Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема BOL.BG в Стрелбище  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано03.10.03 22:45



След отварянето на нов офис в Бели Брези (бл. 14),

започва да предлага LAN достъп и в кв. Стрелбище. Стартирайки от бул. България вече официално може да се каже, че имаме покритие на Твърдишки проход, Кестенова гора, Дедеагач и началото на Нишава. През следващите седмици ни очаквайте и навътре в квартала.

Митко



Тема Re: BOL.BG в Стрелбищенови [re: Mитko]  
Автор Питъp (шпакловчик)
Публикувано03.10.03 22:51



а бл17а на Хайдушка гора ?!?



Тема Re: BOL.BG в Стрелбищенови [re: Питъp]  
АвторBravo (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 15:16



Ti si fan na "Mad" magaizine??

Bravo!



Тема Re: BOL.BG в Стрелбищенови [re: Frysco]  
Авторuser (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 15:23



Защо? Ето, Питър го е питал за нещо конкретно.
Мисля, че се заблуждаваш, че този клуб се чете само от ваши колеги. Той се пише само от тях, особено ако са анонимни и плюят срещу някого, но се чете и от обикновени юзери като мене.



Тема Re: BOL.BG в Стрелбищенови [re: Frysco]  
АвторCaн Фpaнциcko (Нерегистриран)
Публикувано05.10.03 04:34



Драги Фриско,
каква реклама е съобщаването на един факт?
Пък и очакваш ли г-н Ганчев да е нон-стоп онлайн в този форум, за да ти отговори навреме?



Тема Re: BOL.BG в Стрелбищенови [re: Frysco]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано05.10.03 23:46



Не ми е много приятно да ми държите сметка кога и дали отговарям, защото трябва да давам обяснения, които са си моя лична работа. През уикенда бях в провинцията малко на почивка.

Може да се спори дали това е реклама или не. Такива спорове се водят в почти всяка медия и обикновено се приема че едно нещо е реклама ако съдържа квалификации или характристики на някакъв продукт, а в противен случай се приема за новина. Например новина е, че BMW са пуснали в производство нов модел. Ако обаче новината е придружена с адрес и телефон на дилър, с цена или със сравнителни характеристики с друг модел или марка, тогава вече е реклама. Разделителната линия минава през това дали съобщението създава желание за придобиване на ТОЧНО ТОЗИ продукт.

Аз бих казал, че съм пуснал новина: един доставчик е влезнал в един квартал. И дума не съм споменал за услугите, за цените или за каквото и да е друго нещо, което би породило желание у клиентите да купят точно този продукт от точно този доставчик. Виж, съвсем друг е въпросът, ако потребителите вече разпознават продукта BMW, желанието да го притежават го имат отдавна, но просто досега не е имало подходящ за тях модел (примерно досега не е имало BMW еквивалентно на А-класата на Mercedes, което би било най-подходящо за софийското движение). В такъв случай и новината може да стимулира търсене, но това не я прави реклама по същество и в медиите ще продължи да бъде безплатна.

Това разбира се е само теоретичен отговор. Не виждам защо да давам конкретен такъв, при положение, че подобен въпрос не е бил задаван на никой друг. Да не мислиш, че темите "Какво ще кажете за еди-кой си доставчик от еди-кой си квартал" са пуснати от случаен посетител? Всички тези теми са пуснати точно от доставчика, посочен в заглавието, за да може да му се чуе името и няколко "случайни" клиенти да кажат по някоя добра дума. А в повечето случаи тези доставчици са толкова маргинални, че вероятността някой от техните 50 клиента да влезне тук за по-малко от десет дни е почти нулева, а те се появяват обикновено в рамките на едва няколко часа. Така че хайде да си гледаме работата и да не се занимаваме с глупости. Дръж ми сметка само за тези неща, за които държиш и на останалите. Това, че знаете кой съм не трябва да е основание да ми поставяте някакви по-различни изисквания. Щото и аз можех да го напиша като другите от името на случайния гражданин Иван Петров:

Абе пичове, днес видях лепенки на BOL.BG в Стрелбище. Знаете ли дали скоро ще влезнат и навътре в квартала, защото обиколих и ги видях само на Твърдишки проход и Нишава. Хайде влезте и навътре, де, щото ние се измъчихме тук без нито един голям доставчик. Нека и ние да видим малко истински интернет.

По-добре ли щеше да бъде така? За конспирация мога да го напиша в стил пъпчив пубер с лоша граматика, в стил научен работник с неуместно наслагани термини (тук-там дори грешни), в стил студент-отличник с върховно самoчувствие и т.н. Какво ми пречи? За забавление мога да го напиша и в стил Едгар Алан По:

Тъмни облаци се спускат над Стрелбище, зла прокоба витае над кабелите. Мистичен ужас вцепени доставчиците. Обвити с тайнственост, в квартала дойдоха BOL.BG

или Ярослав Хашек (Швейк):

И кво стана сега? Едно голямо лайно, това стана. BOL.BG дойдоха в Стрелбище и ще осерат пейзажа

Ако не ми се спеше щях да го докарам и на Ърнест Хемингуей, ама не в едно, а в няколко последователни съобщения, за да се получи диалог. Нещо такова:

BOL.BG дойдоха в Стрелбище. Инсталираха антена, а от антената пуснаха кабели.

- Къде? - попита Иван
- На Твърдишки проход - му отговори Драган
- Само там ли - каза Иван - няма ли да влезнат и навътре?
- Не знам - каза Драган - но дано влезнат по-скоро.
- Да, дано - каза Иван
- Дано


Митко



Тема Re: BOL.BG в Стрелбищенови [re: Mитko]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано06.10.03 00:57



Ха-ха-ха. Добре си го издокарал - почти като "Упражнения по стил".

Но съм го чел и на други места - при Косьо Спиров ли, при Богацевски ли беше?
"Приказка за Червената шапчица"



Да не си чел скоро Virus 4U?



Тема Re: BOL.BG в Стрелбищенови [re: Frysco]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано06.10.03 11:45



Струва ми се че Митко е прав този път. Много хора разчитат на форумите за да се информират - а това наистина е просто информация и то полезна. Особено пък когато в някои от изброените райони няма никаква конкуренция - т.е. хората нямат никакъв нет и се чудят откъде да се вържат.
Това е по-скоро обява, а не реклама. Не знам дали във форумите е разрешено да се пускат обяви, но в доста от тях съм виждал такива - особено от типа търся или предлагам работа.

--




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.