Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Сателитен интернет от wireless-bg.com/ bgsat.netнови  
Автор net911 ()
Публикувано05.09.03 18:09



Искам да споделя опитът си с гореспоменатия доставчик на двуканален сателитен интернет. И така, понеже фирмата ми има нужда от надежден и независим back-up интернет, преди 3 месеца се спрях на офертата на тези господа. Цената на устройството е 3800 Евро + ДДС, плюс ~500 Евро на месец за 1 Mbps гарантиран канал за download + 256 Kbps гарантиран канал за upload. След предплащане на устройството + 3 месеца услуга, устройството беше доставено с минимално закъснение от 3-4 дни спрямо договорената дата. След което се оказа, че услугата не отговаря на договорените показатели: при обещание за 100% uptime, на практика се оказа, че става въпрос за около 92%. Което пък означава 2 часа на ден без интернет. Проблемите с DNS бяха допълнение към ниският процент надежност. Устройството само решаваше кои сайтове да показва и кои не.... След множество телефонни разговори, господата се съгласиха да си вземат обратно устройството, и да върнат парите. Последваха още телефонни разговори и доста дни, докато те наистина дойдоха да си вземат техниката. Но не носеха парите. За сметка на това водеха един господин от Пловдив, който беше представен за техен клиент. Т.е. следващият притежател на устройството. Вместо да остави парите, той предложи план за изплащане на сумата. Понеже не изгарям от желание да се виждам с него всяка седмица за да получа няколко лева, му предложих да ми плати след 1 месец. Той си тръгна доволен, с устройството разбира се. За всеки случай го накарах да ми напише една разписка, че е получил сумата от мен и трябва да я върне след 1 месец. След 1 месец се оказа, че господинът е затруднен финансово. Причината за финансовото му затруднение е банална: той е разчитал да прави пари от това устройство, предлагайки интернет в махалата, но устройството не работи (добро утро!) и тои се изпокарал с доставчика.
Опитах се да му вляза в положението, и се обадих на доставчика. Казах, че си искам парите, все пак доставчикът е този, които има грижата да ми възстанови сумата. Доставчикът попита дали мога да му дам още 1-2 месеца, за да възстанови сумата. Казах, че не мога, не обичам да ме правят на глупак и си искам парите. Отговориха ми, че няма да стане. Казах, че това което са сторили е чиста проба ИЗМАМА, и че ако не ми възстановят сумата, ще ги съдя. Отговориха ми: Ами както решиш, съди ни! А в бекграунд се чу глас на друг служител "Абе какво се занимаваш с тоя, я го зарежи!".

....И сега се чудя какво да ги правя.... Аз не съм затруднен финансово като тях, така че имам безкраен избор от мероприятия в отговор на техните безразсъдни действия. Все-пак бих предпочел нещо по-цивилизовано, като съдебен процес например. Продали са нещо с обещания за надежност, след което са си го взели обратно, понеже обещанията им се разминават с действителността, но не искат да върнат парите. При това според нашето законодателство 12 000 лева е сума "в особено голям размер". Така, че става дума за измама. Адвокатите ми казаха, че господата явно са се заблудили доста, защото нямат никакви шансове да излязат сухи от подобен процес.... Дали има и други които са имали подобен проблем с този доставчик?



Тема Re: Сателитен интернет от wireless-bg.com/ bgsat.netнови [re: net911]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано06.09.03 11:22



Ами пич кво да ти кажа, тея сами ще си умрат, въпреки че би било добре да им покажеш че не е хич хубаво да те ебават. Разбираш за какво става въпрос. Аз с инет доставчици такива проблеми не съм имал, но преди няколко години си купих една машина за 10 000$. С уверенията че поддръжката и ще е перфектна и кво ли не. Да ама след няколко месеца почнаха сериозни проблеми и машината не работеше с часове, качеството на продукта бе отвратително, почнах да губя клиенти. Пичовете си правеха оглушки и мен ми писна и си купих друга машина която струваше 30 000$ от друг доставчик и друг производител. Тая в момента ми събира рах щото не мога да я продам и за 3000$ а имах уверения че ще ми я изкупят на 60% от цената. Е кво да правя, като са такива нещастници. Да ги биеш - тъпо, да ги съдиш, безмислено, щото на хартия нямах договорка за изкупуването. Просто спрях да зареждам консумативи от тях. За няколко месеца загубиха повече отколкото ако ми бяха купили машината и си я бяха завряли в мазето. Не искам да споменавам имена, фирмата е една от най-известните в тоя бранш, но известността в Бг опредлено не е гаранция за коректност



Тема Re: Сателитен интернет от wireless-bg.com/ bgsat.netнови [re: net911]  
Автор tokata (сеирджия)
Публикувано07.09.03 09:20



Абе вие сте много чудни хора... При условие че 1MHz горе на сателита струва около $1300-$1500 (за геостационарни сателити), и айде да предположим че с това скъпо оборудване модулацията е 8PSK, то 1Мбит ти струва "горе" около $700. А самия интернет? Той също струва пари, калкулирай и него. Калкулирай и разходите по подрръжка, калкулирай и печалбата на фирмата + печалбата на реселлерите и си направи сметката как може 1Mbit да струва 500EUR.
На вас просто EuropeOnline и Netsystem ви ебаха майката, като ви заблудиха, че сателитният интернет като капацитет трябва да е по-евтин от наземния. ОБРАТНОТО Е!!! (в 90% от случаите). Вината не е на wireless-bg, те са си известни мошеници, вината е в самия теб че си се опитал да се правиш на "еби гявол" - чай'те да ви кажа аз сега къв съм хитър, как ще прееба провайдерите, ще им давам аз луди пари за интернет, когато ей го евтинкото решение. Ще си сложа за 500EUR 1Мбитче и ще го продавам 4 пъти повече. Ебаси находчивото копеле съм


Ами така става. Да ти е за урок!

----------------------------------
Teodor Georgiev
Information Services, PLC


Тема Re: Сателитен интернет от wireless-bg.com/ bgsat.netнови [re: net911]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано07.09.03 13:22



Имах същия проблем.
Че и по-сложен даже - купих си подобна система от английски доставчик!:(
Шести месец прашасва в склада, а няма и как да ги съдя.
Единственото, което ми беше от полза е, че си извадих поуки!:)))
Не че са малко пари 4 000 евро, ама няма да умра без тях - поне цифрова телевизия мога да гледам!:))))
Тъй че, ако ти се съди - съди ги!
Нищо няма да загубиш............ освен време, разбира се!
Успех!

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: Сателитен интернет от wireless-bg.com/ bgsat.netнови [re: Herzog]  
Автор tokata (сеирджия)
Публикувано07.09.03 23:48



За 4000 EUR да си беше купил Janux'a на Taide (а той май и по-малко струваше) и да си имал наистина добър и евтин сателитен Интернет (okolo 1400 EUR / Mbit). Digsys, Netissat и други вземат от Taide.

----------------------------------
Teodor Georgiev
Information Services, PLC


Тема Re: Сателитен интернет от wireless-bg.com/ bgsat.netнови [re: net911]  
Автор3нaeщ (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 09:54



Съжалявам, не бях в страната последните 4 дни и сега виждам темата.
Наистина се учудвам, когато явно разумни хора като теб стигат до това положение. Според мен не бива да се купува нещо, без да се проучи достатъчно добре за какво става въпрос - от източника.
За сведение на tokata - на последния CeBIT Eurasia(02-07.09.2003) бяха представени системи само на HUGHES.
Наистина не знам, какво пише в твоя договор с wirelessbg. Честно казано съмнявам се да са стигнали чак до там, че да предлагат с договор, нещо което не могат нито да договорят, нито да доставят.
Услугата на HUGHES не е за гарантиран канал, както ти пишеш, че си договорил. Нито един от VAR(s) не могат да ти предложат такова нещо.
Просто става въпрос за споделен трафик при съответните условия.....!!!!!!!
Както виждам ти си закупил най-големия пакет, но дори той, когато е от W1 има ограничение за 2048MB throughput/day.
Т.е тази услуга е особено удачна за захранване на бизнес сгради, група офиси, отдалечени офиси и др., където не се налага особено голям обмен на данни - просто WEB,MAIL и др. такива, без плътно натоварване с приложения за сваляне - ReGET, eDonkey, Kazaa и др.



Тема Re: Сателитен интернет от wireless-bg.com/ bgsat.netнови [re: tokata]  
Автор net911 ()
Публикувано08.09.03 21:37



Аз не препродавам интернет. Тази сателитка ми трябваше като резервна връзка за офиса: 1-2 пъти в месеца за по няколко минути, когато наземният провайдер се е скапал....



Тема Re: Сателитен интернет от wireless-bg.com/ bgsat.netнови [re: 3нaeщ]  
Автор net911 ()
Публикувано08.09.03 21:44



Е аз затова го взех де, за да го ползваме от време на време. А договор наистина имаме с тях, със съответните параметри... Аз си мислех, че когато някой ми гарантира нещо, при това в писмен вид, то наистина трябва да е така както са обещали. А и не си бях представял, че някой които е на една ръка разстояние, ще си позволи лукса да се ебава така :)



Тема Re: Сателитен интернет от wireless-bg.com/ bgsat.netнови [re: net911]  
Автор3нaeщ (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 21:46



Ти наистина продължаваш да ме учудваш.
След като говорим за Back-Up, не виждам какъв е проблема......!!!!
Ако си прочел моя пост по-надолу ще разбереш, какво съм искал да кажа.
За тази цел смятам, че услугата която предоставя HUGHES е напълно приемлива.



Тема Re: Сателитен интернет от wireless-bg.com/ bgsat.netнови [re: 3нaeщ]  
Автор net911 ()
Публикувано08.09.03 23:53



Това и за бекъп не ставаше! Как може да се разчита на нещо, което има 2 часа downtime на ден? Ами ако оптиката ни е down точно през тези 2 часа?
А и като се добави и факта, че нещото правеше мизерии и през останалите 22 часа....
Това може би е ОК за офис където освен другото се налага да пращат и мейли, но не е ОК за офис, където се работи 24 часа, 365 дена в годината, и където мейлите и тикетите се отговарят за не повече от 12 минути при средно време 6 мин.
Както и да е, исках просто да Ви предупредя, че тези доставчици са некоректни, това е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.