Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Разширение мрежите на дадено ИСПнови [re: Delwin-]  
Автор TPECKATA (разболяващ)
Публикувано08.10.03 18:23



От гледна точка на потребителя:

1. Добре е да има информация от кои доставчици (LAN, Wireless, DSL) може да избере в даден район.

2. Добре е да има мнения на потребители на съответния доставчик. Положителни и отрицателни. Ето аз например (zlatin_zlatev@intech.bg) за момента съм доволен от Интех/Коел. Макар и да не са особено известни извън Младост. (Ако като модератор прецениш, че това да рекламираш доставчика си е непозволено, изтрии предните две изречения)

3. Потребителите на интернет са с различна техническа култура - има хора за които компютъра е начин на живот, има хора които искат да си проверяват електронната поща и питат как да го правят. От тази гледна точка е добре да се публикуват както кратки данни - примерно - "БОЛ.БГ изгради опорна LAN мрежа в квартал Младост 3, която има взъможност да обхване целият квартал. Свързването към нея става до три работни дни. За повече информация за различните абонаментни планове моля вижте нашият уеб-адрес или се свържете с нас на sales@bol.bg" (обявата е примерна)
Така и по-подробни - но по-подробните данни могат да бъдат и на сайта на съответния доставчик.

От гледна точка на доставчика ми е трудно да преценя. Но не би трябвало да се страхувате от конкурентите си нали? Или греша?

"— Треска те хваща, а? — шепнеше тихо, с подмигване бай Ганьо"
БАЙ ГАНЬО СЕ ВЪРНА ОТ ЕВРОПА


Тема Пропуснах да кажанови [re: zlatin_zlatev@intech]  
Автор TPECKATA (разболяващ)
Публикувано08.10.03 18:30



че сайта, който би следвало да обясни защо не мога да изпращам от hotmail към bol.bg, би трябвало да бъде хостван от bol.bg (в смисъл не си записах адреса, но си беше на вашия домейн)

"— Треска те хваща, а? — шепнеше тихо, с подмигване бай Ганьо"
БАЙ ГАНЬО СЕ ВЪРНА ОТ ЕВРОПА


Тема абе ти да не си смотан?нови [re: Mитko]  
Авторtt (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 18:41



мислех си, че това е технически форум, а не арена за комплексари.
нямам нищо против бол.бг, но ми писна да чета дългите ти обяснителни постинги, колко велика фирма е бол.

между др. бол няма ли си форум където да се изявяваш ?


... и да не излезе, че те гоня и т.н. просто споделям желанието си да чета техническа информация . . . .



Тема Re: Равноправие?нови [re: Mитko]  
Автор Balien ("(-.-)")
Публикувано09.10.03 16:42



/оф топик
Не мога да се съглася че качеството на наетата линия е по добро от това на ЛАН-а. Един добре направен ЛАН би трябвало да е много по : надежден, скалируем, качествен от една наета линия.

И за двете важи правилото : Колкото по дълго толкова по зле !
/оф топик

Тези работи ЛАН доставчиците да си ги обявяват на уеб страницата.
Тук не е място за реклама.


Редактирано от Balien на 09.10.03 16:47.



Тема Re: Равноправие?нови [re: Balien]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано10.10.03 09:53



/супер оф топик

Наетата линия е най-надеждния и качествен пренос в София. Но струва много пари/месечно. Само МАН-а на БТК е по-добър от нея като цена/качество.

Всеки ден пускам цифрови и аналогови линии от единия до другия край на София - разстоянието не е проблем. W5 - меден чифт- цифрова релейка - СТМ - MUX на V35 беше последното изпълнение. И това се следи за прекъсвания. А за ЛАН-а не.
Наблюдението на мрежата е дублирано - гледат я НЦУМ и колегите в СТТС едновременно. Имаме дежурни от 8:00 до 22:00 + събота и неделя на повикване. Всичко по реноса мога да го оправя до 2 часа макс ако имам уреди в колата, а не слизам до службата за да ги взимам.

Колкото по-малко хора в поддръжката- толкова по-зле според мен.
//супер оф топик



Тема Re: Равноправие?нови [re: Ahab]  
Автор WlSP (WISP)
Публикувано10.10.03 10:34



/хипер офтопик

Извинявам се, че се намесвам, но сигурно и колегите ще ме подкрепят, обаче изобщо не съм съгласен! Който е минал през етапа наета линия от БТК, знае за какво става въпрос. Само пример: Линията пада някъде на обяд; дълго време изобщо не получавам информация какъв е проблема, само "работи се"; късно след обяд поддръжката на БТК обявява победоносно, че проблема е отстранен, обаче по тая линия няма никой; започва се едно лудо звънене нагоре-надолу по централи и репартитори и нищо - дежурният техник в БТК отново заявява, че за него линията е ОК; междувременно ние хвърчим нагоре надолу с модеми и правим проби (да не се е скапал модема?), клиентите силно започват да негодуват; късно вечерта дежурният отново заявява, че всичко е наред и "е-е-е вие може да искате и десет мегабита да пускате по тая линия, ама не става - ние гарантираме 9600 бита...", аз вече съм сигурен, че са ни забили по някаква линия, която става само за телефони (силно зашумена), започвам да търся връзки; още по-късно вечерта вече са се обадили отук-оттам, но е късно - остава за утре; на сутринта вече са се задействали и колежките от редовната смяна учтиво ме уведомяват, че линията се пренасочва по друго трасе, че старата е била наводнена, а тази която са ми пуснали минавала покрай високоволтови кабели; рано след обед линията най-после тръгва (над 24 часа), естествено с по-лоши параметри (по-дълго трасе) и по-ниска скорост; компенсираме клиентите с един ден за наша сметка и много се извиняваме... Та, толокова за "най-надеждния и качествен пренос..." Ако ще и 100 000 души поддръжка да има, като няма интерес и организация, все си е тая.
//хипер офтопик

Колкото до същинската тема на разговор - аз нямам нищо против колегите да обявяват докъде са я докарали, но само във вид на обикновено съобщение, например "Еди-коя-си фирма има вече покритие и в........". Ще бъде полезна информация и за потенциалните клиенти, и за конкурентите.
Постове от рода "Аз съм клиент на ... и съм супер доволен. Имат вече покритие във ... и телефоните им са ..." предлагам да се трият.



Тема Re: абе ти да не си смотан?нови [re: tt]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.10.03 16:41



Мен определено ме интересува за колко време едно ИСП би могла да реши проблемите, които са възмикнали! Така сам си правя изводите за съпорта им! Няма значение дали го е написал Пенчо, Генчо или Митко (БолБг), стига да е обяснил приблизително какъв е бил проблема (демек колко е тежък)!

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Равноправие?нови [re: WlSP]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано12.10.03 11:10



/ край с тия офтопикс

Аз поддържам наблюдавана ЦИФРОВА бизнес-мрежа за предаване на данни където наблюдението се осъществява от модема на абоната през целия пренос до порта на другия модем. Мога да ти кажа дали твоя рутер ми вдига DTR без да излизам от къщи.
Това е мрежата с най-добро качество в България и на съответната цена.
Всичко друго което пускате само по мед с екзотични Тайвански xDSL модеми не може да се наблюдава и не ти се гарантира.

Естествено поддържам и подобни връзки в добро здраве, но на частно - с доплащане. Правя до 50% отстъпки в тарифата ако ползваш Watson или PairGain модеми в което се съмнявам :)

Каня те в клуб "БТК" където да побистрим темата, защото тук модератора бди.
//




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.