Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:06 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Satelit?нови  
АвторZa club (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 09:48



Vidjah reklama na BGSAT za dvuposo4en satelit. Znae li njakoi neshto za tjah? Svestni li sa?



Тема Re: Satelit? [re: Za club]  
Автор3нaeщ (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 10:14



Предлагат "DiRECWAY" на NUGHES NETWORK SYSTEMS или по-точно www.hns.com
До колкото знам от около две седмици има българска компания, която е сключила договор директно с HUGHES за дистрибуция на VSAT устройствата и услугите.
Самата услуга според мен е доста добра (cost efective), и при това говорим за много сериозна фирма със собствени сателити и т.н.
До колкото знам bgsat.com купуваха до сега от BENTLEY, но при условие че има българска такава най-вероятно ще се преориентират - знам ли........!!!!!
ако искаш повече инфо, драсни ми на "b_ned68@yahoo.com".



Тема Re: Satelit?нови [re: 3нaeщ]  
АвторZa club (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 10:49



Blagodarja

Reklamata kojato vidjah be6e na bgsat.net, ne znaeh 4e ima i bgsat.com. Tova dali e edno i sa6to? Sega gledam saita na bgsat.com no toi e mnogo razli4en.

Za bgsat.net vidjah 4e predlagat dosta varijanti no mi se vidja mnogo obarkano opisanieto na uslugite - ima "Fair Access Policies", ima "Contention Ratio" i ne e mnogo jasno. Ti ima6 li opit s tjah (ili njakoi tvoi poznat)? Moje6 li da me orientira6 kakvo predstavljava uslugata?



Тема Re: Satelit?нови [re: 3нaeщ]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано31.07.03 11:05



Услугата на "NUGHES NETWORK SYSTEMS " може и да е добра, зависи за какво ще я използуваш!
Ако си решил да ставаш Лан доставчик просто забрави!
Имат FAP, kojto prosto ti ebawa mamata.И никъде нищо не казват за него - 4месеца си блъскахме главите и накрая се отказахме от NUGHES NETWORK SYSTEMS !
Остана ни техниката - ако някой иска - продаваме я!

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: Satelit?нови [re: Herzog]  
АвторZa club (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 11:38



I na men FAP mi se stori ne6to darven. No vidjah 4e imat abonamenti i bez FAP, a s "Contention Ratio" -
http://bg.bgsat.net/Star%20Pro%20Grades%20Of%20Service%20all.doc
Tova dali e ograni4enie samo na izhodja6tija kanal? Znae6 li ne6to



Тема Re: Satelit?нови [re: Herzog]  
Автор3нaeщ (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 11:56



Herzog, четейки твойте постинги оставам с впечатлението, че си много грамотен човек, и затова оставам силно учуден от този ти пост.
Когато си купуваш една услуга директно от доставчика, естествено ще получиш цялата информация, но когато го взимаш от друго място просто трябва да провериш добре какво ти се предлага:
DiRECWAY е фамилия устройства за сателитен достъп, TWO WAY и ONE WAY.
Различните устройства се предлагат с различен акаунт, като за TWO WAY съществуват два основни модела:
1. Single PC Two Way Grade of Service - DW4000 USB
2. Multi-user two-way Grade of Service - DW 4020 (router included), Linux ready

та ако някой ти е продал (1), което върви с "FAP", това не означава, че ти е продал това което ти си желал да получиш.



Тема Re: Satelit?нови [re: Herzog]  
Автор3нaeщ (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 11:57



Какво точно ти е останало, може да се изкупи, знаеш ли....!!!!



Тема Re: Satelit?нови [re: 3нaeщ]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано31.07.03 12:29



Абе, да ти кажа, и аз си мислех, че съм грамотен, ама вече почвам да се съмнявам!:)))
Купихме си сатката, барабар с модулите RX и TX direktno ot Англия, сумати време ги чакахме да пристигнат, още по-дълго ги освобождавахме от митницата (възможна двойна употреба), четохме документацията към 1000 пъти сигурно - никъде нито дума за FAP-а!!!
Сигурно 500 кинта дадохме за телефонни разговори с Англия и кво?
Нищо!!! Първия път, когато спря трафика ония от Bentley Telecom ни казаха, че трябвало да си преинсталираме Windows-a!?!?!, втория път - да преинсталираме софтуера, третия път те имали проблем, четвъртия път............. беше събота и, както може би се сещаш, те не работят(нямат и 24-часов съпорт)............... и така!
Викахме неволята, викахме, па накрая седнахме да ровим из форумите. Вече бяха минали към 2 месеца от началото на нашата сага!:))) Клиентите направо ни скачаха по главите!:))
И когато ,най-накрая, прочетох в един форум за FAP-a ми идеше да ида до Англия и да ги застрелям!:(((
От Bentley ми казаха:"Направете ъпгрейд от Star Duo на Star Trio и проблемите Ви се решават!"!?!?
Класика, нали? Ъпгрейда стува 400 Паунда!
Както и да е, ставаше дума, че никъде не ставаше въпрос за FAP!
Иначе, когато работеше, Нет-а беше фантастичен!
Та това е в общи линии - пуснахме си оптика, а сатката продължава да си стои на покрива!

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: Satelit?нови [re: 3нaeщ]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано31.07.03 12:29



Всичко си имаме!
И антената и модулите!

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: Satelit?нови [re: Za club]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано31.07.03 12:37



Значи, FAP-a, най-просто, може да се представи с така наречения "Ефект на кофата"!
За какво става дума?
Представи си, че имаш една кофа, която е пълна с,примерно, 500МВ. Ти я източваш с, примерно, 256К/с, а тя се пълни от горе с 64К/с. В момента, в който я изпразниш цялата Нет-а ти спира, докато не се напълни кофата отново!:)))
Това отнема между 12 и 24 часа!
За 5 до 10 човека, които не се самозабравят с даунлоуда, всичко е ОК, ако са повече обаче е мъчение!
Не знам какви цени предлага българската фирма, но ние плащахме 120$ за 512К/с!

По-добре безделник от колкото без празник!:))



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.