Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Vupros Kum LAN Dostavchicite i ne samo...нови  
Автор Kartoff ((Lamer)xa xa xa)
Публикувано09.10.03 23:53



Ta znachi iskam da pitam KOI KAK VLACHI NETA ??? Po kakav nachin s kakvo oborudvane prez Wireless ili prez optika ??? Razchitam na tochni otgovori ot vasha strana zashtoto tova e vuv vasha polza :)))

Ot druga strana ochakvam otgovori i ot USERITE da kajat dali vsushnost znaqt sus sigurnost tehniq dostavchik kakvo im predlaga i dali to e tova za koeto si plashtat...

Vse pak i 1 mnenie ot mene: Ne mislq che nqkoi koito zima neta po bezjichen put e seriozen ( Zasegnatite molq da me izvinqt )
Vse pak ne se i samnqvam che nqkoi shte zapochne s obqsneniqta kakvo moje Wirelesa i t.n.... NO TE ZA MEN ZA BEZPOCHVENI !!! Poradi prostata prichina che dosega sam vidql na mnogo mesta kakvo stava...

Aide stiga vi tolkova zasega :)))

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!!Kolkoto Poveche - Tolkova Po-Veche !!!


Тема Re: Vupros Kum LAN Dostavchicite i ne samo...нови [re: Kartoff]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано10.10.03 10:00



Какво съм видял аз:

1/3 евтини ограничени аналогови линии с xDSL Bridge модеми овърклкокнати до 2,3Мбпс по дебели съдинителни кабели със съдействитето на някой служители на БТК :)

1/3 алтернативни МАН мрежи на кабелни оператори с CTCUnion Ethernet конвертори - requires restart :) (те си знаят)

останалите вероятно го возят безжично....



Тема Re: Vupros Kum LAN Dostavchicite i ne samo...нови [re: Ahab]  
Автор WlSP (WISP)
Публикувано10.10.03 10:53



Абе човече, нищо лично, ама ти май нещо не си в крак с времето? Какви CTCUnion, какви рестарти?

Колкото до въпроса на Kartoff - всички са на оптика, приятелю, предполагам, че и ти току-що си минал и затова пускаш тоя пост. Wireless-а е временно решение (е, за крайни клиенти си е ОК), докато захапеш. Има и истински wireless-и, предназначени за опорни трасета, но са много кинти...



Тема Re: Vupros Kum LAN Dostavchicite i ne samo...нови [re: WlSP]  
Автор Kartoff ((Lamer)xa xa xa)
Публикувано11.10.03 03:37



Ami dobre bih kazal :) Neshto ne razbrah tochno kakvo imash predvid s tova 1/3 tuk 1/3 tam no se nadqvam da mi kajesh posle :)

A za otgovora na WISP moga da kaja che sled kato nqkoi koito e zalojil v imeto si Wireless ISP e saglasen s men znachi mai vsichko vurvi vuv vqrnata posoka :))

Az sushto mislq che mai 1 antena moje donqkude da zadovoli 1 ili 2 useri no ne poveche...

Inache imam nqkoi drugi idei za tova kak da produljavame na tam s razvitieto no shte pochakam oshte izvesten broi otgovori i shte vidim togava :)))

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!!Kolkoto Poveche - Tolkova Po-Veche !!!


Тема Re: Vupros Kum LAN Dostavchicite i ne samo...нови [re: WlSP]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано11.10.03 12:56



Вчера мерих връзка в сграда в центъра на София.
В мазето и имаше шакф с оптика. Конверторите бяха точно CTCU, но наредени в някакво шаси с общо захранване.

След като аз съм назад ти ми кажи какво ползват "модерните" в момента.



Тема ...нови [re: Kartoff]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.10.03 17:01



До колкото знам при мен (Люлин 5) ползват оптика (не знам от къде точно и не знам какъв капацитет). Това са два от трите доставчика които знам там... След оптичната точка всичко тръгва по УТП (не знам дали е един вид УТП-то или са няколко вида) до лан картата ми.

П.С. Забравих да кажа, че един от ИСП-тата ползва скрита (подземна) инсталация на БТК да си прокара кабелите (аз съм към тях), а другите две ползват въздушните трасета...

В тоя ред на мисли, да питам нещо, белким няко може да ми отговори:
Докато работя в интернет (игри, браузване и т.н.) интернета нещо нацепва и в един момент ми се разпада. Понякога трябва да си рестартирам РС-то за да се оправи проблема, понякога не. Дали има вероятност да е от вирус, заради ЛАН картата или заради самият доставчик (някой суич, или централно)? Казаха ми, че нещо ДНС-ите се бъзикали нещо, но нищо конкретно...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Редактирано от KlD на 11.10.03 17:04.



Тема Re: Vupros Kum LAN Dostavchicite i ne samo...нови [re: Kartoff]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано11.10.03 21:15



ami az sum v razsadnika i na6iq dostav4ik su6to e na optika i za sega neta e stabilen i polu4avam tova za koeto sum platil, a ponqkoga i pove4e ne iskam da pravq reklami i za tva ne spomenavam koi ni dava neta i otkade go zima



Тема Re: Vupros Kum LAN Dostavchicite i ne samo...нови [re: Kartoff]  
Автор WlSP (WISP)
Публикувано12.10.03 21:49



"A za otgovora na WISP moga da kaja che sled kato nqkoi koito e zalojil v imeto si Wireless ISP e saglasen s men znachi mai vsichko vurvi vuv vqrnata posoka :))"

Wireless ISP - да, но да го возя до мене на wireless... е това даже и като временно решение не съм го ползвал.



Тема Re: Vupros Kum LAN Dostavchicite i ne samo...нови [re: someone]  
АвторBezdelnik (Нерегистриран)
Публикувано13.10.03 11:11



Neznam za drygite kvartali,no v j.k. Iztok ot nqkolko meseca doide nova firma.
E naistina imaha malki problemi s vunshniq net ,no veche se opraviha:))Kupiha si satelit momchetata i veche si kupuvat neta ot chujbina.Imat si dve optiki i t.n.Az lichno sum prekaleno dovolen i s kef im prava reklama zashtoto lichno az imah nujda ot tochno tqhniq internet .Koito e po Iztok da razgleda -----> www.bglan.biz



Тема Re: ...нови [re: KlD]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано13.10.03 14:40



Възможностите са няколко:
1. Забива ти лан картата. Решение - купуваш си нещо читаво - в момента има интели и 3цом-и по десетина лева.
2. Проблеми по кабелната мрежа - тук там забива някой суич и докато т се рестартира компютъра той се/го оправят. Решение - обаждаш се на съпорта и им казваш да проверят дали и други на твоя суич имат проблеми.
3. Забива конкретно твоя порт на суича. Пробвай като се случи проблема да извадиш и вкараш ЛАН кабела. Решение - или си сменяш ЛАН картата или врънкаш доставчика да смени суича.
4. Глобален проблем с нет-а. Решение - освен да си смениш доставчика друъго май няма

Надеждата умира последна...
Но все пак умира



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.