Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:06 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Problemite na NETISSATнови [re: ywy]  
Автор ^] (escapist...)
Публикувано05.09.03 19:57



Vsyshtnost problemite sa predimno po cabelnata mreja na evrotur, i sravnitelno riadko vuv internet dostavchika pozlvasht ia za prenosna sreda, bil toi netissat ili drugite koito rabotiat prez tazi cabelna mreja.
kakto niakoi po-gore se opita da obiasni i estestveno nikoi ne oburna vnimanie (zashtoto e po-lesno da pluesh a ne da se obosnovavash) vsiako smushtenie vuv 'kabelarkata' vlie na modema, da ne govorim che masovo izpolzvanite Scientific Atlanta Webstar sa evtini bokluci za masovia potrebitel koito pri idealni niva na signala gubiat okolo 10-15% ot packetite.

sega.. ako sluchaino vsichko e nared po cabelnata mreja i modema vi e zakachen, togava razbiram da si psuvate dostavchika (bil toi netissat ili niakoi ot drugite).

bavno vi e? mi.. za tia pari tolkoz - interesno mi e ot tezi koito im e bavno kakuv procent sa si platili za garantiran dostup.

Znaete li kakvo sum zabeliazal.. nai-mnogo se oplakvat clientite koito nai-malko si plashtat.. no mlukni surce.

kolkoto za traceroutes i pak za skorosti - poslednat sedmica ot 5-mata clienti koito se obadiha che im e bavno, poznaite kolko biaha zarazeni sus Welchia?
poznaite zashto im beshe bavno?
poznaite dali sled puskaneto na antivirusnata i suotvetnoto vuvejdane na neshtata
vuv normalni rabotni uslovia _niakoi_ se seti da se izvini za izgubenite nervi i vreme na dejurnite?
(stranno.. edin se seti, 1 ot 5 e dobur procent!)

kakto i da e, predi niakoi da pochne da drunka gluposti - Ne, Ne rabotia v netissat.

take care

waiting... dreaming... wishing...


Тема Re: Problemite na NETISSATнови [re: ^]]  
Авторbzimage (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 20:20



Ostawi horata da mrynkat, moje pyk da im olekwa taka.
Kakwo gi zanimawash s tehnicheski podrobnosti



Тема Re: Problemite na NETISSATнови [re: ^]]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано05.09.03 22:15



А бре момче, ти би ли купило скапани домати от пазара, ако продавача ти обяснява "Ми тези домати са си супер, ама докато ги карах насам камиона друсаше и те се поразиха".

Та какви глупости ми пишеш за идеалния NETISSAT и скапания ЕВРОТУР.

Или просто с други думи казваш, че NETISSAT не може да осигури качествена услуга до крайния клиент?

И откога дежурните имат навика да пускат антивирусни програми по компютрите на потребителите.

Наистина се надявам да не работиш в NETISSAT, що иначе съвсем ще ми паднат в очите



Тема Re: Problemite na NETISSATнови [re: ^]]  
АвторAnti NETlSSAT (Нерегистриран)
Публикувано06.09.03 12:18



ABE CHENGEL

Neznam dali rabotish v netissat ili ne

1.Garantiran dostap e 100% internet i plashtash kolkoto za edna naeta linia
2.Negarantiran dostap e 50% a poluchavash samo 10% dori i po malko
4.Ti naiasno li si kak varvi kabelnia internet v zapadna evropa-
50USD za 1Mb/s negarantiran.A vrazkata mejdu klienti e nad 10Mb/s.Tuka dori niama takava.
NEGARANTIRANIA DOSTAP NA NETISSAT NE STRUVA I 10 leva.
Ima i mnogo drugi prichini da ne se vrazvte kam tiah.

Polzvaite samo lan.

Kakto se kazva ili samo internet ili kabelna.



Тема Re: Problemite na NETISSATнови [re: Anti NETlSSAT]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано06.09.03 22:58



Kakto se kazva ili samo internet ili kabelna.

Май си прав. Днес нямаше Интернет само два часа.



Тема Re: Problemite na NETISSATнови [re: Anti NETlSSAT]  
Автор Дpeмeщ (M'Bwana)
Публикувано07.09.03 00:28



мда, лан, като гръмне един суитч, след него всичко живо няма интернет, кой ли ще го сменя събота вечер а и цялата неделя чак до понеделник слид обяд като шефа (бачкатора) си е на вила и кърка гроздова и изобщо не му пука че няколка усера за по 20 лева месечно няма да имат интернет 2-3 дни, нали за толкова пари е толкова?

а и все още не мога да си представям тоя интернет с 2 мб/с пииринг (разбирай до локалния сървър със филми) и 128 кб/с интернешънъл разделени на няколко десетки маймуни.

а за западната европа, что не си теглиш един канал от западната европа ония провайдър дет ти предлага за 50 кинта до България та да видиме колко ще ти струва? тук лан ще ти излезе по-евтино от 50 доллара, ама ще е само пийринг, като и в западната европа където всичко си е в пийринг.

-----------------------
гърбавия, ковчег ще го изправи


Тема Re: Problemite na NETISSATнови [re: Дpeмeщ]  
Автор Kartoff ((Lamer)xa xa xa)
Публикувано07.09.03 03:30



Ami pichove tova koeto moga az da vi kaja e:

1. Moje bi ima hora koito si spomnqt predi kooolko vreme govoreh po vuprosa za Net po mrejata na koqto i da bilo kabelna televiziq... taka sega za tezi koito ne sa zapoznati oshte togava kazah che tova e neashto deto nema budeshte poradi obqsnimi prichini... ako nqkoi go interesuva poveche da pita dopulnitelno :)

2. Che pone dosega za kakvoto i da sam kazal che nqma da go bude sam bil prav...
Kakto i za wireless resheniqta koito nikoga ne sa mi dopadali a daje sega za kapak veche chuvam neshta ot drugi hora v potvurjdenie na moite dumi :)

3. Imashe neshto po vuprosa za cenata i neshto ot sorta na $50 nqkude v Evropa za tova samo moga sa spomena che i ako v BG bqha cenite neshto ot sorta moje i da ima net 1Mbit che i poveche ponqkoga :) I togava 6efa nema da pie rakiq na vilata a moje bi neshto drugo :)))

Naprimer az mnogo puti sam si mislil za xtp kabeli underground obache oshte ne sme tolkova napred kato kabelnite operatori koito (ne iskam da obidq nqkogo) mai veche se samozabraviha !

Kakto i da e pri vsichki polojeniq moje da kajem che si ima nacjhini po koito da se napravqt neshtata da rabotqt kakto horata i vseki gi znae (kakto bqh kazal predi ako sus 75ohm coax cable mojeshe da se pravi mreja shteshe da se pravi) che nachina zasega e edin sled kato veche ne se polzvat 50ohm coax kabeli...

Za nakraq smqtam che vsichki izkazvaniq v polza na kabelnata moje rano ili kusno da otidat v zabvenie i mnogo poveche hora da zabelejat preimushtestvata na etherneta... zashtoto vse pak coaxialkata ne moje da ponese bezbroi hora dokato na normaniq ethernet bandwitha vinagi moje da se upgrade :))) che i daje v skoro vreme moje da ochakvame che shte ima hora koito da minat ot kabelnata kum LAN i togava moje da se vidi svetlina v tunela po vuprosa s underground cable :)))

Chakam da kajete neshto po vuprosa da vidim posle koi kogo...

Kolkoto Poveche - Tolkova Po-Veche


Тема Re: Problemite na NETISSATнови [re: Kartoff]  
Авторrealist (Нерегистриран)
Публикувано14.09.03 06:15



Hehehe, nachesahte li si ezicite???

Kakto horata sa go narekli ( ne bez prichina ) LAN e - Local Area Network, sys wsichkite posledstwiq ot towa.
Chustwitelna kym atmosferni wliania, smushtenia w zahranwaneto i trudna za prekarwane na golemi razstoqniq....
Towa moje da byde reshenie samo za nqkoj kwartalen "dostawchik" kojto ima 5 klienta w nqkoj blok :)))
Wsqko po seriozno i mashtabno reshenie iziskwa izpolzwaneto na druga tehnologia - WAN, MAN, ISDN i prochie... Problema idwa ot cenata... w towa otnoshenie mislq che CATV si e perfektno reshenie.
Za syjalenie TV operatorite kato sa prekarwali kabelite predi 5-6-7 godini poslednata im misyl e bila che po towa shte wyrwi kompiutyrna mreja i rezultatite sega sa nalice...

Towa e tipichen primer za towa kak w BG neshtata se prawqt na iurush bez proekt i idei za w bydeshte( neka sq da go naprawim nqkak pyk posle sha mu mislim ). ;(

Shto se otnasq do srawneniata s Ewropa, ia zemete slezte na zemqta :))
Koe tuka ni e kato w ewropa( kato izliuchim cenite koito pochnaha dosta da se doblijawat, che w nqkoj sluchai i prewishawat 2no i trojno) che mi prawite takiwa srawneniq?

Zaplatite li sa wi kato w ewropa?
Ili kolite sa wi kato w evropa, ili apartamentite???
Che w germania typia normalen selqnin si kara chisto now Mercedes ili BMW i ne smqta towa za neshto osobenno :))
"Podkowawali konq, jabata widqla i tq powdignala krak" znaete li q taq prikazka :}

Kato prestanete da si hwyrlqte bokluka ot balkona na bloka i pochnete da si plashtate danycite, e togawa mi goworete za ewropa...



Тема Re: Problemite na NETISSATнови [re: realist]  
АвторAntonetissat (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 22:03



Niama li koi da gi osadi teia bezbojnici.Takiva leketa samo v pandelata. Lajci i mashenici.



Тема Re: Problemite na NETISSATнови [re: Дpeмeщ]  
АвторneO (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 01:14



NE mislq, 4e mnenieto ti ili pone tazi mu 4ast za neserioznostta na lan isp-tata e pravilno. V momenta ima dostata4no seriozni lan isp-ta, koito si imat i poddrajkata i ka4estvoto na uslugata, taka 4e da zadovolqt nujdata na potrebitelq za internet saobrazen i sas finansovite mu vazmojnosti. hubavoto na lan isp-tata v momenta e, 4e te si otgovarqt za razpredelitelnata mreja i nqma izplneniq ot roda na tezi pri netissat i evrotur naprimer, kydeto 2te firmi si prehvarlqt topkata. az li4no sam ubeden, 4e v 90% ot slu4aite problemite s net-a na userite na netissat se daljat na gre6ki na evrotur, oba4e klienta si pla6ta za net na netissat i ne go interesuva te kak se opravqt s evrotur taka 4e da nqma problemi.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.