Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:24 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема БТК променя цените на телефонния достъп за ISP  
Автор Beни Mapkoвckи (кандидат-кмет)
Публикувано21.11.03 21:28



Както ще видите по-долу от съобщение в "Сега", БТК отново е възприела способ, с който ще удари dialup достъпа на всички доставчици, с изключение на своя собствен. След 1-ви декември за достъп до ВСЕКИ ISP потребителят ще плаща на време, ОСВЕН ако се връзва към телефон за достъп на самата БТК.

Специални цени се въвеждат за Интернет-достъп от аналогов телефон за селищата с над 10 000 жители. Ако телефонът за достъп до Интернет е в същото селище и БТК е сключила договор с доставчика му, потребителите ще плащат по 1 импулс на всеки 10 минути през деня и на всеки 14 минути през нощта. Сега колкото и продължително да се стои в Интернет, това струва на собствениците на аналогови постове 1 импулс. Цифровите абонати плащат Интернет-достъпа при таксуване на импулси според продължителността на свързването.
Ако БТК е доставчикът на Интернет чрез националния си телефон 0134, цените за връзка от аналогов телефон си остават същите. Потребителят плаща 1 импулс независимо колко време е в мрежата




Тема Re: БТК променя цените на телефонния достъп за ISPнови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор ^Kj^TRN (Surecom)
Публикувано21.11.03 22:44



бухаххаха... ще умрат и те. I HOPE SO!

The Real Net - The Real Internet Provider



Тема Re: БТК променя цените на телефонния достъп за ISPнови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор Balien ("(-.-)")
Публикувано23.11.03 21:40



Ако БТК е доставчикът на Интернет чрез националния си телефон 0134, цените за връзка от аналогов телефон си остават същите.

Това просто не е вярно :
Потребителят плаща 1 импулс независимо колко време е в мрежата

Освен ако не са го променили сега. До сега се плащаше като нормален цифров разговор 1 импул на 5 мин ако не се лъжа.



Тема Re: БТК променя цените на телефонния достъп за ISPнови [re: Balien]  
Автор ^Kj^TRN (Surecom)
Публикувано23.11.03 23:03



лъжеш се.. телефоните 0134 са с специално таксуване. например 0134200/0134400(не помня ве4е) с randoom username i password ти е 1 импулс на 4 минути.

The Real Net - The Real Internet Provider



Тема Re: БТК променя цените на телефонния достъп за ISPнови [re: ^Kj^TRN]  
Автор Balien ("(-.-)")
Публикувано25.11.03 09:23



ами именно, следователно това НЕ е вярно

"Ако БТК е доставчикът на Интернет чрез националния си телефон 0134, цените за връзка от аналогов телефон си остават същите. Потребителят плаща 1 импулс независимо колко време е в мрежата"



Тема Re: БТК променя цените на телефонния достъп за ISPнови [re: Balien]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано25.11.03 11:36



"Ако БТК е доставчикът на Интернет чрез националния си телефон 0134, цените за връзка от аналогов телефон си остават същите"

До тук е вярно.

Митко



Тема Все си мисля,нови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано01.12.03 15:24



че това трябваше да го каже г-н Марковски, а не ти... Говори зле и за двама ви :)

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Все си мисля,нови [re: KlD]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано01.12.03 22:02



Защо, какъв е проблемът? Пък и Вени не е в България.

Митко



Тема ...нови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано05.12.03 17:45



Можел е да пусне мнение, можел е и сам да си поправи грешката (която ти поправяш). Имах предвид, че говори зле и за двама ви, защото:
1 - излиза, че той има себе си за човек, безгрешен, който не признава грешките си, били те реални или не.
2 - за теб, защото поправяйки го него излиза, че все едно (сори за израза) му лижеш Г-то
3 - Без лоши чувства, специално теб имам за сериозен човек.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: ...нови [re: KlD]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано05.12.03 18:53



Не знам как четеш - отгоре надолу или отдолу нагоре, но Вени започва писмото си така:

Както ще видите по-долу от съобщение в "Сега"

Курсивът по-надолу е цитат от вестник "Сега" и именно този текст поправям, а не казаното от Вени, тъй-като той всъщност нищо не е казал. Но дори да ми се наложи да го поправям, не виждам никакъв проблем. Чувствам се достатъчно уверен, за да поправям когото си искам, ако сметна това за нужно.

Всъщност аз трябваше да го поправя много повече, но ме мързеше. Истината е, че БТК тихомълком извъртя един номер на всички провайдери - говорейки само за 0134, без да дописва останалите цифри, заблуди всички, че става дума за 0134100. Говорейки само за аналоговите абонати, заблуди всички, че междувременно е въвела различно таксуване (по-евтино) и за цифровите, но САМО ако ползват нейния друг телефон 0134111. И докато 0134100 е предоставен за ползване и от другите доставчици, а за различното таксуване на аналоговите телефони всички ние получихме съответните договори (и следователно сме равнопоставени), то за въвеждането на 0134111 не благоволиха да уведомят никого. Получава се така, че всеки ДОМАШЕН абонат с ЦИФРОВ телефон ще заплаща с 48 стотинки на час по-скъпо, ако ползва който и да е друг телефон в държавата, различен от 0134111. Тази разлика няма как да се компенсира от Интернет доставчиците, тъй-като цената на достъпа до Интернет е по-ниска от 48 стотинки и обикновено е между 20 и 30 ст. Т.е. за да са конкурентноспособни, доставчиците ще трябва да плащат на клиентите си по около 30 стотинки на час. До два-три месеца всички потребители ще са го разбрали и сбогом на dialup достъпа.

До преди една-две години това щеше да ме амбицира да съдя някого. Но сега, както виждаш, ме мързи дори да го обясня. След случката с Битекс и неадекватното поведение на Интернет асоциацията, меракът да вадим кестените от огъня някак ни се изпари ... Който не е знаел, че идва краят на dialup достъпа, или който се е смята за по-компетентен в тези неща и от години драпа да ни измести с цената на какви ли не мизерии, той да му мисли как да си спаси бизнеса (и този на другите), защото такъв вече НЯМА.

Митко

Редактирано от Mитko на 05.12.03 19:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.