такса.

Пак повтарям - не правете сравнения със системи със споделен капацитет като телефонния достъп, мобилните телефони, дори и кабелните телевизии. В LAN/MAN мрежите т.нар. последна миля си е лична за всеки конкретен потребител и той няма как да не си я плати. Е, може да му се калкулира в месечната такса, но ще му е по-неизгодно, защото ще я плаща вечно.

Митко



Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Mитko]  
Автор Дeнчo (диригент)
Публикувано21.01.04 15:26



Не ми се обяснявай като стара мома, ако обичаш.

Много ясно че има разходи за опъването кабела по "последната миля". Ама аз, също както човека дето се пише доставчик и пусна настоящата тема, искам цената за инсталирането да е ориентирана спрямо разходите. Нещо ме кара да подозирам, че има и други (ваши клиенти) които са така... Защото знам каква е цената на UTP кабела на едро, и също така мога да се досетя каква е заплатата на човека дето ходи да опъва кабелите. И това че материалите се изхвърлят като се откаже клиента го разправяй на шапката ми, винаги може да се ползват отново.

Примера с БТК (смрадлив монополист) е доста лош. Нали именно вие доставчиците ревете БТК да ви дава разходоориентирани цени за структурата си. Що да не рева и аз като клиент да не плащам повече от това, което получавам? Извода си изскача сам - в момента повечето от доставчиците действат като (гадни и смрадливи) монополисти. И за съжаление, де факто доста често те са монополисти за някои райони.

Просто сме от двете страни на барикадата, не се засягай от това което пиша, позицията ти (и на колегите ти) ми е ясна. Няма нужда да ми сипеш обяснения. Не искам обяснения. Искам добра стока на добра цена, без уловки. Аз съм клиент и следователно съм прав. Щом в Западна Европа, USA, Далечния Изток (и къде ли още не) може да има Интернет на корем за $20-30/месец без инсталационна такса, значи и тук може. Там разходите на доставчиците не вярвам да са по-ниски от тук.

до скоро



Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Дeнчo]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано21.01.04 17:19



това че материалите се изхвърлят като се откаже клиента го разправяй на шапката ми, винаги може да се ползват отново.

Тук не си прав. Не съм виждал някой да си навива кабелите и да ги слага на друг, не вярвам и да видя. Нито пък аз като клиент бих се съгласил да ми сложат някакъв намачкан кабел, дето утре може да прекъсне.

Иначе за таксите съм съгласен, че обикновено са доста по-високи, отколокото са разходите. Цена над 50 лева в 90% от случаите е надута.

В младост имаше едни пичове, които не вземаха такса, а продаваха кабела според това колко метра е дълъг. И това е начин, но не знам дали е по-добър.



Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Дeнчo]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано21.01.04 17:27



Не ми се спори. Човек има избор - да разбира ситуацията и да се съобразява с нея или да не я разбира и да й се ядосва. Еднократните разходи за включване на нов клиент са 100-150 лв и няма никаква причина да спаднат съществено с увеличаване на броя на клиентите. Може би само цената за прекарване на оптика малко ще спадне, когато в даден квартал имаш 2000, а не 200 абоната. Може би пропускате факта, че при 100 клиента в квартал, само за оптика се плаща по 20 лв / клиент еднократно като инсталационна такса. Включването на нов клиент е значително по-сложен процес от "взимам чука и опъвам UTP-то" и в него участват много хора - кабелджии, администратор (за да пусне IP адрес), секретарка (за да обработи договора), документация (за паспортизация на мрежата - къде има суич, от къде взима сигнал, от къде взима ток, у кого са ключовете за помещението и т.н.), team leader (за да изготви графиците), счетоводител (за да опише касовите бележки и фактурите) и т.н. Всички тези хора освен заплати получават осигуровки, застраховки "живот" и "злополука", работно облекло (лято, зима, дъждобрани), индивидуални средства за защита (каски, колани и др., въпреки че не желаят да ги ползват), медицинско обслужване (в резултат от работата). Получават също и нормални условия за работа (пространство, инструменти, компютри, отопление и охлаждане, транспорт, охрана и др.), което също не е без пари. В целия този процес кабелът от кутията до клиента е най-малката грижа. Наистина най-малката.

Що се отнася до БТК, ние наистина искаме разходоориентирани цени, но това не означава, че цените на които тя продава на населението са високи, а напротив. На нас за една наета линия ни взима 250 лв, а за същото нещо (меден кабел от точка А до точка Б) от крайния потребител под формата на абонамент за телефонен пост взима 8 лева. Реалната цена е около 15-20 лв и ние искаме тя да взима по толкова от всички, а не ние да субсидираме разни баби и/или тийнейджърки. Разходоориентирани не означава непременно по-ниски, а означава правилно балансирани - което колкото си струва. По-ниската цена е също толкова вредна, колкото и по-високата.


Митко

P.S. И не ми дръж такъв тон - не си ми на нивото, за да можеш да си го позволиш.

Редактирано от Mитko на 21.01.04 17:32.



Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Mитko]  
Автор Дeнчo (диригент)
Публикувано21.01.04 19:02



Уважаеми г-н Ганчев,

Доколкото ми е известно, Вие (подобно на Вашия колега г-н Марковски) сам се натискате да бъдете "на всяка манджа мерудия". Във връзка с тази Ви дейност, моля Ви, не се стресирайте когато върху вас се оказва натиск - колкото и косвен да беше той в настоящия случай, вие сам си го изпросихте. Бъдете така добър да не ме поправяте дори и да греша - аз съм непоправим случай. Обяснения - потретвам - не ми трябват. Говорех си по принцип, а Вие сам се натресохте. А на нивото на администраторите, дето си мислят че без тях Земята ще спре да се върти, определено не съм и няма да бъда, така че тук сте прав (по изключение).

Приятна вечер



Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Дeнчo]  
Автор Frodo (непознат)
Публикувано21.01.04 20:21



"Щом в Западна Европа, USA, Далечния Изток (и къде ли още не) може да има Интернет на корем за $20-30/месец без инсталационна такса, значи и тук може. Там разходите на доставчиците не вярвам да са по-ниски от тук."

Хех почна се старата песен на нов глас - ти къде го видя това "без инсталационна такса"? А да забравяш случайно, че ние не сме САЩ(и къде ли още не) a сме БЪЛГАРИЯ и колкото и да ти е неприятно сме далече от която и да е стратегическа точа с високо качествен интернет(backbone).

п.с. ми то и телефоните в САЩ са без пари ама .... иди сега на митинг пред БТК и скандирай за по евтина телефония .... айде стига бе



Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Дeнчo]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано21.01.04 21:43



Както казах - не ми се спори. И не съм системен администратор.

Митко



Тема Re: неограничената обща култура...нови [re: Дeнчo]  
Автор xonix (ex-fen)
Публикувано22.01.04 14:45



съчетана с приказването ей така по принцип, когато става дума за конкретни неща може да изиграе много лоша шега на т.нар. "оратор".... ясно е че дървен философ като теб трудно може да бъде образован през клубовете на Дир.БГ, но все пак можеш да покажеш поне малко уважение към свършеното. може и да не е перфектно, но направеното от БОЛ никак не е малко. иначе си поредния набеден "критик" (става дума такъв, навлизащ в критическата). между другото нали знаеш каква е приликата между евнусите и критиците - и двамата знаят как, ама не могат...

Fear has killed more men than time


Тема Re: относно БОЛ ...нови [re: xonix]  
Автор Дeнчo (диригент)
Публикувано28.01.04 16:24



Изглежда циганката дето хвалеше БОЛ е умряла и те сами са тръгнали да се хвалят.

Ако си беше направил труда малко да обърнеш внимание на това което съм написал досега в тази тема щеше да забележиш, че не съм казал нито една лоша дума за БОЛ. Може да съм засегнал за малко г-н Димитър Ганчев, обаче той сам си го изпроси (освен това той прояви достатъчно тактичност да спре навреме). За доставчика БОЛ една дума не съм казал - нито добра, нито лоша.

Добре знам че в този клуб могат да се чуят основно хвалби за БОЛ. Мен това не ме засяга, чета постингите в този клуб много рядко. А преди да сипеш лични обвинения относно собствената ми персона вземи малко си припомни ученото през първите ти 7 години. И не заплашвай, в случая не си в добра позиция, и освен това е безпредметно.

Съжалявам, доста offtopic се получи.



Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Herzog]  
Автор Criminalnata (Linux rulezz)
Публикувано29.01.04 16:20



Posledno kude se namirash?:)))



Тема Re: Срамота колеги, срамота!:))нови [re: Criminalnata]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано29.01.04 18:12



Тунджа 26

По-добре безделник от колкото без празник!:))



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.