Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема SMC 2655_v2 problem  
Авторshishko (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 18:40



Znachi imam slednata postanovka

switch -LAN-AP (fw 2.8)~~radio~~CL(fw1.9)-LAN-PC

ima otlichna radio vryzka, NO

Kogato ima ping do CL, nyama do PC-to, i obratnoto. Problema e, che ne prosto ne otgovarya na ICMP a se gubi vryzkata.

Ako nyakoi e izpitval podoben problem, shte sum mnogo blagodaren (dotolkova che da pocherpya 1-2-3~kasa biri )

Pozdravi na vsichki kolegi i 10x in advance.



Тема Re: SMC 2655_v2 problemнови [re: shishko]  
Автор Cтeфaн_ (dupnica.net)
Публикувано15.09.03 19:06



Tezi SMC та са боклуци, правят най-разли4ни проблеми. Сменявай ги. Аз имам известен опит с тях и мисля 4е клиентския firmware е калпав. Смени на първо време клиентското със LinkSYS WET11



Тема Re: SMC 2655_v2 problemнови [re: Cтeфaн_]  
Авторshishko (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 19:08



Hymm,

linksys wet11 syshto ne sa nai chitavi, siguren li si btw che shte se vyrzhat?
Razstoyanieto e 22km na 1vo vreme, a otdelno dali sa syvmestimi?

10x vse pak



Тема Re: SMC 2655_v2 problemнови [re: shishko]  
Автор Cтeфaн_ (dupnica.net)
Публикувано15.09.03 19:27



връзват се, но аз съм пробвал на къси разстояния - до 2 км, с пач антени. По мои наблюдения 2 броя линксис се връзват на 50-70% по голямо разстояние , отколкото 2 броя SMC v2 , при еднакви други условия. Заради тези СМЦ-та се зарекох пове4е да не купувам от Видеомакс, щото ми ги пробутаха много елегантно - много били добри, мощни и т.н по 150 USD бройката - дрън,дрън - пълен боклук са.



Тема Re: SMC 2655_v2 problemнови [re: shishko]  
АвторKAKTYC (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 20:57



проблема е ясен :)
ползваш firmware 1.9, но той работи само когато Station adapter-a е свързан директно с 1 PC !! (просто работи само с 1 MAC адрес в даден интервал от време)
За да го вържеш към суич или хъб трябва да му сложиш firmware ver. 1.4 , тогава отзад можеш да накачиш много PC-та ...
С ver. 1.4 обаче има друга особеност: всички PC-та, които са зад station adapter-а излизат с MAC адреса на адаптера ...



Тема Re: SMC 2655_v2 problemнови [re: KAKTYC]  
Авторhoopy (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 23:31



Mnogo kofti problem imam sas edno takova SMC - nemoga da se zaka4a za AP-to si WEN 2021 /atmel - analog na Linksys v1/ - raztoianieto e 400 m - ima priaka vidimost no sas 1.9 firmware prosto scanira , conectva se , darji 30 sec i pak po4va da skanira .......neiskam da vi kazvam kolko beli kosmi imam ve4e .....a i 2 denonoshtia nesam spal :( Ako niakoi moje da pomogne ......utre shte probvam i sas 1.4



Тема Re: SMC 2655_v2 problemнови [re: hoopy]  
Автор Cтeфaн_ (dupnica.net)
Публикувано17.09.03 10:07



При мене има същия проблем, ако помогне смяната на фърмуера, казвай, 4е аз не съм пробвал. Даже при мен не щеше да се зaка4и и към SMC v2 :)



Тема Re: SMC 2655_v2 problemнови [re: KAKTYC]  
Авторshsishko (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 11:51



mozhe bi ne sym bil dostatychno yasen, no clienta e vyrzan direktno kum PC...



Тема Re: SMC 2655_v2 problemнови [re: KAKTYC]  
Авторshishko (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 11:53



switch -LAN-AP (fw 2.8)~~radio~~CL(fw1.9)-LAN-PC

-LAN- = direct cable

A btw za problema mezhdu WEN2021 i smc v2 - sys surecom ep9500 v4, koito e s noviya ATMEL i RFMD radio se dyrzhi tochno taka - 30 sekundi i se disassociate-va.



Тема Re: SMC 2655_v2 problemнови [re: shishko]  
АвторKAKTYC (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 12:40



и все пак нищо не пречи да опиташ с вер.1.4, а ако не ти харесва после може да върнеш 1.9
имам 5 такива у-ва и освен ядовете в началото (докато разбера за особеностите на различния firmware) други проблеми не съм имал ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.