Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:15 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За инсталационните таксинови  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано24.12.03 15:34



Наскоро се оглеждах за някой доставчик който да препоръчам на една позната кака. След краткия оглед погледнах цените и видях че става дума за нещо нормално, та и пуснах няколко линка. Тя възмутено ми отговори че било безумно скъпо. Заглеждайки се малко по-внимателно установих че инсталационната такса плюс таксата за първия месец отиват доста над 100 лева. Тъй като аз предлагам (а и фирмата в която работя) цени от порядъка на 35 лева за пускане се зачудих кой колко взема и защо? Все пак пускането на един клиен струва от порядъка на 50-60 кинта, като разходи за труд и материали. А нашата работа е да печелим от доставка на интернет, а не от опъване на кабели....

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: За инсталационните таксинови [re: 4l]  
Автор KAKTУC (непознат)
Публикувано24.12.03 17:07



Според мен инст. такса зависи и от квартала: дали е с жилищни блокове или къщи
Ако е с блокове от 1 суич може да захраниш и 5 клиента, докато при квартал с къщи на суич се падат по 2-3 максимум и е нормално да имаш клиент на 80-100м от суича. Също така и в повечето случаи се налага фтп-то да е с носещо въже ... А сега ти ми кажи, дали е нормално инст. такса да е същата както в квартал дето от блок до блок разстоянието е 20-30м ...
Относно твоята позната: ако си е избрала тарифа 60лв. и инст. такса 40лв + мрежова карта защо се учудва, че първоначално ще плати повече от 100лв ???
По-важно е след това колко ще плаща на месец ...



Тема Re: За инсталационните таксинови [re: KAKTУC]  
Автор !Oдpи (истината)
Публикувано24.12.03 19:20



Отново няма да си цитирам името на доставчика само ще кажа:
Нямам инсталционна такса, предплащам си само последния месец.
Но като гледам при повечето доставчици не е така...

"Нека се подчиняват тези, които не умеят да управляват"


Тема Re: За инсталационните таксинови [re: !Oдpи]  
Автор Kartoff (Lamer !!!)
Публикувано24.12.03 19:56



Chstno kazano ne e bash taka... Materialite, Switchovete i truda na choveka ne sa bezplatni !!! V nachaloto vinagi neshtata se pravqt byrzo i nikoga ne moje eventualnata pechalba ot dostavka na internet da pokrie razhodite po okabelqvane na ne malko na broi hora puk bilo te i v blokove... E veche ako firmata e po golqma i moje da si pozvoli da zadeli sredstva za tova i da ne vzima Install Fee togava e drugo.... NO ne biva da smesvame neshtata !!!

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!!Kolkoto Poveche - Tolkova Po-Veche !!!


Тема Re: За инсталационните таксинови [re: 4l]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано25.12.03 00:46



Пазарът определя какви такси да има и какви да няма. Забележи - казвам "пазарът", а не "потребителите", защото това са две съвсем различни неща. Всеки човек би желал да плати по-малко и да получи повече, затова въпросът не е дали на твоята позната 100 лева й се струват много или малко. Въпросите са два - дали може да ги даде и дали си заслужава да го направи. Според мен отговорът на първия въпрос е твърдо да, може да ги даде. Всеки, който има компютър и нужда от Интернет, не е социално слаб и има 100 лв. Следователно остава само да прецени дали си заслужава. В някои случаи вероятно си заслужава, а в други - не.

Митко



Тема Re: За инсталационните таксинови [re: KAKTУC]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано25.12.03 11:24



Ставаше дума за тарифа в рамките на 30 лева.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: Едно от основните предимства,нови [re: Mитko]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано25.12.03 11:36



които доставчиците изтъкват в полза на LAN-a е "Не плащате за скъп кабелен модем". Струва ми се тъпо да печелиш точно от това. Наистина един клиент който плаща по 20 лева на месец си изплаща окабелването за половин година или повече, но след това пак си на печалба. Хората които се опитват да си избият парите още при връзването на даден клиент ми правят лошо впечатление - може би си мислят че клента няма да се задържи при тях достатъчно дълго за да почнат да печелят от него. А и според мен човек като си преценява разходите си прави сметката че вместо да плати 100 лева за прокарването на жицата и после по 20 на месец може да плати 30 лева и после по 30 на месец. Аз поне така бих направил.
П.С. Не съм много сигурен дали бих отделил 100-тина лева за инсталация. Ако не работех това което работя може би, ама иначе... Не си струва.
П.П.С. Весели празници и честит имен ден на тези които празнуват днес.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: За инсталационните таксинови [re: 4l]  
Автор Питъp (спермобластер)
Публикувано25.12.03 12:23



според мен ще стане както беше преди с кабелните телевизий когато тръгваха преди години
в началото имаха някакви безумно високи такси включване, но като разшириха мрежите си, покриха големи райони, появиха се конкуренти и т.н.
при повечето такса включване изчезна
така мисля че ще стане след някакво известно време и с повечето ЛАНаджии



Тема Да помислим заеднонови [re: 4l]  
Автор Cтapaтa kpимka (непознат )
Публикувано25.12.03 14:28



Хайде да помислим - тъй като ти работиш в доставчик, защо не си й предложил вашите услуги?

Или не, по-добре да помислим за нещо друго - какво включва една инсталационна такса?

Труд, материали и време.

Аз съм ползвал услуги на фирми, които не са ценили някое от тези три неща. Вече не ги ползвам, защото или фалираха, или просто бяха изкупени.

Ти пишеш, че за "инсталационната такса плюс таксата за първия месец отиват доста над 100 лева", но после измяташ нещата. От една страна според теб "пускането на един клиен струва от порядъка на 50-60 кинта, като разходи за труд и материали.", но от друга не казваш каква услуга ползва - за 20, 30, 40 или повече лева на месец. Не казваш и къде живее, за да може да се прецени дали наистина пускането й няма да е по-скъпо от "обичайното" 50-60 лева. Аз ползвам фирма, която на един клиент е взела инсталационна такса от 45 лева с ДДС, а на друг - доста повече, защото до него трябваше да минават с два специално инсталирани за него суичове. Ако искаш да ми кажеш, че твоята фирма ще инвестира около 200 лв, за да хване клиент, от който ще взима по 20 лева на месец, това ще рече, че ще го спонсорирате не с 10 месеца, както наивно се твърди, а със значително повече. Защото 20 лева на месец за Интернет не е равно на получаване на парите за хардуера. От тези 20 лева печалбата я има 5 лева, я не. Следователно трябва да ви плаща 40 месеца, за да избиете разходите по хардуера. Всичко друго е безмислени приказки за това кой от какво трябва да печели. Печалбата в един бизнес не може да се получава за сметка на инвестициите. Ако пускаш всеки потребител без инсталационна такса, след няколко месеца ще спуснеш кепенците на фирмата си.



Тема Re: Да помислим заеднонови [re: Cтapaтa kpимka]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано25.12.03 16:39



Не съ и предложил услугите си поради ред причини. Основната е че физически ще ми е почти невъзможно. Докато на въпроса дали бих инвестирал 200 лева в пускането на един клиент, отговора е положителен. Опита показва че рядко един клиент идва сам. Т.Е. ако трябва да наковеш два суича за да пуснеш някой клиент верояността в района на тези два суича да се окажат още 5-10 клиента е достатъчно висока.
Ако пускаш всеки потребител без инсталационна такса, след няколко месеца ще спуснеш кепенците на фирмата си.

Със това съвсем не съм съгласен. Ако имаш възможността да си позволиш подобна инвестиция не само че няма да хлопнеш кепенците, ами и ще дръпнеш много яко напред. Най вече поради големия брой клиенти който ще привлечеш. Стига услугата която предлагаш да е на ниво де.
Интересно ми е дали г-н Ганчев ще сподели някаква статистика за новозакачените им клиенти, или поне съотношението спрямо брой нови клиенти за единица време преди и след като махнаха таксата за връзване в центъра.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.