Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Захранване за swichнови  
Автор Wan.ko.1 (непознат )
Публикувано24.08.03 22:16



От чисто любопитство отворих един адаптер за захранване на swich - ужас.
Вътре има трансформатор, 4 диода и кондензатори. Обикновена грец схема. Няма дори стабилизатор на напрежение, да не говорим за някакво зануляване със отделен проводник. Направено е да е евтино. Нищо че напрежението няма да е 9 волта, на кой му пука. А после горят портове на поразия. Скапана работа. Ако някой си е направил някакво самоделно нека ни светне.



Тема Re: Захранване за swichнови [re: Wan.ko.1]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано25.08.03 00:03



Аз се извинявам, че този въпрос не е съвсем по темата, но все пак да си го задам. Какво мислите за това да използваш 2 от свободните кабелчета на UTP кабел да закарват 9V тока до switch? Вие така ли правите?



Тема Re: Захранване за swichнови [re: Wan.ko.1]  
АвторДeдo Бope (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 00:24



Мдааа..., WAN-ко, те тез неще китайците са ги дялкали за LAN, не за WAN :) Той и самия суич не изглежда много по-сериоен, поне от гледна точка на хардуерист.

Но по принцил защо работи все пак: на суича си има локален ШИМ, който работи в много широки граници (като чип) и с много малки възможности (като индуктивност и капацитет). Та този ШИМ си прави 3.3V, после от тях правят 2.5V. По спецификация на Motorola, на чипа му трябват Vin > Vout+3. И това е истина, ама чипове на тази фирма. В твоя китайски суич има чип на никому неизвестна китайска фирма (веднъж даже намерих описание на чипа им, но беше на диалект на агнлийския "чинглиш"). Той, разбира се, не работи като оригиналния. Тоя чип е доста стар като технология и рядко работи над 45% КПД. Останалите 55% са топлина, нали се сещате? Към нея прибавете и греенето на чипа и нещата си се обясняват.

А по въпроса за зануляването - то си е друга губерния, там си трябва сериозна защита. Ама тя струва повече от суича даже, а и китайците никога не са мислили, че техните ламаринки могат да висят по уличните стълбове. Портовете затова горят, не е от захранването. "Стабилната работа" обаче поне наполовина се дълчи на липса на филтри по жиците. Така всяка лелка с микровълнова печка в околността може да ви изпържи капиталовложението.

Друг голям проблем е температурата. Някой да е виждал суич с радиатор? Всичките прегряват и почват да правят глупости. Също, обърнете внимание, че тези чипове НЕ МОГАТ да работят под 0 градуса!

Конкретно: направил съм няколко вариянта на платки за защита, PoE, контрол/ресет. Чакам да дойдат от платкаджийницата, но имам адски много работа и сигурно няма да мога да ги лепна и тесвам поне до 2-3 седмици. Като ми харесат че работят, ще постна снимки с линк.



Тема Re: Захранване за swichнови [re: Дeдo Бope]  
Автор Cтeфaн_ (dupnica.net)
Публикувано25.08.03 00:53



Като стане reset-a , свиркай, и аз мислих за PoE, трябва един 7809 да се сложи при switcha, ама пустото време все не стига :). Виж това за ресет-а е интересно , щото имам switchowe na 5 км разстояние (с wirelessli) и ми омръзна да се разкарвам при всяка гръмотевица.



Тема Re: Захранване за swichнови [re: Wan.ko.1]  
Автор Cтeфaн_ (dupnica.net)
Публикувано25.08.03 01:16



Това , 4е няма зануляване помага да не горят портовете, а не е при4ина за горенето . btw това са си най-добрите захранвания, слагай ако смееш импулсни и галвани4но вързани с мрежата, пък тогава ще видиш как наистина гърмят портове и цели switchowe :)



Тема Re: Захранване за swich [re: Wan.ko.1]  
Авторetg (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 02:58



Я помисли пак кое е по-добре - стабилизатор в адаптера, или стабилизатор в switch-а?
Или май не си отварял switch, а само адаптер?



Тема виждал съмнови [re: Дeдo Бope]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано25.08.03 10:24



бая суичове с радиатор и то от тея за по 20$ парчето

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: Захранване за swichнови [re: etg]  
Автор Wan.ko.1 (непознат )
Публикувано25.08.03 15:47



Aбе аз съм го отварял и знам че е по добре стабилизатора да е в swicha ама вътре го няма изобщо. Биваше поне да има 7809.



Тема Re: Захранване за swichнови [re: Wan.ko.1]  
Авторetg (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 16:54



Е ако и там е нямало - кажи какъв модел е тоя switch да се знае.



Тема Re: Захранване за swichнови [re: etg]  
Авторetg (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 16:58



Всъщност имах предвид ако пише нещо, че има и такива, на които не пише абсолютно нищо:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.