Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:02 24.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема LAN в Борово, такова животно нема!?нови  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано12.06.03 13:24



отчаян съм, хора...
ще си споделя болката с вас, пък дано ме разберете, ако не вие, то кой?



наскоро се преместих в Борово, хубав квартал казват...
и естествено първата ми работа беше да се кача на покрива, за да огледам кабелите, които минават отгоре...

но не би!


ето каква е ситуацията.
в малко Борово, което е има няма 40 блока има 3 доставчика на интернет по LAN

и нито един от тях не стига до проклетата улица Браила, която е на 20 метра от Гоце Делчев и България - т.е. на най близкото до центъра място от квартал Борово!

първо като добър юзър-лузър се обърнах към BOL.bg
във всички теми за Борово във форума на споменатия доставчик се опърдява как в Борово BOL били окабелили блоковете по България...

ба му мамата! стаята ми гледа към България и е толкова близо, че като мине трамвай имам чувството, че е станало земетресение!

но не би, някакво типче от офиса ме осведоми /след като се консултира 1/2 час с негов колега/, че аз съм бил "далече". на въпроса ми коя е най близката опорна точка, той пак отговори само "далече".

егати покритието на българия! БОЛ имат явно един единствен окабелен блок в Борово, който е срещу мотописта, чак на тодор каблешков. А на вени марковски му е пораснала толкова пишурата, че никак не му дреме - без това не могат да обслужат всички заявки...

второ - в нета открих доставчика sirius.bg, чийто собственик се оказа че познавам - свестен тип, с който съм имал дори делови отношения. единственият проблем е, че работи сам, мрежата му расте с костенурчи темпове, а събота и неделя като му падне wireless-а, всичките му клиенти остават без нет, защото той е запрашил някъде извън софия примерно.

но основния проблем там разбира се също е, че и той не е стигнал до мен, "вървял" по улица Солун...

трето, разхождайки се из квартала се натъкнах на офиса на третия /дали последен?/ доставчик на интернет по LAN в борово - по точно Global-lan.bg

оказа се че global-lan са много точни пичове, с приемливи цени и скорости, въпреки че нямат бърза линия към технолинк да речем, но не може да се иска прекалено много.

обаче разстоянието от три блока, които ме делят от най близката им точка се оказа фатално... домоуправителите не давали да се качваш на покрива, глобал-лан имали много работа по поддръжка и т.н. и т.н.

и пак улица Солун се явява някаква своеобразна бариера в борово, отвъд която до бул. България е дива безLANна джунгла, в която се мотаят само някакви евротур сателитни кабели, които проточват кошмарно бавно и скъпо интернета, за глупците, излъгали се да се вържат към тях...
60 кинта за 64кбита, неограничен трафик - та това какво е? някаква шега ли? да не говорим че тия 64кбита я ги има я ги нема...



споменах ли, че в подлеза на България и Гоце Делчев е клуб Мрежата, където постоянно се зомбират десетки геймъри и интернет маниаци?
но дали Мрежата се занимава с интернет по LAN? ми не, за кво им е...

излиза че съм обграден от всички страни с интернет доставчици, гейм клубове и какво ли още не, а до мен няма никакви изгледи да стигне далаверката....


същевременно хората се хващат по двама, трима към сан мариното /пичовете от free.data.bg/, влачат си каквито филми и игри им кефне от сървъра, имат чудесна скорост с българия и чужбина и плащат 40 кинта /или 44 с реално IP/, като си го делнат това 2ма души, смятайте...


ех, няма ли тук някой друг от Борово в моето положение? да се съберем 5 човека да си пуснем един wireless та да живнем малко, а?


единствената, макар и малка радост в моето положение е, че до Борово е Красно село, където е пълна LAN трагедия и това малко ме успокоява - нали на вуте му е още по-зле... хехехе :)))



Тема Re: LAN в Борово, такова животно нема!?нови [re: Cивия вятъp]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано12.06.03 16:25



Хммм така като гледам по описанието не си баш в самото борово. Та бих ти дал една идея. За бившите ми колеги от БОЛ не дей да говориш такива неща там на един ЛАН-аджия се падат по около 100 клиенти за обслужване и по 1-2 нови на ден да пуска. Че са далече от теб определено са достатъчно далече за да ти го кажат. Ама стига анравоучения да защитавам конкуренцията :-) Та идеята ми е - можеш да се обадиш на

, Веско оакабелява много близо до тебе и пълзи с wirelessi по квартала с бурни темпове. Координатите можеш да ги видиш на сайта му.
Айде и успех.
PS В момента на лан доставчиците им се е*** майката от работа, така че имай малко уважение и те са хора.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: LAN в Борово, такова животно нема!?нови [re: Cивия вятъp]  
АвторLAN (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 22:23



Прав си - за Красно село положението е просто "ПРЕКРАСНО"
Егати смотаните квартали.....
p.s. Това за sirius.bg - някакви лампи... или не съм разбрал...



Тема Re: Пичове,нови [re: LAN]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано13.06.03 09:06



Вместо да мрънкате що не вземем да се поорганизираме и да се погрижим за електрификацията, газификацията и интернетизацията на квартала?

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Айде обратно в 1 класнови [re: 4l]  
АвторMaxee (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 16:35



Аман от вас !
Айде да видите какво пише тука :





Тема Re: имай малко уважение и те са хоранови [re: 4l]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано13.06.03 17:45



В момента на лан доставчиците им се е*** майката от работа, така че имай малко уважение и те са хора.

Заедно с уважението имам въпрос: на кои доставчици (било по LAN, било по кабелната TV) не им се е*** майката от работа? Питам, щото от отговора следва и кои биха могли да обръщат и по-качествено внимание на клиентите си...

Не че съм капризен, ама нещо напоследък ми се случва да престоявам дълго в дълбоко уважение към доставчика си без интернет.



Тема Re: LAN в Борово, такова животно нема!?нови [re: 4l]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано14.06.03 12:36



ако аз не съм в борово, не знам кой е :))

виж на картата улица Браила къде е :))

за бившите ти колеги нищо не съм казал, предполагам че не си бил собственик на БОЛ, за да се засегнеш от коментара за вени марковски, а пък дали са далече не знам - и аз знам че имат много клиенти, даже го написах в темата.

просто се изнервих че пишат нещо което не е вярно - че са окабелили борово по бул. България.


пазарът е такова животно, че ако на един ЛАН-аджия се падат 100 клиенти, шефът наема още ЛАН-аджии :)))
не знам някъде да има такова нещо фирмата да се оплаква от много клиенти, хехе

както споменах парадоксът е че в борово има 3 ЛАН (за които аз знам поне) и изглежда това което правят е да си прехвърлят недоволни клиенти, които са се отказали от единия и са отишли при другия.


за е**ването на майките на ЛАН доставчиците - просто ще се разплача от мъка за тях... ах горкичките

пиленца, душички бедни...

що се занимават с тая черна и мъчителна ЛАН работа, а не станат зидари, ВиК, бояджии или таксиджии примерно?



мерси много за Милдор, ще се обадя, дано да е близо! :))



Тема Re: абенови [re: 4l]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано14.06.03 12:41



Фори, що мислиш че съм я пуснал тази тема??

идеята ми беше точно ако има някой близо до мен да се обади - като се съберем поне 5-6 човека, вече има доста варианти...

знам със сигурност за поне още един на Браила, който е питал, но нямам представа къде е точно...

мога ли да тръгна да звъня на вратите на хората и да ги питам "влизате ли в интернет?"



Тема Re: LAN в Борово, такова животно нема!?нови [re: LAN]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано14.06.03 12:43



нещо не разбрах... какви лампи??

а иначе адресът им в нета май е www.siriusbg.com - извинявам се, но мисля че е доста далече от красно село.

виж глобал лан, може да са минали от другата страна на дойран, но ако си при пазара нямам идея... успех! :)



Тема Re: LAN в Борово, такова животно нема!?нови [re: Cивия вятъp]  
АвторMaxee (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 16:08



Еми аз ще споделя опита си с тебе ...

1во Говорих с ISP , който ми допада ... Каза, събирате се 5 човека и ви пускам ЛАН. Ако не се бъкаркаш на оборудване и така ...
2ро След като говорих с ISP лепнах на входа една обява и вечерта ми звъннаха 2 човека ... Поразпитах из входа и се събрахме 6

Така че, ако си мислиш, че в момента някой доставчик ще седне да ти се моли (особенно ЛАН) да се включиш към тях .... СИ ДАЛЕЧ ОТ ИСТИНАТА

Така че почвай да звъниш по вратите !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.