Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:02 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Wireless & Dial-upнови  
Автор _Gift_ (верващ)
Публикувано22.08.03 17:23



Здравейте. Наскоро се преместих да живея почти извън София - над Горна Баня на "Джонсови Поляни". Имам пряка видимост към Копитото. Интересува ме кои от Вас предлагат безжичен и-нет, дето може да се хване от моето място. Няма да ми стане много криво ако никой няма, 'щото навивах 4-5 съседа да се кооп. единия нема кинти, другия вика "Ти като сложиш, ще видя как е и ако ми хареса ще се вържа", на третия му било писнало от компютри в офиса. А на мен към $500 не ми се дават (за сега ).

Основния въпрос ми е: моля дайте свестен диал-ъп провайдер. В момента съм към едни (да не им черня името, има си клуб за такива постинги), от които навремето бях адски доволен. Да ама сега над 20х им звънях да ме вържат към линията за 56к (хем за такова си плащам), ужким 'сичко точно, ама сървъра им ме дропва. Връзвам се към 33.6 и пощата ми се точи като родопска песен, а телефона цифров, мамата си трака. На всичкото отгоре от два дена на линията им за 33.6 нек'ва лелка бодро ми съобщава, че "Абонатът временно е изключен". И к'во, днес като си дублирах мейл акаунта в офиса ми дойдоха над 150 съобщения. 90% отидоха на кино (гаден спам) ама другите 10% ми бяха важни, а не искам и сървъра да си товаря. Та още веднъж pls дайте свестен провайдер. И не на последно място - и-нета ми трябва за работа, не за удоволствие, за т'ва си плащам като поп и не искам като забравя на 01.09. да изпратя човек с 20-тина кинта, веднага да ме кикнат. Работата се оправя с един мейл или, по-трудното за провайдера, телефон.

'гаси к'ъв роман стана

Вервайте ми!


Тема Re: Wireless & Dial-upнови [re: _Gift_]  
Автор _Gift_ (верващ)
Публикувано23.08.03 17:07



Айде де, провайдери - толкова ли сте зле на диал-ъпа. Знам, че писъка в момента са мрежите и безтелените технологии, ама не може да нямате 56к!

Вервайте ми!


Тема Re: Wireless & Dial-upнови [re: _Gift_]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано23.08.03 17:38



Всички имат 56К, но очевидно вие нямате. Щом не се връзвате стабилно към един доставчик, няма да се вържете стабилно към нито един. Разлика в качеството на връзката централа-доставчик не може да има, защото тя е изцяло цифрова. Впрочем, вашият телефон не е цифров, а е съвсем обикновен аналогов пост към цифрова централа. Истински цифров телефон е само ISDN и точно такива са от страната на доставчиците. Проблемът с връзката е категорично между телефонната централа и абоната (т.е. при вас). Това е аксиома - просто го приемете като факт.

Причината поради която никой доставчик не се обажда е, че никой не иска да си слага таралеж в гащите - вие най-вероятно ще сте недоволен клиент, тъй-като телефонната ви връзка очевидно няма да е стабилна с който и да е доставчик.

Но проблемът ви е лесно решим - купете си карта ка И-кард (E-card), вижте на сайта им (www.e-card.bg) телефоните с 56К (v90) модеми на всички доставчици и ги изпробвайте един по един. Ако към някой от тях връзката е забележимо по-различна - изберете него.

Митко



Тема " Добрия интернет струва пари"нови [re: _Gift_]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано23.08.03 22:55



Направо си ми ясен с това : "............за т'ва си плащам като поп и не искам като забравя на 01.09. да изпратя човек с 20-тина кинта, веднага да ме кикнат"........
никой няма да те върже, ако не си плащаш навреме! И май проблема ти е точно в това - не въвъ връзката!
Ми нали и провайдера, който и да е той, има своите срокове за плащания! А когато просрочи нещата не се решават с "Работата се оправя с един мейл " !
Някой тук, в клубовете, беше казал " Добрия интернет струва пари!"
точка по въпроса!

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: Wireless & Dial-upнови [re: Mитko]  
Автор _Gift_ (верващ)
Публикувано25.08.03 09:09



Сигурно не съм се изказал ясно - провайдера има две линии едната за 33.6, другата за 56к. Има разлика в месечния абонамент. Аз плащам за 56к достъп (съвсем друг е въпроса за аналогово-цифровото чудо на БТК), но поради необясними за мен причини, не щът да ми конфигнат юзърнейма, а ме оставят на 33.6 А инче връзката е стабилна и няма дропване от централата.

10х за идеята за и-кард.

Вервайте ми!


Тема Re: " Добрия интернет струва пари" [re: Herzog]  
Автор _Gift_ (верващ)
Публикувано25.08.03 09:36



Айдее - веднага генералния извод. И с какво толкова съм ти ясен благородни херцоже? Дадох прост пример, а не да обяснавам, че съм си предплатил за 6 м. и че не ми е работата да помня, че на 01.02.2004 трябва да се плаща. Който гони (взима парите) негов си е ангажимента да подсети клиента - особено когато този клиент му е верен от 4 години и не си е сменял провайдерите като носна кърпичка.
Всеки си има своите срокове за разплащане - аз също. И повярвай ми - моите клиенти висят със стотици пъти повече кинти, отколкото аз ЕВЕНТУАЛНО на провайдера, но това не е причина да ги пратя на майната си.
И да, работата се оправя с един мейл. Два дена преди дедлайна да го пускат и после да спират, който не си е платил. Ама сигурно е много сложно, ама ужасно сложно да интегрират база данни с мас мейлинг.

То по-скоро ти на мен си ми ясен. В сверата на услугите си, ама мислиш клиентелата си за шайка мошенници или най-малкото за вимето на кравата. Дай да лапаме от балъците.
Аре сполай ти, че се ядосах.

Вервайте ми!


Тема Re: Wireless & Dial-upнови [re: _Gift_]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано25.08.03 10:38



според мен подхождаш от малко погрешна гледна точка. принципно всички дайъл-ъп доставчици в софия работят с почти еднаква техника - т. е. голяма разлика между апаратурата сложена на входните им точки няма. също така до тях има изцяло цифрови линии. проблема започва с цифровоаналоговата боза на любимия ми телеком. ще ти дам конкретен пример. модема който ползвах е може би най-добрия който може да се намери в момента - купен е за около 200$ навремето или нещо от този сорт. До януари т.г. бях на една чудесна аналогова линия - по 100-тина часа интернет месечно, под 30 лв сметка (по тоя телефон се говори доста), закачах се на над 40 кбпс. Цифровизираха ми линията и преоткрих удоволствието да работия на 28.8 като през далечната '98-ма. така че... не се шашкай. проблема може да се разреши по 2 начина. единият е ISDN обаче до колкото разбирам си след околовръсното което значи че от БТК ще те от***. Т.е. остава радиото. Което далеч не е 500$ с малко повече късмет можеш да се сместиш в 300$. А при някой условия дори в около 150$.
Успех

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: Wireless & Dial-upнови [re: 4l]  
Автор _Gift_ (верващ)
Публикувано25.08.03 14:16



Хех, ти ми върна надеждата - нищо, че умирала . 'Айде да не са $150, ама за $200-250 мога да се напъна. И как?

Вервайте ми!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.