Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моля ви,помогнете ми с съвет [otkacham]  
Автор Шeмeт (непознат )
Публикувано12.12.03 23:06



Значи имам LAN към Сентрум Груп и почти година ползвам услугите им без никакви ядове и бавни връзки,на неограничен достъп съм при 64kb при чужди сайтове и неограничена скорост на бг сайтове които ми бяха като тегля филм или mp3 скороста ми е около между 90-250 kb/sek което не е никак лошо:) но проблема е че в последните две седмици трафика ми падна на 7-9 kb/sek колкото когато бях към цифров тел. забелязах че когато тегля файл от определени сайтове ми изписва: (Превишавате максимално разрешените 15 едновременни връзки към сървъра) при положение че само на едно място стоя към дадения сайт.Ще съм ви много благодарен дали и други не са ми взели IP адреса и те да влизат и затова да ми е бавна връзката и ако е така какво да правя? ЩЕ ЧЕРПЯ




Тема Re: Моля ви,помогнете ми с съвет [otkacham]нови [re: Шeмeт]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано13.12.03 10:56



Споко!
Не са ти взели адреса. Скоростта можеш да я дискутираш с доставчика ти, тя зависи изцяло от него и от кабелната мрежа. Ако си с ИП адрес тип 192.168.х.х или 10.х.х.х е напълно нормално да ти излиза надписа за надвишения брой сесии.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: Моля ви,помогнете ми с съвет [otkacham]нови [re: 4l]  
Автор Шeмeт (непознат )
Публикувано13.12.03 13:32



Наистина ми изписва ип-то с 192.... и т.н и какво трябва да направя да се прехвърля на друг ип-адрес и трафик или..? и как така за 1 год не съм имал този проблем и изведнъж стана 100x мерси за инфото



Тема Re: Моля ви,помогнете ми с съвет [otkacham]нови [re: Шeмeт]  
Автор Data.BG (непознат )
Публикувано17.12.03 15:57



Нека приложа едно обяснение, не искам да се ангажирам с изчерпателност по въпроса но нещата стояат по следния начин -
Най-вероятно доставчика ти разполага с ограничен ресур IP адреси /например 64/ а в квартали има варзани 100 клиента, като се има в предвид, че полоеината от адресите се ползват от доставчика за системни нужди - то означава че един IP адрес се ползва от 3-4 клиента едновременно. Почти всички free зони имат ограничение на брой сесии от един IP адрес, така че ако ти нямаш отворени повече сесии това не означава, че другите клиенти които ползват в този момент не надвишават този лимит. В началото на развитие на мрежата е имало по малко клиенти и най-вероятно само един потребител е излизал от 1 IP адрес ....
Мисля че така нештата стават доста ясни




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.