Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема първата жертва...нови  
Автор Glangor (butor)
Публикувано23.07.03 11:46



в-к Монитор, днес

Компютърен спец падна от осмия етаж

НИКОЛАЙ КРЪСТЕВ

30-годишният Мирослав Пенев загина след фатално падане от 8-мия етаж на жилищен блок в Пловдив миналата вечер. Младият мъж е служител във фирмата "Бонет", която предлага Интернет-услуги.

Инцидентът е станал около 17 часа на ул. "Братя Шкорпил"№14 в кв. "Въстанически". Мирослав Пенев се провесил през прозорец на осмия етаж на панелния блок, за да прехвърли кабела. Залитнал и се строполил върху площадката пред входа. Загинал е на място.

Само час по-късно 16-годишен младеж пък е паднал от петия етаж на блок на бул. "Никола Вапцаров" 92, съобщиха от полицията. Този адрес е също в кв. "Въстанически". Мартин Н. е оцелял по чудо, но е с множество счупвания по краката, ръцете и таза. Момчето не е оставило прощално писмо или друг знак, че слага край на живота си.




Тема Re: R.I.P.нови [re: Glangor]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано23.07.03 14:48



предпазна екипировка му е майката. роднините му могат бая сериозно да се заядат с работодателя...

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: R.I.P.нови [re: 4l]  
Автор4m (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 15:49



Нищо не помага, ако си невнимателен. В такива случаи трябва да си вързан с въже за някоя от кукуте, крепящи радиаторите.
Ама след като се обърне колата - пътища много.
Дано не се случва никому повече!



Тема Re: R.I.P.нови [re: 4l]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано23.07.03 22:06



Това е една ужасна случка. Просто ужасна. Няма никаква работа, която да заслужава да умреш за нея.

Що се отнася до предпазните средства, признай си колко пъти си ги ползвал докато работеше при нас. Един път ми потрябваха алпинистките такъми и като ви ги поисках се оказа, че сте ги забутали някъде и дори не можете да ги намерите. Въжето се намери, но за коланите ви бяха нужни няколко дни търсене. Никой не ползва работните гащеризони, защото им било топло. Ходят с бермуди, в които няма как да си държат инструментите, в резултат на което или занимават някой да им ги подава, или ръцете им са заети с тях. Ако мина покрай стълбата, някой започва да я държи, но едва ли го правят, ако не съм наоколо - имаме два сакатлъка именно по тази причина (слава Богу - не толкова сериозни).

Вярно е, че като се обърне колата - пътища много. Но нека всеки си даде сметка за отговорността, която носи. Както работодателите, но най-вече служителите. Защото каквито и мерки да се вземат, ако не *баваш да ги спазваш, никой не може да ти помогне.

В едно писмо до офиса (от преди тази случка), аз им казвам следното:


Колеги,

Всеки от нас прекарва на работа по-голямата част от съзнателния си живот. За
нас това става рутина, започваме да си мислим, че всичко ни е познато, че нищо не може да ни изненада и респективно - че нищо не може да ни се случи. За съжаление животът не е само цветя и рози, понякога се случват и сакатлъци. Те се случват не само на работа - случват се и вкъщи, случват се и по време на футболен мач, случват се и докато пресичаш улицата. Обаче в работата поне има правила, които са измислени именно с цел да предпазват, или поне да намалят риска до минимум. Едно от тези основни правила е работата по двойки. Това сме го измислили не защото ни е кеф да плащаме заплати на двойно повече хора, нито защото ни е приятно всичко да става двойно по-бавно. Просто нито една работа не е толкова важна или толкова спешна, че да си рискувате живота и здравето.

Наистина в 99.99% от случаите нищо лошо не се случва, човек се отпуска и започва да приема правилата за безопасност като нещо досадно (като коланите в колите). При това колкото по-опитен е един човек, толкова повече привиква да не обръща внимание на рисковете. Обаче онзи 0.01% също се случва. Рядко, но се случва. Както казват американците - shit happens и дори добавят: shit happens to you. Никой не може да предвиди всички възможни рискови ситуации, за да ги опише на един лист и да ги забрани. Дори ако се направи безкрайно подробна инструкция за безопасност, пак може да се случи точно това, което не е описано в нея (примерно в резултат на вибрациите, от горния етаж ще падне някоя слабо закрепена саксия). Затова спазвайте поне основното правило за безопасност: единият човек подсигурява другия. Не му разплита кабелите, не му подава инструменти, не му прави компания, а се грижи за сигурността му, докато е изложен на риск. Дори ако партньорът ти каже (или покаже), че няма нужда да го пазиш, отговорността ти да го пазиш не отпада.

И още нещо: фирмата плаща застраховките на всичи, но не може насила да ви оформи документите за това. Така или иначе риск винаги ще има, никой досега не е измислил начин да го сведе до абсолютна нула (дори уеб-дизайнерите може да ги хване ток). Но поне има измислени начини, които да помагат за
максимално отстраняване на последствията. Безотговорно спрямо вас самите е да се отказвате от тях, поради мързел да си извадите едно медицинско, примерно.



От днес всички ще ходят с обезопасителни колани и каски не само по покривите, но и по земята (за да стане навик). Купени са им и специални колани за инструменти, за да могат да се обличат както им е удобно. И екипите ще са от по трима, а не по двама. Уплашени от станалото, вероятно няколко месеца ще са стриктни, а после?

Митко



Тема Re: R.I.P.нови [re: Mитko]  
АвторЦap (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 22:44



Ами-ами. В България всички ние мислим "Кой бе? На мен? Никога няма да ми се случи!"
И...
... ходим без каски по строежите
... караме коли без колани
... караме мотори без кожени дрехи и каска
... караме на висока скорост по дупките
... не ползваме презервативи, когато спим с току-що намерена на плажа девойка
... ползваме спринцовката на комшията по пейка

А после, когато сме хванали СПИН-а, трипера, болните кости и т.н., казваме "Е, абе баш на мен ли се случи???"

Няма да се оправим скоро.



Тема Re: R.I.P.нови [re: Цap]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано24.07.03 01:54



Лошото е, че човек е така устроен, че се учи предимно от собствените си грешки, ако въобще се учи от нещо.

Аз се притеснявам и от друго. Фирмите взимат и ще взимат мерки - както технически, така и организационни, за да предпазят максимално служителите си. Но никой не може да попречи на индивидуални лица или групички да се катерят по покривите и да прехвърлят жици не само без предпазни средства, но и без достатъчно подготовка кое как (не) се прави. Въпрос само на време е да стане някой такъв "нерегламентиран" сакатлък. Не съм имал време да мисля върху това, но ми се струва, че има потенциален проблем в тази посока.

Впрочем, някой има ли информация какво и как точно се е случило?

Митко



Тема малко по-различен поглед... [re: Mитko]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано24.07.03 14:56



Лека му пръст на колегата мрежовик. Може сам да си го е направил, а може и просто да са се струпали 50-те-малко-вероятни-малки-бели-които-заедно-правят-една-голяма.
Така че за него нищо няма да кажа.

Ще кажа обаче за следното -
заради идиотите от автошколата на Бин Ладен, дето карат из София със 150 и навън с 220 (1-2% от шофьорите), всички ни карат да си слагаме колани, независимо от доста юридически и технически проблеми на това задължение. Нещо повече, това задължение се налага най-силно именно върху най-редовните в други отношения шофьори поради ред особености на обществото като цяло.

Държавата на проблеми реагира първосигнално, и ако още 1-2-3 паднат докато слагат жици някъде (дано не стане), даже и да оцелеят, ще се намери репресивен държавен орган, който ще усложни или направи невъзможна работата ГЛАВНО на хората които работят най-безопасно, защото те ще са редовни и за други неща и на тях най-лесно може да въздейства.

Т.е. безотговорността не е допустима, дори когато не ти пука за тебе самия.

Трупам листна маса
(и спестявам за УАЗка)


Тема Re: R.I.P.нови [re: Mитko]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано24.07.03 15:21



Специално аз съм голям шубелия, признавам си го. Тоест не се качвам в кола без колан. Както и от как ме блъсна един баварец вече ен карам и колело по улиците, въпреки че е разрешено. Както се казва страх лозе пази. А и екипировката която споменаваш понеже се заговори по темата, май бях единствения човек навремето който я ползваше и факт бях един от хората които най-малко се катереха по небезопасни места. За работата по двойки съм абсолютно съгласен. Дори другия човек да не може да ти помага или да те обезопасява в дадена ситуация, то при инцидент, недай си боже, винаги може да окаже помощ. В заключение бих казал че 95% от инцидентите са причинени от човешката глупост и не спазването на елементарни предпазни мерки. Само дето кой да се сети навреме. Всички се сещат след а не преди или вместо.

Надеждата умира последна...
Но все пак умира


Тема Re: първата жертва...нови [re: Glangor]  
Авторizumen (Нерегистриран)
Публикувано24.07.03 17:09



kakvo stava s ednoimennoto radio?



Тема Re: първата жертва...нови [re: izumen]  
Автор Glangor (butor)
Публикувано24.07.03 18:14



чака да му дойде времето...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.