Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:10 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Защитата, господа провайдъринови  
АвторSecurity (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 20:11



да поговорим за защитата. Малка прелюдия: Преди няколко седмици ми се наложи да сменя интернет достъпа си с по-добър. Бях на телефон, минах на кабелен интернет, после на LAN. Всичко точно. Имам интернет, плащам си, доволен съм, бърза връзка.
Наложи се един ден да се поразходя из квартала да поговоря с местния админ относно малък проблем. Видяхме се, започнахме да говорим и аз останах с впечатлението, че локалната мрежа е доста паянтово направена, а админа си няма идея не само за това как се връзва кабел. Прибрах се и почнах да сканирам локалните сървъри, шлюзове, исках да проверя дали наистина той се грижи за нещата. След час вече бях руутнал локалните ми сървъри, шлюза и бях кракнал около 10 акаунта, с пароли няколко пъти по-къси от пишката ми, която не е никак голяма.
Хвана ме страх - видях машините как се поддържат и ме хвана страх. Всеки можеше да разбие тези машини отвън, дори да не знаеше нищо за тях.
Другият ден - започнах сканиране на по-големия брат - този, който даваше интернета на моето малко кътно провайдърче, един по-голям провайдър. Някои от потребителите, които администрираха локала имаха акаунти на доста важни места, но все същите пароли. След седмица имах още пет машини, три от които доста важни, едната беше даже поддържащ dns на главния доставчик. Изприщих се, ей Богу!Елементарни административни грешки, липса на пачове, на ефективно логиране, множество безполезни и стари сървиси, какви ли не щуротии.

Питам ви, господа провайдъри, защото не вярвам този случай да е единствен: докога мислите, ламери такива, че единственото, което трябва да вършите е да давате интернет? Докога мислите, че сигурността е нещо като трета ръка работа. Хиляди потребители са застрашени заради вашата некадърност, бизнесът ви е застрашен! Учудвам се, как никой още не е смачкал доста провайдъри. Големи провайдъри, не някои селски!
Аз съм скромен потребител в графата силно напреднали. А има хиляди знаещи повече от мен. Сещате ли се накъде бия? Обречени сте. А за вас работят лентяй и ламери, на които плащате пари, доста пари. "При нас не е така", ще кажете, а вие откъде знаете?
Положението е сериозно, господа, става дума за фирма, която, ако бях импулсивен и гаден малък пубер на 16, сигурно така щях да ударя, че утре щеше да е аут за поне за седмица, две, че и повече, и електронните издания щяха да гърмят доста време.
Просто съм тотално разочарован.Още не мога да повярвам. Но това е!
Сега или ме напсувайте, нагрубете, или си хващайте "добрите" админи и заедно с тях, почвайте още тази вечер, ама силно тази вечер, да проверявате и да укрепвате системите си. Длъжни сте заради реномето, което имате и потребителите, които ви вярват. Някои от вас може да е моят главен доставчик, нищо не се знае. Безкрайно е лекомислието человеческо.

Поздрави и много любов: _един_загрижен_потребител_




Тема Re: Защитата, господа провайдъринови [re: Security]  
Авторuser (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 22:08



Никъде по света провайдерите не са отговорни за защитата на компютрите (си) и на потребителите.



виж края:
"It's important for the consumer to understand that when you plug into the Internet, there's no one there to protect you," Chris Ruland of Internet Security Systems said. "You're responsible for protecting yourself."

Аман от пишман "специалисти"



Тема Re: Защитата, господа провайдъри [re: user]  
Автор caмoтниk (минавам)
Публикувано31.08.03 00:03



Какъв е проблема да се правят update на машините? Факт е, че не го правят. Аз лично машината постоянно си я update-вам и не ми отнема никакви усилия...

Когато и аз говорих с доставчика това, което научих ме изненада така както и поставилия темата.

Редактирано от caмoтниk на 31.08.03 00:05.



Тема Re: Защитата, господа провайдъринови [re: user]  
Автор Cтeфaн_ (dupnica.net)
Публикувано31.08.03 01:26



Да, аман от пишман специалисти, особено тези дето не 4етат постовете, а направо пишат, но 4овекът пише за зашитата на сървърите на ИСП-тата , не за ПЦ тата на клиентите, клиентите както се знае сами да се оправят, ако не могат ще платят допълнително.
Но какво ще стане ако затрият някой сървър с базата за клиентите, или каквото и да било друго - ИСП ще е down поне за 1-2 дена :) в най-добрия слу4ай.
Темата си е много основателна :)



Тема Re: Защитата, господа провайдъринови [re: Security]  
Автор Netwlan (Провайдър)
Публикувано31.08.03 03:38



Само не мога да разбера що си губиш времето да пишеш тука след като можеш свали сървъра на доставчика даже ще те окоража колкото повече такива сървъри свалиш толкова по добре. Това ще накара или админа да вземе мерки или да дойде друг доставчик на мястото на стария мойте сървъри търпят поне по 200 атаки дневно така, че щом можеш и знаеш действай .

Добрия Интернет струва пари!!!


Тема ?нови [re: Netwlan]  
Авторroot (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 14:45



да бе, та да реват после сички тъпи журналисти и останалите тъпаци наред, че халерите правели злини, след като това няма нищо общо с хакерите, а е просто една имбецилна, хлапашка кракерска мизерия... иначе не е лошо така някой да ти направи услуга и да ти отцака конкуренцията за известно време. чудя се как още някой на някого не е платил, да премахне някой друг. играе се на дребно явно - ти крадеш switch и го продаваш за колкото можеш, а фирмата дето те е наела ти брои още по 10 кинта примерно за всяко устройство дето си свалил на конкуренцията... абсолютно е възможно...



Тема Re: Защитата, господа провайдъринови [re: Netwlan]  
Автор pencho666 (от пенчево)
Публикувано31.08.03 17:50



Напълно съм съгласен. Виновен е не само този дето е хакал, но и този дето е хакнат. Не можеш за собствената си вина да обвиняваш другите. Нито един от нас не излиза гол на студа. Не можем да обвиним после студа че го е простудил. С интернета е същото според мен.



Тема Re: Защитата, господа провайдъринови [re: Netwlan]  
Автор phalaaxx ()
Публикувано31.08.03 18:59



Не е това начина, на мен лично ми е адски любопитно за кой доставчик става въпрос, но.... да окуражаваш някой за подобно нещо.... "Я не сакам на мен да ми е добре, я сакам на Вуте да му е зле" :)



Тема Re: Защитата, господа провайдъринови [re: pencho666]  
Автор zlmage (непознат )
Публикувано31.08.03 20:37



По-точното сравнение в случая би било да речем с проникване с взлом без взлом :-)

Ако си нямаш аларма на колата или не я заключваш или дори държиш прозореца отворен и някой ти я открадне (или вземе нещо което е в нея) сам си си виновен. Но не пада и отговорността от крадеца.

Така че, който си държи системите "разградени" в Интернет направо си го търси. Но и който си вре носа в чуждите системи също си го търси.

От трета страна, това си е вид естествен подбор, който е необходим за еволюцията ;-)



Тема Да бе...нови [re: user]  
Автор TPECKATA (разболяващ)
Публикувано31.08.03 21:07



Това значи ли че ISP-тата не са отговорни за собствените си сървъри?

Все едно да кажеш, че ISP-тата няма да се отговорни, ако не изпълнят договора си към теб да ти доставят неограничен интернет 24x7x и бъдат за няколко дни (че това е цяла вечност!) извън строя...

"— Треска те хваща, а? — шепнеше тихо, с подмигване бай Ганьо"
БАЙ ГАНЬО СЕ ВЪРНА ОТ ЕВРОПА



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.