Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Айде +1 за Форинови [re: 4l]  
Автор Balien ("(-.-)")
Публикувано23.11.03 21:20



И аз съм за Фори...




Тема Едва ли ще искатнови [re: Cтapaтa kpимka]  
Автор Balien ("(-.-)")
Публикувано23.11.03 21:25



Лично мнение :

Съгласен съм с теб но,
не мисля, че някой от тях ще иска.

Нека си кажат без бой



Тема Re: Nov moderatorнови [re: Delwin-]  
Автор LAN-CHO (Mr.)
Публикувано25.11.03 23:26



нека бъде Фори от всички пристрастни той е "най-безпристрастен"

Бъди това което искаш да бъдеш!!!

Редактирано от LAN-CHO на 25.11.03 23:28.



Тема So what?нови [re: Delwin-]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано19.12.03 23:35



Sorry, propusnah dosta...............koj e moderator sega?
Microsoft Certified Clicker

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: So they f***ed you!нови [re: Herzog]  
Автор Offline (®)
Публикувано20.12.03 04:59



Как кой? Някой трети ще да бъде. Виж само какво става по другите "клубове", да вземем за пример случаят с "Шоуто на Слави" - според правилата на администраторката там народа си проведе гласуване, избра си модератор, но администраторката промени правилата в движение (които всъщност никога не са съществували и никога няма да съществуват), на практика смени правилата на играта по времето на нейното провеждане, излъга само 5-6 пъти, след което в крайна сметка по тоталитарния способ си назначи някакъв никому неизвестен "парашутист" за модератор/цензор, когото клуба не познава. Всичко е лъжа и измама, не си правете илюзията. Не случайно пък и клубът "Въпроси и помощ" е предложен за преименуване във "Въпроси и триене", защото всички неудобни въпроси (а "незнайно" защо те всичките са неудобни) остават без отговор и се трият от няколко официални и неофициални субекта. Същото е положението и в много други клубове, не знам дали тук му е мястото да обяснявам, но също мога да дам пример с един друг клуб, където модератор си беше избран редовно, всички участници бяха доволни от него, но администраторката го махна, след което в клуба настана хаос, който нямаше кой да оправи, а тя не си направи труда да отговори на нито една "бележка", email или съобщение. Хора, ще ви го кажа направо, тук се ебават с вас. Достатъчно свестни хора трябва да има измежду вас, направете едни нормални форуми за БГ потребителите и разкарайте тоя отходен канал. Софтуерът е това, от което зависи дали форумът ще се хареса, за съжаление съм виждал много готови форуми, но в сравнение с този те са бавни и с по-малко възможности, повечето са и на английски, да не говорим, че просто не може да се вкарат 450 форума в тях. Който направи нов софтуер, той ще спечели. От отдавна съм в Интеренета и мога да дам немалко ценни съвети, ако някой се интересува може да се обади. Омръзна ми хора с комунистическо мислене да управляват всичко в тая държава, че и най-големия публичен форум на всичкото отгоре и да го манипулират по старите методи.



Тема Re: So they f***ed you!нови [re: Offline]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано20.12.03 09:03



В отговор на:

Софтуерът е това, от което зависи дали форумът ще се хареса, за съжаление съм виждал много готови форуми, но в сравнение с този те са бавни и с по-малко възможности, повечето са и на английски, да не говорим, че просто не може да се вкарат 450 форума в тях.



Dir.bg исползват леко променена версия на wwwthreads ако не се лъжа. Преди много много години исползваха phorum. Целия проблем идва от огромното количеттво заявки. При едно нормално натоварване - 2 до 5 хиляди хита на ден, каквото и да сложиш, дали ще е phpbb, invision board, или ако щеш shnitz forums, всичко ще работи на 6.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: So they f***ed you!нови [re: 4l]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано20.12.03 11:12



Целият проблем на сравнителното тромавата работа clubs.dir.bg идва от доста калпавият софтуер, а не от количеството заявки. Скриптът е написан така, че всяка една икона, т.е. всеки един отговор в дадена тема, предизвиква отделна сесия до mysql сървъра. Дори не просто отделно query, а цяла нова сесия (с оторизаия на потребителя, отваряне на базата и т.н). Това означава, че функцията на натоварването е квадратна, а не линейна. Т.е. двойно по-голяма тема предизвиква 4 пъти повече заявки, защото за прочитането на едно съобщение се отварят и останалите. А 100 пъти по-голяма тема (със 100 отговора), предизвиква 10000 заявки докато я прочетеш. Просто когато му е било времето да се избира платформа, тази явно не е била изследвана за scalability. Едно време bottleneck беше само скоростта на процесора и нещата се решаваха с ъпгрейд на машината, слагането на втори процесор и т.н. Но в днешно време се работи на ръба на възможностите на целия хардуер - от скоростта на харддиска чак до производителността на PCI шината, така че е време да се обръща повече внимание и на ефективността на софтуера. Ако в новата версия на mysql не бяха въвели кеширане, форумът вече щеше да е закрит поради неизползваемост. В това отношение phorum бе по-добър, той поне е линеен.

Но това е отделна тема, която няма нищо общо с модератора.

Митко



Тема Re: So what?нови [re: Herzog]  
Автор ^Kj^TRN (Surecom)
Публикувано20.12.03 20:30



Herzog отдавна не те бях виждал, радвам се че се върна

The Real Net - The Real Internet Provider



Тема Re: So they f***ed you!нови [re: Mитko]  
Автор coder (непознат )
Публикувано21.12.03 02:20



Предлагам безплатна оптимизация на кода на форума, защото ми писна да чакам да зареждам страници от clubs.dir.bg

freeoffice@mailbg.com



Тема Re: So they f***ed you!нови [re: 4l]  
Автор Offline (®)
Публикувано21.12.03 11:09



Смесваме два въпроса. Единият проблем тук е свързан с администрирането на форума, модераторите, некадърния менажмент изобщо, откъдето идва голяма част от недоволството, а другия е техническата страна - бавно зареждане, сривове и т.н., което е другия източник на недоволство. За мен първият е много по-основателен, като го казвам съзнавайки колко много е основателен втория. За хакването на форума въпросът е отделен. Може би въпросът е в дупка в сигурността на старата версия, която се използва тук. След многобройни опити от моя страна за решаване и на трите изброени по-горе въпроси, "администрацията" на дир.бг реагира с магарешко мълчание и инат.

Изводът е един - нужни са нови форуми.
Относно техническата страна, мисля, че wwwthreads е най-доброто, а след него поставям invision, но не съм специалист. Говорейки за скоростта, има форуми, напр. vBulletin, който не се зареждат кой знае колко бавно, но на по-бавни компютри е ужас самото разглеждане на страниците - скролване и отваряне на нови прозорци и т.н. За мен колкото по-опростена е страницата - толкова по-добре. Но платформата е техническата страна на въпроса, а има и друга страна - организационна. Защото тук има 450 различни форума, колкото и да не ви се вярва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.