Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:18 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема интернета на болбг е боклук  
Авторизлъraн (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 18:47



не стига дори минималните скорости които пише на сайта висок пинг прекъсва, абе ужас ви казвам за игра в мрежа не става, за сваляне на големи файлове да не говорим, абе нямам думи пълн аскръб! Що ли повярвах на уж доволните им клиенти и писаниците по форумите. не се закачвайте за тях ще съжалявате



Тема Извинете ме, пак ми беше станало нещонови [re: излъraн]  
АвторДoбpи (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 20:45



Аз съм сериозен човек и не искам да ме запомнят като анонимен автор на глупости по адрес на

. За съжаление от време на време ме прихващат нервите и не мога да не спомена с лоша дума фирмата на г-н Марковски.
Обещавам повече да не пиша анонимно - факт, който отбелязах няколко пъти днес и в изданието .



Тема Re: интернета на болбг е боклукнови [re: излъraн]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано17.09.03 20:55



Нямат ли си телефон в офиса? Според мен е доста тъпа логика, ако при теб има проблем, да мислиш, че той е глобален за всички клиенти.



Тема Re: интернета на болбг е боклукнови [re: checho]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано17.09.03 23:12



К'ъв проблем, к'ви 5 лева? Някой просто много държи тази тема да е най-отгоре и от време на време я "побутва".

Митко



Тема Re: интернета на болбг е боклукнови [re: Mитko]  
Автор Netwlan (Провайдър)
Публикувано18.09.03 03:25



Mite mai ne trqabvashe da se zaqajdash s FAST.bg baq antireklama shte otnesesh makar che pri 2000 chakashti klienti edvali shte spadne tolko burzo broqa na jelaeshtite...

Добрия Интернет струва пари!!!


Тема Re: интернета на болбг е боклукнови [re: Netwlan]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано18.09.03 09:14



Каква антиреклама? Наивно е да мислиш, че когато през един час пускаш едно и също съобщение с леко променен словоред веднъж от "недоволен", втори път от "излъган", някой ще ти се върже.

В нашия бранш основната реклама е била от един клиент към друг (в случая - съсед). Така че какво се пише в някакъв си форум няма особено значение, защото преди да се свърже, всеки пита някой познат какво ползва и доволен ли е. Мен ме е грижа какво ще кажат клиентите когато действително бъдат попитани, а не какво се пише по форумите, при това в доста примитивен стил.

Митко



Тема Re: интернета на болбг е боклукнови [re: Mитko]  
Авторизлъraн (Нерегистриран)
Публикувано18.09.03 10:20



колко теми има за проблеми с лана, твойте отговори къде са, а?
що се правиш на ощипана мома и не си признаеш че имате проблеми на места, клиентите ви недоволстват и звънят в офиса. и аз г оправих но вече се отказах, след като всеки път ми увъртат и уж ей сега ше го оправят. вие не сте никакъв доставчик, щото лъжете хората, а не се опитвате да им обясните че това с авременни проблеми ил инещо такова. ама магазина за лозарски ножици е наблизо, още малко ше ви трая....



Тема Re: интернета на болбг е боклукнови [re: излъraн]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано18.09.03 10:54



незнам за ножиците но да ти кажа аз съм общо взето доволен. в крайна сметка ако не ти харесва го смени. не са цвете за мирисане но има и по-зле от тях. и мен ме дразни че се моткат ама кво да ги прави човек.
успех



Тема Re: интернета на болбг е боклукнови [re: излъraн]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано18.09.03 12:50



Форумът не е място за техническа поддръжка. Проблемите се приемат по телефона, анализират се и се предават на когото трябва според характера на оплакването: било на подръжката (ако проблемът е при клиента), било на системните администратори (ако е някъде в системата), било на съответния кабелен екип (ако е по трасето).

Освен това съобщенията във форума стоят с дни и месеци. Редно е щом публично си си направил оплакване, после също така публично да обявиш, че проблемът ти вече е решен. И понеже никой не си дава труда го прави, най-правилното решение е происто да трием тези съобщения, което и ще правим занапред. Например един потенциален клиент се опкаваше, че сме му отговаряли несериозно на въпроса дали ще можем да го вържем в Бели Брези. Как да му отговоря във форума, че преговаряме за закупуването на една тамошна мрежа и че докато преговорите не приключат никой не може да каже нищо със сигурност - може да стане, а може и да не стане. Отговорих му по имейл, според мен задоволително, но той не написа във форума, че е получил отговор.

Има и други примери. От Младост (т.нар. 39-та мрежа) много пъти се оплакваха за висок пинг към тях. Това е оправено:

[mitko@mitko mitko]$ traceroute 192.168.39.1
traceroute to 192.168.39.1 (192.168.39.1), 30 hops max, 38 byte packets
1 grafa.bol.bg (192.168.15.135) 1.011 ms 12.154 ms 0.345 ms
2 alabin-shishman-gw.bol.bg (10.33.38.1) 2.567 ms 12.349 ms 0.944 ms
3 mladost (192.168.39.1) 199.788 ms 192.532 ms 97.422 ms


и ще бъде още по-оправено след време. Но някой постара ли се да каже "Благодаря, вече е добре"? Не. А от Изгрев? Също не. От Хаджи Димитър? И от там не. От Орлов мост? Не. Въобще - всеки държи оплакването му да се чуе навсякъде, но положителният резултат си го пази само за себе си.

Друго оплакване от същия район:

V mladost 1 blok 71 .. 21 usera(4 bloka sam navurzal) sme prez nqkukav star wirless...stoto na rotera neni trugna drug.. do nas sa maiche 39 mreja(blok 70).

Написаха ли нова тема, че двата блока вече са вързани с кабел, въпросния стар wireless е ликвидиран и вече взимат сигнал от другата мрежа. Не, не написаха.

Мога да продължа примерите до безкрайност. Ето още едно типично "оплакване":

Ot dva meseca sum user na vashiat LAN - na 25Lv. tarifa.
V nachaloto t.e. do predi 2 dni pochti vsichko beshe O.K.- skorostta na BG peering beshe m/u 200 do 500 k/sec a mejdunarodnata ot 5 do 10k/sec.

Човекът е абониран за услуга, която гарантира минимум 16KB (128Кb) и максимум 64KB (512Kb). Някой е сбъркал и го е пуснал като за 45 лв (без ограничение на българския). Грешката ни е че въобще сме го пуснали в началото на такава висока скорост, а не че после сме му я намалили. Човекът разбрал ли е за какво става дума след разговор с подръжката? Сигурно. Написал ли е във форума, че всъщност получава поне два пъти повече от гарантирания минимум, за който плаща? Едва ли.

Затова най-настойчиво ви моля да не използвате форумите за въпроси, които касаят вас и само вас. Първо никой няма да отговори на личен въпрос в публичен форум по ред причини, и второ - темата ще "увисне" с очевидно невярно и неактуално съдържание. Ако пък бъде изтрита ще останете с впечатлението, че някой нещо крие ...

Митко

Редактирано от Mитko на 18.09.03 13:18.



Тема Re: интернета на болбг е боклукнови [re: Mитko]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано18.09.03 12:52



Адаш много късно се сещаш от къде ще изгрее слънцето. Уж голяма фирма пък нещо ви куца екипа по подръжката . Дано това което пишеш е вярно




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.