Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Работа в BOL.BGнови  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано25.09.03 22:54



търси да назначи квалифициран системен администратор, който да има задълбочени познания в областта на:

- Linux server
- TCP/IP

Работата му ще бъде да следи за живота и здравето на системата, да открива проблемите и да ги решава. Фокусът му ще бъде основно върху рутерите, сървърите, радиомодемите и другите активни устройства в мрежата ни. Накратко: ако нещо има IP адрес, значи е негова грижа, а ако няма - не е. Практиката показва, че длъжността изисква и известни програмистки умения (perl, php, html), а опитът като сисадмин в друг доставчик е много сериозно предимство.

Условията са добри, няма да съжалявате.

Кандидатите могат да се свържат лично с мен на адрес митко @ бол.бг

Митко



Тема Re: И кандидата да е непушач!!!нови [re: Mитko]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано26.09.03 18:58



Щото ше се уволнявяме е ше праим кълбета........

незабележим


Тема Re: Работа в BOL.BGнови [re: Mитko]  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано26.09.03 21:13



a davate li nad $1k/mesec ???

i by the way - triabvat li vi tarifirashti ustroistva za vashi klienti koito praviat telefonni kabinki prez vashto VoIP ???



Тема NESERIOZNICI !!!нови [re: Mитko]  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 14:17



ehoo
serioznia
mnogo seriozno go razdavate. Zadadoh vapros. Shte blagovolite li da mi otgovorite ???

Ili ste si pak taka neseriozni kato i predi 2 godini ???
Vse triabva da ste se nauchili za tolkova vreme.



Тема Re: NESERIOZNICI !!!нови [re: Pif $]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано29.09.03 14:56



Какъв въпрос? Дали плащаме $1к? На такъв въпрос ще отговоря само лично, едва след като одобря CV-то и поканя кандидата на устно интервю. Ако искате да ви вземат насериозно, постъпвайте като зрял човек и следвайте обичайния ред на нещата.

Митко



Тема Re: NESERIOZNICI !!!нови [re: Mитko]  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 17:18



mnogo dobre vi znam kolko seriozni ste
zashtoto chovek kato doide pri vas imate mnogo seriozno otnoshenie kum nego
to se vijda i po otnoshenieto vi kum klientite

vaprosa beshe seriozen. ako smqtate che mojete da plashtate takiva zaplati - togava si struva chovek da si pravi truda da se zanimava s vas.
inache naemete si poredniqt kreten koito za nishto ne stava i sled 3 meseca shte go izgonite poradi nekadurnost

vie ne si znaete interesa. Kachestvennite hora v BG SVURSHIHA. a malkoto ostanali sa zaeti.



Тема Re: Работа в BOL.BGнови [re: Mитko]  
АвторLinuxman (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 17:27



Na kakvo rabotno vreme? 8 H ili denonoshtno?
to PHP i perl gi pishat programisti za sysadmini ima shell /awk
tva oznachava v chastnost che zaplatata trebva da otraziava i tez ymenia.



Тема лигльонови [re: Pif $]  
АвторCиcaдмин (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 17:32



Момченце,
Познавам работата на сисадмините им, познавам лично и Минко Лазаров. Не можеш ей така просто да говориш глупости.
Дори самият ти да се оценяваш като "качествен човек", редно е да кажеш кой си, за да преценим сами дали си такъв. Иначе ревеш тука колко си велик и как трябва да ти плащат $ 1 К заплата, но речникът ти е като на недоучил се лигльо.



Тема 2-ma kato si merqt pishkite nali znaesh tretiq ...нови [re: Cиcaдмин]  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 22:00



uvajami gospodin "urinirasht v gashtite bez da iska" - demek piklio

ti kat si tolkova otvoren shto ne si si kazal imeto be

a i nqkoi da ti burka nqkude na tebe ?
vijdame te kolko si kulturen.

a kakuv si TI che da ME gledash kakuv sum. shte me gleda tozi na koito shte vursha rabota i kolko shte mi plashta. $1k ako si mislish che e golqma zaplata - znachi si naistina mnogo zadrusten.
zadadah kulturen vapros. gospodin Ganchev reshi da go razdava velik na belite si gashti otgore. ..
a ti dvama kato si merqt pishkite kvo praish posredata. da ne izdesh 2 ....
ili si advokata na uvajaemiat gospodin Ganchev

a za ezika mi - moga da si go pozvolq be pich, moga da si go pozvolq. moga da si pozvolq da si slagam krakata na biuroto na shefa ...

ta, ako obichash stiga si advokatstval i ostavi gospodin ganchev da mi otgovori, tova e razgovor mejdu men i nego, ok ?



Тема Re: Работа в BOL.BGнови [re: Linuxman]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано29.09.03 22:35



По принцип е 8H, но не може да се каже, че е точно от 9 до 18. Ако например рябва да се смени kernel-а на proxy сървъра, това очевидно трябва да се направи някоя нощ. Някои пожари също трябва да се гасят в реално време. Ако е забило smtp-то в 18:01, никой няма да чака до другата сутрин. Възможно е раб. време да се разпокъса, но за компенсация не се следи твърде строго за спазването му.

Що се отнася до скрипт-езиците, то който знае sh/awk, лесно научава и perl/php. Според мен един сисадмин не може да мине без основни програмистки умения. Налага се разни процеси да се автоматизират, други да се следят, за трети да се направи уеб-интерфейс. Иначе make all ; make install мога и аз да си го пусна.

Ето примерни задачи, за да се ориентирате за какво става дума:

- трябва да се направи secure тунел от машина А до сървър Б. Този тунел трябва да работи през цялото време, като за целта от А до Б има изграден повече от един маршрут. Трябва да се следи кой маршрут работи (не могат да се използват OSPF/BGP/RIP, etc) и тунелът трябва сам да се превключи през друг адрес/интерфейс в случай на нужда.

- радиоустройствата понякога забиват (разкачат се). В едно трасе има 6 устройства и няколко компютъра по пътя. Трябва да се измисли начин да се разбере кое от всички устройства е забило и да му се изпрати подходящ snmp get/set или http post за да се ресетне софтуерно.

Това не са неща за програмист. Тук основното е не да се напише велик софтуер, а да могат да се решават конкретни ситуации, които може би никога и никъде няма да се повторят отново в същия вид и форма.

А що се отнася до заплатата, тя се договаря индивидуално.

Митко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.