Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Нелоялна конкуренция? Що е то?нови  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано01.08.03 16:42



С риск да налея вода в мелницата на смотльовците, които само чакат да видят нещо тук, за да почнат да се заяждат, бих искал да запитам що е то нелоялна конкуренция в нашия бранш?
Кражбите на суичове и рязане на кабели, или оферти от сорта: "10МВ/с пиъринг и 1МВ/с външен за 36лв. на месец"?
Интересно ми е да разбера как точно става ценообразуването при останалите колеги и дали цената за услугата, която предлагаме, е плод на сериозен анализ на приходите и разходите, или е "продиктувана" от конюктурата на пазара в момента?

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: Нелоялна конкуренция? Що е то?нови [re: Herzog]  
АвторneO (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 16:51



Ами нелоялната комкуренция според мен имамного форми. Като започвахме в дружба2 там имаше друга фирма с донякъде по-високи цени (началнта такса при тях беше по-висока) и с по-ниски скорости, от това, което ние предложихме. Те в замяна ни заплашиха с рязане на кабели, разправяха ни за закона на джунглата (което ми се стори много забавно:) ) и за това колко бой са яли разни хора от кабелните оператори преди да се стигне до сегашното положение, та то и при ланаджиите така щяло да стане и т.н. Както и да е в този случай кой е нелоялният конкурент? Защото ми се струва, че и 2мата могат да бъдат наречени така - ние, че подбихме цените, те че заплашваха. Обаче това са някакви спонтанни глупости и рано или късно всичко опира до това, кое е изгодно и кое не и независимо какви методи се използват от конкурените, в крайна сметка ще я бъде фирмата, която се занимава по-сериозно, по по-професионално и която си прави сметките дългосрочно, а не за това как да вземем клиентите на конкурента с една промоция пък после да се окаже, че сме ги излъгали. интересно ми е при другите колеги какви случаи на нелоялна конкуренция е имало или пък какво те приемат за нелоялна конкуренция.

Поздрави, [neO] D-Net



Тема Re: Нелоялна конкуренция? Що е то?нови [re: neO]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано01.08.03 17:21



Според мен рязането на кабели и боя са си е жива простотия, не "нелоялна конкуренция"!
А когато става дума цени е друга работа. Ако предлагаш нещо по-добро , от съществуващото, е нормално да поискаш и повече пари.
Освен ако не си монополист! Тогава можеш да правиш каквото си поискаш!
Всички, които се занимаваме с това обаче знаем, че има един минимум, под който цената не би могла да падне. За това става дума - горе-долу са ни ясни цените на международния трафик, а пък за пиъринга маржа е по-големичък, ама пак си има цена.
Защото как да обясниш на клиента, че оферта от сорта на : "10Мв/с пиъринг и 1Мв/с външен за 36 лева." е несериозна? Щото и аз, и всички , които са в час, се сещат, че просто става дума за Не-шейпнат канал................ върви обяснявай обаче, че като клиентите им станат повечко, скоростта ще падне.
Както и да е.............. някой се прави на много хитър, ама къде ще му излезе сметката - не знам!

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема be dea... [re: Herzog]  
Авторroot (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 18:46



k'wo im obqsnqwash na tiq klienti, be?! sedi si spokoino i ne se tormozi...



Тема Re: be dea...нови [re: root]  
АвторCurious kills cats (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 19:24



Ето един типичен пример за "дерач на кожи", който гледа да удари кьоравото поради липсата на регламентация, на закони!
А на ентусиазирания драскач, който интересно вместо да трупа опит по цял ден пише тук, ще отговоря с фактите от живота - в много квартали, лично съм потърпевш, мрежите си разпределят територията и по взаимно споразумение не се препокриват.. можеш предполагам сам да си отговориш дали го правят, само за да спестят допълнителните усилия на своите конкуренти. Изключение естествено са гетата като Младост, Дружба, Люлин и пр., където просто няма как доставчикът да остане един, защото масата жадни наивни клиенти на квадратен метър е голяма, и съответно дори и заплахите не помагат за удържането на фронта. Така че, сори брат, ама темата ти е тъпа и на всички им е пределно ясно, че конкуренцията определя цените ви! Естествено, че първо се прави елементарна сметка, и после се мисли: "С колко процента да ги ударим... Само при всички случаи да е по-евтино от кабелната!"
Така че, ти питаш какво е лоялна конкуренция, от страната на доставчиците, а аз ти отговорарям какво е нелоялна неконкуренция, от страната на потребителите.
И после нека пак си говорим, че доставчиците са невинни божи кравички, които само трупат опит... муахаха, много сте забавни. Тогава ми обясни защо си разпределяте териториите, хайде понатрупайте още малко опит в опъването... ама не на потребителите (в другия смисъл).



Тема Re: Нелоялна конкуренция? Що е то?нови [re: Herzog]  
Автор Frysco (на пета скорост)
Публикувано01.08.03 23:49



Ценообразуването е доста спорна област, защото всука фирма определя цените според зависи-колко хора работят, какви разходи имат, до каква степен мога да рискуват чужси пари-заеми и т.н.Когато ми каза един човек че ще прави мрежа в нашия квартал казах:ми добре дошъл, в този квартал сме две маймунки на клона-половината квартал наш, половината техен.Както искаш си определи цените, а ние ще видим как ще коригираме нашите...
С другата маймунка изобщо не говорих, покана има за разговор беше меко казано странна, даже не беше покана-да дойдат, ще пиеме по бира и ще се разбереме, а не да звънят през ноща с селски изува на нетрезва глава.
За мене нелоялна конкуренция е да тръгнат по мойте клинети да ги лъжат, изобщо да ми крадат клиентите.
Проявите на вандализъм знаете какво ще означават, война с клещи и нощици, до приключване на дейноста поради фалит и на двете фирми...



Тема Re: Нелоялна конкуренция? Що е то?нови [re: Herzog]  
Автор Netwlan (Провайдър)
Публикувано02.08.03 00:18



Нерцог не знам защо не можеш да осмислиш тази оферта тя пасва идеално на юзерите свикнали да използват интернета само и единствено за доунлоад. този канал е със ограничение за всеки потребител на 16 сесии и феар куаеринг на шейпъра. Предимството на този метод е че се ползва неравномерното разпределение в натовареността на канала за постигане на по висока скорост от тази за която плаща клиента. Недостатъка е че латенцията е винаги висока и не става за игра, но ако това не е проблем за клиента офертата е примамлива понеже той никога няма да падне под скоростта която ще му дадеш ти за същите пари. На този канал конкурента ти ще върже по малко потребители от теб когато ги ограничаваш на по 20к.
Пример:
200 потребителя правят при средна скорост от 20к 5mbit натоварване на канала през 70% от времето през останалите 30% 10Мбит
Той ще върже 150 клиента и пак ще е на добра печалба.

Това не е нелоялна конкуренция по скоро е добър маркетинг понеже той ще върже 150 за 2 месеца а ти за 1г.


Добрия Интернет струва пари!!!


Тема Явно не си ме разбрал!нови [re: Netwlan]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано02.08.03 11:39



Явно не си ме разбрал!
Дори и 200 души да закачи, пак не ми излиза сметката му............... нали знаеш колко струва 1Мб/с международен?

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: Явно не си ме разбрал!нови [re: Herzog]  
Автор Netwlan (Провайдър)
Публикувано02.08.03 11:47



Mnogo dobre znam i ti kazvam che ima smetka i to dosta dobra ....
Po skoro ako iskash da si mu konkurentno sposoben se zamisli nad tehnicheskoto izpulnenie pri teb .... Shtot ako nqakoi pusne takava promociqa pri men na sledvashtiqa den shte ima takava oferta no do 20Mbit....

Добрия Интернет струва пари!!!


Тема Re: be dea...нови [re: Curious kills cats]  
АвторneO (Нерегистриран)
Публикувано02.08.03 14:11



Убеден съм, че не само на мен, но и на мнго други вече ттално им писна от постингите ти. Каквото и да сти се говори, все на едно място тъпчеш и само твоето си знаеш. Хайде, за да ни покажеше че не си някой въздухар, кажи найсетне с какво се занимаваш и откъде си толкова МНОГО НАЯСНО с темите, които се обсъждат тук. Хайде кажи или наистина си въздухар за какъвто те мисля.

Поздрави, [neO]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.